Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes a következő szopit...

Érdemes a következő szopit kihúzni 2 óráig vagy igény szerint szoptatni, akár 1 órán belül?

Figyelt kérdés
A kisfiam 1 hónapos és mostanában délelőttönként és néha kora délután is megéhezik 1 óra hossza után. A védőnőm viszont azt javasolta, húzzam az időt, hogy 2 óra meglegyen, különben össze-vissza fog kialakulni a szopi. Egyébként pedig pár dolgot fenntartással kell kezelni a tanácsaival kapcsolatban.Mindenesetre 1 hete így csinálom és sokszor nehéz a figyelmét elterelni. Már most megpróbálnám az igény szerintit, de tényleg nem akarom, ha tényleg igaz, hogy rapszodikusan alakuljon ki. Egyébként pedig bőségesen eszik, 30 percig és érzem magamon, hogy szinte mdent kiszopizott, ezért furcsa is, hogy ilyen hamar megéhezik. Esetleg az esti ritka kelések miatt prótolja így be?
2017. márc. 18. 10:00
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
67%
Szia! Én igény szerint szoptatok, az igaz hogy napközben változó a szoptatás van hogy 2 óra vagy 4 óra de van néha hogy rövidebb idő telik el de ez a ritkább :) Viszont cserébe éjszaka csak 1 szer kellünk fel :) A védőnőnek max meg helyeselni kell hogy igen 2-3 óránként szoptatok ő úgy sincs ott hogy lássa :)
2017. márc. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%

Kell a két óra hossza. Nem biztos,l hogy megéhezik, az azért sír. Ma ugyan nem divat, de érdemes mérni, hogy mennyit szopizik. Néha pár perc alatt szopik sokat, máskor 20 perc alatt keveset. Ha keveset szopott, akkor lehet éhes, ha sokat, akkor csak a hasa fáj.

De ha össze-vissza szoptatod, akkor nem alakul ki semmilyen rendszer.

Az igény szerinti szoptatás NEM azt jelenti, hogy ha sír, szoptatni kell. A sírásnak sok oka lehet.

2017. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%
egy óra elteltével marhatja a gyomorsav vagy fájhat a pocija és azért sírhat...ha erre ráeteted attól csak jobb a helyzet. az első par honapban en is igény szerint szoptattam de az lett a vége hogy ossze vissza bukott tekergett szegény ezért elkezdtem kihúzni az étkezéseket és attól mindenkinek jobb lett...de most még valóban nehéz lekotni massal.a figyelmét, ha nem megy, ne erőltesd, 2-3 hét és kinyílik az értelme, figyelni kezd az énekre, korforgora ha van, stb és akkor konnyebb dolgod lesz a kihúzassal
2017. márc. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
43%

Te szived szerint mit tennel? Kaptal ilyen,olyan valaszt is..bizz magadban..

En a barmikor szoptatas partjan állok es soha nem tapasztaltam olyat,mint az előttem írók,sőt,soha semmi hasfajas,tok kiegyensulyozott gyerekek..tanacsot adhatnak nagyon sokan,de bizz magadban es csinald azt,amit jónak erzel magatoknak!

2017. márc. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Még az lenne a kérdésem, hogy ti hagyjátok, hogy a szopi végén, mikor már többször is bealudt, csak cumizzon? Néhányan azt mondják, nem szabad hagyni, s néha így is tettem, viszont azt vettem észre, hogy ha picit hagyom a végén csak cumizni rajta, akkor nyugodtabb és hamarabb le tudom tenni a kiságyba. Viszont azt sem akarom, hogy majd megnyugtatás miatt mindig a szopit kérje...
2017. márc. 18. 10:32
 6/22 A kérdező kommentje:
Hogy mit tennék...? Még nem tudom, most éppen letelt a 2 óra már, pedig nyugtalan volt, elaludt a kis rezgő pihenőjében. Szoktam nézni az időt és 20 perc szinte mindig megvan. Sőt, néha még visszakéri és nagyokat kortyol, így összesen már olykor 40 perc is volt az etetés. Viszont ha egy ilyen alkalom után tátog és eszi, szopja a kezét kb. 1 óra után és sír, nem értem a helyzetet, tanácstalan vagyok.
2017. márc. 18. 10:39
 7/22 anonim ***** válasza:
13%
Nem hagytam soha cumizni. Ha rászokik, akkor nem lehet leszoktatni róla.
2017. márc. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Negyedik gyereket szoptatom.

Az elsővel hallgattam az ilyen "jó" tanácsokra, amiket te is kaptál. A vége az lett, hogy tápszeres kiegészítés lett 3 hónap után...

Aztán megfogadtam, hogy csak az erzeseimre fogok hallgatni. Nem néztem az időt, ha a baba enni kért, kapott. Igen, nem biztos, hogy éhes, de te vagy neki a vigasztalas, a megoldás minden bajára. Ha nem éhes, akkor nem fog annyit enni, csak cumizik egy kicsit. Az miért baj? Egy hónapos, könyörgöm. Egy hónapja még ti ketten egyek voltatok, nem érzett éhséget, szomjusagot, hasfájást, hideget, meleget. Adj neki egy kicsit több időt, hogy alkalmazkodjon a világhoz. Nem, nem fog egész nap a melleden lógni, ahhoz túl érdekes számára a világ, ha nagyobb lesz.

Ez most ilyen időszak, de el fog múlni.

A gyerekeim kb 1 évesen elválasztották magukat, nem vagyok egy 6 éves gyereket még szoptató ősanya. De egy pici csecsemőnek arra van szüksége, hogy bármikor cicit kaphasson.

A negyedik baba 5 hetes. Mostmár van, hogy 4 óra múlva kel enni, akkor már nagyon várom, hogy ebredjen, mert feszül a mellem. Éjjel 4-4 és fél óránként szopik, de nappal időnként egy óra múlva újra kér.

Nekem is van olyan, hogy ebéd után egy órával bekapok egy szelet csokit. Még jó, hogy nincs itt a védőnő, hogy megtiltsa nekem. 😃

Hallgass a szívedre és a megérzéseidre, a védőnőnek meg mondd azt, amit hallani akar.

2017. márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%
józan paraszti ésszel, te evésbe fojtod minden nyűgöd? Ugye hogy nem... a gyereket se evéssel kellene nyugtatni :(
2017. márc. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer! :D Na és még egy kérdés...

Ti felkeltitek napközben a picit enni 3-3.5 óránként? Én egy ideje így csinálom, mert még a kórházban ezt mondták. llletve abban reménykedünk a párommal, hogy így nyugodtabb lesz az este, hátha hamarabb elfárad. De lehet ezt is rosszul gondolom? Olyan tanácsot is kaptam már, hogy jól alvó gyereket ne ébresszünk fel...

2017. márc. 18. 11:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!