Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladás! Szedem az...

Mellgyulladás! Szedem az antibiotikumot. Ha nem romlik az állapotom, akkor várhatok javulást?

Figyelt kérdés
3.gyermekem 9 hetes. Vasárnap du -ra 40 fokos lázam lett, akkor kezdtem az antibiotikumot. Seb is van a bimbómon, tehát lehet, h fertőzés. Viszont a bimbóudvarban nagy csomók vannak, a baba bekapni se tudja, bár a seb miatt nem is kaphatja most meg. 20-30-akat tudok csak fejni. Tejleadó voltam első gyereknél, akkor megtanultam kifejni az utolsó cseppig a tejet. De most nem indul meg, gondolom több van benne, mint 20. A piros folt megvan, alig szúrkál a mellem, de ha hozzáérek persze fáj... Mit várhatok, fog javulni? Meleg vízbe áztattam, masszíroztam... Hideggel még nem borogattam, mert szinte sehol nem ajánlották, de már gondolkodom rajta. Köszönöm annak, aki válaszol.

#antibiotikum #láz #mellgyulladás #szoptatás fájdalom
2017. ápr. 25. 10:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
??
2017. ápr. 25. 11:03
 2/13 anonim ***** válasza:
Szopis tanácsadó???
2017. ápr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem forró zuhany alatti fejés segített. Bevittem magammal a kézi mellszívómat, azzal is fejtem, valamint szappanos kézzel is masszíroztam és fejtem. Babám nem fogadta el azt a mellem, így kénytelen voltam teljesen kifejni magamnak. Nagy macera, de nem volt más választás.

De ha szeded az antibiotikumot, akkor javulnia kellene. Nagyon makacs dolog a mellgyulladás.

Ha hideg borogatást teszel rá, akkor elapadhat a tejed.

2017. ápr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy kérdezd meg a védőnőt, nem e tud segíteni. Nálunk nagyon sok anyukának ő masszírozta ki.
2017. ápr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem csak a jegelés segít a makacs csomók ellen (meg a hosszan tartó fejés gép mellszívóval). Én is anyatej donor voltam az előzőnél, sokat fejtem. De most már, mert ikreket kell ellátnom, és sokkal több tejet "gyártok", így gyakran lesznek fájdalmas csomók. Nem kell éjjel nappal jegelni, csak néha fél órákat, és így nem apad el a tej.
2017. ápr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez bíztató, hogy makacs dolog, akkor lehet, h csak 1-2 nap múlva fog javulni? Holnap este megyek nőgyógyászhoz, elvileg a 6 hetes vizsgálatra, de persze megmutatom neki. Fura, hogy az udvarban vannak a csomók, ráadásul első nap nem volt ott gond. Ezért bízom benne, hogy bacitól van a gyulladás s azok a csomók is attól vannak. De így, hogy szedem az antibogyót, nem kell majd felvágni a mellem, ugye? S nem lesz tályog??
2017. ápr. 25. 11:28
 7/13 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászok semmit nem tudnak erről. Persze az észt valszeg osztják. Tehát nem hívsz fel egy szoptatási tanácsadót, akinek ez a szakmája?
2017. ápr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De. Tudsz vkit ajánlani, vagy keressem az lll.hu-n?
2017. ápr. 25. 12:19
 9/13 anonim ***** válasza:
Olyat érdemes, aki adott esetben suemélyesen is elérhető, szal aki köel van. Bár nekem anno Ungváry w. Renáta igazított el email-ben. Aztán végül megtaláltam a helyit is. De csak egyszer beszéltünk telón, megmondta a tutit és ennyi volt. :-)
2017. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

4x volt mellgyulladásom a gyerek mellett. káposztás borogatás a legjobb. én sem hittem el, és én tényleg gyógyszerpárti vagyok, de ez bejött. nyirkos tetrába bele 1-2-3 káposztalevél, be az egész a mikróba, ha forró, kiveszed és átklopfolod, hogy jól összetörjön benne a képoszta. ez mehet a cicire. büdös leszel, mint a hatnapos állottzokni, de használ. én még aludni is így aludtam, káposztával a melltartómba. katasztrófa, de tényleg. szagolni egész éjjel!

szopizni mindig úgy szopizzon a kicsi, hogy az álla a gyulladt/piros rész, a csomó felé van. nekem sosem sikerült úgy kifejni, mint ahogy a gyerek kiszívta.

esténként pedig még forró zuhany alatt állva fejtem... utána viszont jól esett a hideg borogatás. a gyulladásra is kell valami, ami megnyugtatja.

2017. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!