Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem megy a szoptatás, azt...

Ha nem megy a szoptatás, azt csak szülés után fogom megtudni? És akkor hogy szerezzek neki villámgyorsan tápszert? Előre be kell szerezni, hátha szükséges?

Figyelt kérdés

Bocsánat, olyan ostobán hangzik a kérdés, de első baba jön, és ez eszembe jutott, hogy mi lesz, ha a kórházban szoptatni kéne, és nem tudok majd?

Tényleg előre be kell szerezni tápszert, és kellvinni, vagy mit csinálnak ilyenkor, mert halvány fogalmam sincs.



2017. máj. 12. 12:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%

A baba úgy van kitalálva, hogy az első napokban, amíg beindul a tej, beéri pár csepp kolosztrummal. A gyomra befogadóképessége születéskor akkora, mint egy cseresznye, pár ml. folyadék fér bele.


(Sajnos a kórházban tömik őket tápszerrel, hogy ne csökkenjen a súlyuk és 72 óra után kidobhassák anyukástól.) Nem kell tápszerrel készülni előre, a kórházban van, hazaengedéskor meg automatikusan adják a receptet.

2017. máj. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban van tápszer,ha kelleni fog adnak. Nálunk mondjuk nem adtak ok nélkül,szerdán szültem szombaton jöttünk haza,tej elég kevés volt még. Mikor rákérdeztem,hogy hétvégén hová fussak tápszerért,ha nem lesz tej rendesen,azt mondták vegyek a Tescoban vagy Rossmanban vagy bárhol Start tápszert.... De gondolom ez a hozzáállás is kórhàzfüggő.
2017. máj. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 jafnrétti ***** válasza:
64%

A nők nagyon nagyon kis része nem képes csak a szoptatásra, a tejtermelés 3-4-5 napon belül be szokott indulni szinte mindenkinél, a problémák később szoktak jelentkezni, ha vannak. Ha a kórházban elég sűrűn mellre tudod tenni, nem lesz gond a tejjel, és tápszert sem kell kapnia (nem akkor adható haza a baba, ha nem csökken a súlya, normális, hogy veszít a születési súlyából, ez minden babánál így van).

Amikor hazajöttök a kórházból, ki fog jönni a gyerekorvos, és van, amelyik már rögtön magától írja fel a tápszert, végszükség esetére, de ha nem írja fel, kérhetsz is.


A kórházba nem kell vinni tápszert, ha úgy látja jónak a neonatológus orvos, akkor ő fogja előírni. Bár, mint mondtam, egy 2-3 napos babának még felesleges, mert hátráltatja a tejtermelést. Előtej van, az elég nekik pár napig, és pont az a jó, ha minél gyakrabban kéretőzik mellre, mert így lesz sok tejed.

2017. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%

Mikor hazajöttünk, már aznap kijött a védőnő és a gyerekorvos. Mi is kérdeztük, hogy ilyenkor mi van, ha még kevés a tejem?

Azt mondta a dokinéni, hogy felhívom, kiírja receptre a tápszert, patikában kiváltom, az alatt az egy óra alatt nem hal éhen. De ha szeretném, itthagy egy receptet, aztán akkor váltjuk ki, ha kell.

Nem kellett. :)

2017. máj. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

A kórházban kevernek neked, ha szükségetek van rá, csak kérni kell. Viszont nem mindenhol adnak szívesen, több ismerősömtől is hallottam, hogy többszöri kérés után adtak csak nekik.

Nekem is a 2.nap után indult be a tejem, addig semmi nem volt. Mikor jöttünk haza (3.napon), írattam tápszert a biztonság kedvéért, amit hazafelé ki is váltottunk.

2017. máj. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Szoptatási tanácsadás - kérdezz felelek. Van egy ilyen facebook csoport. Rengeteg gyakorló anya, néhány szakértő, és szinte mindig érkezik a kérdésedre 5-10 percen belül hasznos válasz. A többieket olvasva is tengeteget lehet tanulni. Nekem ez a csoport nagyon sokat segített, hogy sokáig tudjam a kismanót szoptatni.

Esetleg nézz bele. Nagy előnye, hogy ott nincs trollkodó tizenéves. ;)

2017. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Akkor a terhesség végén már lesz tejem? Ezt mellszívóval fejnem is kell? Vagy ajánlott? És mikortól lehet számítani rá?

19 hkm

2017. máj. 12. 12:42
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Nekem körülbelül a 6. napon indult be a tejem szóval kellett a pótlás. Én nem néztem volna végig, hogy sír az éhség miatt..

Úgyhogy igen, a kórházban kaptunk receptet, de amúgy amikor első napon házhoz jött a gyermekorvos, akkor ő is tudott volna segíteni.

Másik: A tápszereket boltban drogériákban is meg lehet venni, csak úgy sokkal drágább.


Ha valami miatt nem sikerülne egyből a szoptatás és tápszerhez kellene nyúlni, tájékozódj, hogy hogyan tedd, főleg ha a szoptatás a cél. Nagyon sok helyen lehet erről olvasni, hogy mivel lehet ezt segíteni, ha csak lelki gondok, ritka ciciztetés vagy helytelen étkezés-ivás stb miatt nem sikerül a tej mennyiség.

2017. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

Dehogy lesz a terhesség végén!!!

A tejtermelés szülés után indul be, a csecsemő szoptatásával. Még ha nem is jön semmi, a gyerek akkor is szopik.

Isten ments terhesség alatt a mellbimbót stimulálni, méhösszehúzódást okoz!

2017. máj. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

A terhesség végén max. előtejed lesz, nehogy fejjél, mert az nagyon fontos a babának. A tejtermelést a lepény leválása indítja be.

Az eredeti kérdésre válaszolva, én mindig kiváltottam egy doboz tápszert ahogy hazajöttünk, de három gyerkőcből csak egynél kellett megbontani (a harmadiknál és minimális fogyott belőle). A másik kettő kidobott pénz volt. Az jó ötlet, hogy írass előre receptet, de kiváltani felesleges.

2017. máj. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!