Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, hogy azért nincs sok...

Lehet, hogy azért nincs sok tejem, mert undorodok a szoptatás gondolatától is?

Figyelt kérdés
Egy hetes a lányom, császárral szültem, lehet ezért is van kevesebb tejem. Először jó volt a szoptatás, aztán kiderült, hogy csak komfortszopizik, nagyon kevés tejet eszik majd rágörcsöltem az egész szoptatásra mert azt mondták, hogyha nem eszik besárgul ő visszamegy a kórházba én meg az anyák szállására, hogy átjárhassak szoptatni. Tegnap bement a férjem venni homeos bogyót és mecsek tejserkentő teát azt iszom folyamatosan, de tegnap csuncsim annyira sírt, hogy tápszert adtunk neki estére és akármennyire is fontos a lányom, örültem, hogy cumisüvegből etetem, hogy jóllakik és, hogy tudok este aludni mert amióta hazajöttünk nem tudok. Nem megy, hogy evett 3 órakor, eszik 6 órakor legközelebb és én addig aludjak. Este is csak éjféltől tudtam igazán jót aludni, mert mindig füleltem, hogy ébren van-e. Nappal is tudom, hogy egyre többet lesz fent, dd annyira szükségem van a pihenésre, hogy alig várom, hogy aludjon. A kórházban 3 napot voltunk, de 4 másik anyuka gyereke feszt sírt és úgy jöttem haza vasárnap, hogy zokogtam a fáradtságtól. Most már kezdem magam kicsit összeszedni, de éjszaka alig bírok elaludni mikor végre elalszok akkor pedig felsír a lányom, hogy éhes én úgy szoptatom, mintha a fogamat húznák és örülök, ha nem sikerül szoptatni és tápot kell neki adni mert tudom, hogy jól lakik és alszik, mint a bunda. Én tudom, hogy az anyatej tenne neki jót, fejem, iszom a teát, szedem a bogyót, iszok 3 l vizet egy nap, 5* étkezek és nincs... és az a legszomorúbb, hogy hiába szeretem a lányomat és én vagyok a világon a legboldogabb, hogy családom lett, de egész egyszerűen megkönnyebbülök, ha nem kell cicire tenni és nem sebesíti ki. Ettől független ringatom, éneklek neki, felvagyok vele, gondoskodok róla, de mikor párom is mondja, hogy mielőtt ma is megyünk ügyet intézni, le kell fejjem a tejet, hogy legyen több, undorodom a gondolatától. Másabb lenne, ha lenne tejem és nem csak komfortszopizna a mellemen? Szar anyának érzem magam emiatt pedig mindent megteszek de most is inkább arra gondolok, hogy a következő eteésnél tápot kapjon mert nem szeretném, hogy megint fájjon...
2017. máj. 18. 10:33
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
0%
minden képen kérdez meg egy orvost eröl
2017. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
Pontosan mi a kérdés? Akkor ne szoptasd! Én szoipárti vagyok,nagyon sokat harcoltunk, hogy sikerüljön. Mert akartam. De ha te nemakarod,nem látom értelmét, hogy sizivatjátok magatokat.
2017. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ja és azt kifelejtettem, hogy az a kevés is csak akkor jön szopinál, ha masszírozom :(
2017. máj. 18. 10:40
 4/28 anonim ***** válasza:
88%
A komfortszopi is segíti a tejtermelést. Nyilván nem azonnal van eredménye a küszködésnek. De inkább döntsd el mit akarsz és arra haladj. 2-es voltam.
2017. máj. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Párom nem hagyná. Ha belegebednék se vagy ha nagyon fájna már a szopiztatás akkor se, csak kiegészítőnek mert ő is szopi párti..
2017. máj. 18. 10:44
 6/28 anonim ***** válasza:
89%
nana! mi az, hogy a párod nem hagyja??? Álljon már meg a menet! Nehogy már a pasi döntsön erről, fingja nincs róla, hogy milyen ez, akkor csak ne magyarázzon bele. Neki az lenne a dolga, hogy támogasson, BÁRHOGYAN is dönts!!!
2017. máj. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
72%

Ezzel a félig megoldással saját magadat szívatod meg a legjobban, jóval több időbe kerül fejni és tápszerezni és így kevesebb időd jut az alvásra. A császár mindegy a tej szempontjából, max. 1 nappal később indul be, utána a mennyiséget nem befolyásolja. A mennyiségre elsősorban az hat, milyen gyakran és mennyi ideig éri inger a mellet - hiába iszol, eszel és szedsz bogyót, ha nem szoptatsz.

Ha kisebesíti, akkor általában az szokott lenni a probléma, hogy rosszul kapja be, nem elég mélyen. Kb. a bimbó udvara is mind a szájában kell legyen, a vége meg valahol majdnem a torkában. Két szoptatás között kend be anyatejjel vagy mellbimbóvédő kenőccsel (praktikus az, amit nem kell lemosni).

És ajánlom a citromfű teát is, nyugtatólag hat a vegetatív idegrendszerre, könnyebb lesz elaludnod és tán a babának is, ha átmegy (szabad inni).

(Off: Elhiszem, ha fáradt vagy, de ez egy ilyen korszak. Én az elsővel 3 hétig voltam a bababarát kórházban a szülészeten terhesen, síró újszülöttek között. A második gyerekem meg 2 éves koráig 4x kelt éjszaka. Nehéz, de az ember kibírja és bármilyen hihetetlen, hozzászokik. A szoptatás is mindenkinek fáj az elején, de jó eséllyel a cicid is hozzá fog szokni még pár nap alatt, ha jó lesz a technika.)

A lényeg pedig: döntsd el, mit akarsz.

2017. máj. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
54%

Mi az, hogy nem hagyja?! Ebbe neki SEMMI beleszólása nincs, a te tested, a te melled, a te fájdalmad!


Próbáld ki, hogy szopod őt, időnként rányammogsz, és mikor eltolna, mert fáj, rajta maradsz, hogy én ki akarlak most elégíteni - és nyammogsz tovább.

Hülye "hasonlat", de mi jogon szabja meg, hogy mindenáron szoptass, mikor láthatólag tejed-kedved sincsen.


Én sem fogok, mert irtózom, ha a mellemhez érnek, de ha a férjem erőszakoskodna, igen hamar helyre tenném!

2017. máj. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
57%

Ahoz képest, mennyire szereted, alig várod, hogy aludjon, és ne legyen gond vele. Jó reggelt, hellóka! Ideje abbahagyni az önsajnáltatást és összekapni magad.

Első körben szülés utáni depressziónak olvass utána. Ha még nincs, majd lesz, főleg ha ennyire kínlódsz.

Másodszor állítsd le a kedves férjed, mert nem ő szoptat, hanem te! Kibicnek semmi se drága. Intézte az ügyeket nélküled, azért kapott öt nap szabit. Ha meg mész te, megy a pici is, és megszoptatod, ha kéri. (Biztos van pelenkázó!)


Harmadszor: ha van tejed, annak a mennyiségét lehet növelni. Vagy fejsz, vagy szoptatsz, minél többet.

A szoptatás az ilyen, hogy bele kell jönni, meg kell tanulni. Esetleg keress szoptatási tanácsadót és beszélj vele. Vagy több csoport is van facebookon a témában, ahol tapasztalt anyukák tudnak neked segíteni.


A dolog kulcsa a helyes mellretétel. Ha ez OK, akkor minden rendben lesz. Akkor se fog fájni, ha órákig rajtad lóg a pici.

Amíg fáj, főleg, ha még mindig nem eszik mennyiséget, addig valami gond van.

Nézték a nyelvét, hogy nincs-e lenőve?


A helyedben mindenképp beszélnék legalább a védőnővel, de egy képzett, tapasztalt szoptatási tanácsadó mégjobb lenne! Egyszer rászánjátok azt a pár ezret, házhoz is megy.

Ő megnézi, mi a gond, és segít kijavítani.


Nem kell a szoptatást szeretni. Én is gutaütést tudok kapni, hogy mindenki ájuldozik, hogy mennyire imád szoptatni, literszámra ömlik a teje, a pici 300 ml-eket eszik öt perc alatt és két hetes kora óta átalussza az éjszakát.

Hát a nagy francokat, legfeljebb csak a neten meg a mesékben!

De ez nem jelenti azt, hogy nem fogom megcsinálni, és nem táplálom szoptatva a kisbabámat. Igaz, közben vágom a centit, hogy hány hónaposan ehet végre csirkepörköltet nokedlival, de akkor is meg tudom csinálni!


Nekem is kevés a tej, tudom, milyen küzdelmes. Harmadik gyerekkel csináljuk végig. Ha van kérdésed, akkor írj, privátban tudok fb csoportot is ajánlani, ahol kapsz segítséget testi-lelki problémák esetén is!

2017. máj. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 babyboom567 ***** válasza:

A kisbabádnak főleg RÁD van szüksége,kipihenten ,nyugodtan.

És szerintem is itt a pároddal van a baj.

Beszéljétek ezt meg mert kifogsz merülni, és beteg leszel, és a még meglévő tejed is elapad.

Én kisfiam 5 hónapos,mindig kapott pótlást,kaptam a tanácsokat ,hogy mindig szopi után adjak kicsit,jah csak az én kisbabám, szopi után (pl.ha csak 50 gr-ot szopott) akkor sem fogadta el a tápot ha éhes maradt.De pl 120 gr táp után, még simán szopizott 70-80 gr-ot(3 hósan).És nem ,nem lett cumizavaros,mert 80% inkább cicizik(akkor is ha nem jön semmi).Most ott tartunk, hogy éjjel mindig tápot kap(simán megissza a 200ml-t éjjel),Nappal cicizik meg kap gyümiket már.Meg viszek magammal tápot ha megyünk valahova.

És vegyél Lansinoh mellbimbókrémet,4000 Ft dmben,ha fáj a mellem bekenem másnapra semmi baja.kb 30 hetes terhes voltam mikor vettük ezt a tubust,és még nem fogyott el.

Kitartás

2017. máj. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!