Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülés után rögtön szoptatni...

Szülés után rögtön szoptatni kell a babát már a szülőszobán?

Figyelt kérdés
2017. máj. 25. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem KELL, de jobb helyeken LEHET.
2017. máj. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Minél hamarabb cicire kell tenni igen, akkor is ha még nincs tejci, hogy ingerelje a cicit.
2017. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Javasolják, igen, de nekem nem volt hozzá valahogy ingerenciám, lehetőségem, terepem, miközben vagy egy órát varrtak, meg nyüzsgött körülöttünk a szülésznő és a gyakornokaival. A gyerek rajtam volt, de szépen el is szunyókált. A varráshoz beállították a szülőágyat úgy, hogy az alsótestem magasabban legyen, a baba majdnem a nyakamban gyűlt össze, ha nem fogom, szóval nem volt túl kényelmes és meghitt a szoptatáshoz. Pláne hogy első gyerekem volt, azt se tudtam hirtelen, hogy fogjak hozzá.
2017. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Nekem a fiam pl úgy elfáradt, hogy egyből elaludt rajtam. 2 órán át voltunk még a szülőszobán, de végig aludt. Nem tudtam megismertetni vele a cicim, aztán éjszakára el is tolták.. :(

Másnap kezdtük a próbát, de nem nagyon volt aktív, nem javasolták a mellszívót így 5-6 napra jött meg a tejem :( Úgyhogy ha szeretnél szoptatni, akkor állj ki mellette és tudd mivel segítheted, én naivan nem jártam utána, mert hogy úgyis természetes lesz, működni fog..

2017. máj. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk nem kell, de mellkasra rakják és ha olyan temperamentumos a csecsemősnővér, akkor már nyomja is az ember mellét a gyerek szájába. Nálunk legalábbis így volt. De én szóltam neki, hogy legalább fél percet hagyjon, had nézzem meg a fiunkat és egy had helyezkedjünk el, mert nem jól fekszem. Nem tetszett neki, de nem érdekelt. Pár perc kellett, amíg tényleg osszeszedtem magam, kiörültük magunk és a fiunk is magához tért. És akkor neki álltunk,.úgy szinte 0 sikerrel, mert a fiunk inkább aludt, de a lényeg az inger a mellnek és a lehetőség a babának, hogyha akar, akkor had csinálja.
2017. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Igen erdemes, mert sokan nem tudjak, de szuletes utan egy oraig mukodik az osi reflex, hogy keresi, odamaszik a mellhez. Jobb helyeken ezt tudjak, es osztonzik az anyukat. Kulfoldon szultem csaszarral, 25 percel csaszar utan mar szopizott ( legalabbis probalt )
2017. máj. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Érdemes...
2017. máj. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Egy normál baba általában 1-3 napig szinte alig eszik. Pár csepp tejnek elég kellene lennie, és annak már 1-2 nap jönnie is kell.


NEKEm viszont egy olyan lányom született aki a szülés után 1 órával oriási üvöltésbe kellett és igen a cici kellett neki. Hihetetlen éhes volt, és még a megörzöbe a bába is nagyon meg volt lepödve, hogy a baba tényleg 1 órásan már ennyire cicizni akar. Persze nem jött a tej és még jobban ordított. Hajnal 2 kor született és estig a cicin volt kisebb bealvásokkal, de ordított végig a tejért. Este betoltam, hogy tudjak aludni(akkor már több mint 24 órája semmit nem aludtam), de vissza hozták, hogy tegyem cicire, de akkor már a cicim fel volt ázva az állandó szoptatás próbától, és kelllett neki tápszert adnom, pár korty elég volt neki és már aludt is.

A szomszéd agyon fekvö anyukának alig sírt az elsö napokban a babája, neki az a pár csep tej jó volt, és mire megjött az étvágy volt teje is.

2017. máj. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Betoltad az ordító babádat a csecsemősökhöz és otthagytad?:/
2017. máj. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Nereida3 ***** válasza:
Az enyém meg nem tudott szopni,tanácsadót kellett hívnom, de amint hozták, cicire tettem, mert ott meg is nyugszik. Császáros voltam,a csecsemősök nem törődtek vele, max etették...Műtét után csak másnap hozták fel, és egy napig három óránként.
2017. máj. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!