Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy működik, ha valakinek...

Hogy működik, ha valakinek felírják az anyatejet?

Figyelt kérdés
Oké, hogy szűrt nőktől és az anyatejgyűjtő állomásról van, ha valakinek felírják. Na de mikor, milyen gyakran vagy hogy megy ez? Egyszerre kapja meg az ember és le kell fagyasztani? Vagy mit tudom én mindennap menni kell érte? Vagy hogy megy ez a gyakorlatban?
2017. jún. 22. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudok hogy mindennap menni kell érte.
2017. jún. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Off

Mire irjak fel?:)

2017. jún. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy volt, hogy minden hétköznap délelőtt kellett érte menni, de a hétvégit pénteken ideadták.
2017. jún. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kettesnek : gyerekorvos, és receptre.
2017. jún. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ilyet sosem hallottam. Mitol fugg h felirjak-e?
2017. jún. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mit tudom én, ha valaki nem tud szoptatni, mert tejmirigy elégtelensége van vagy ilyesmi. Ha valaki tényleg egészségügyileg indokoltan szorul rá. Van valami törvény vagy rendelet is erről, hogy ki kaphat. Szóval nem úgy megy, hogy valaki nem akar és akkor inkább máséból oldja meg. Azt tudtam, hogy akinek jár és felírják az ingyen kapja, aki meg leadja, annak fizetne is érte és hiány van belőle szóval úgy tudom kevésért is házhoz mennek. Épp ezért vannak csalók is, akik leadónak jelentkeznek, aztán hígítják meg ilyenek, de bevizsgálják és ez kiderül, aztán akkor kizárják azt a leadót.


De nem tudtam elképzelni, hogy vajon gyakorlatban ez hogy működik a fogadó oldalon, hogy milyen sűrűn adják, mindig recept kell vagy hogy stb.


Köszönöm annak is a választ, aki írta, hogy mindennap menni kell érte.

2017. jún. 22. 21:21
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Elsobbseget elveznek a koraszulott, es a beteg babak.

Utana ha meg marad, kaphat barki akinek felirja az orvos.

De sok helyen hiany van belole.

2017. jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Vidéken néha kihagyják ebből az orvosokat és tejtestvéreket csinálnak a gyerekekből. Lehet bután írtam. Pl. Rozi és Mari egyszerre volt várandós, Marinak nincs teje, így átviszi Rozihoz a gyermekét, részben tejért mennek, részben, ha olyan a viszony helyben is kaphat enni a baba. Ez régen is így volt
2017. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Fent olvashatsz róla többet. Azóta mondjuk már többet fizetnek érte. A cikk szerint van, ahol házhoz mennek érte, a mi városunkban megvan, hogy mikor lehet menni leadni és mikor lehet elvinni. Nálunk hétvégén és ünnepnapokon is lehet menni érte.


Amúgy az egymástól adás-vevés is felmerül benne és írják, hogy találkoztak olyan hirdetésével, aki náluk volt tejleadó csak kizárták mert folyton baktériummal fertőzött tejet adott le.

2017. jún. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ooo... kerdezo!! En nem azert erdeklodtem, h mi alapja kap valaki. En szoptattam a gyerekeim. Semmi ilyenrol nincs szo. Feltébb furcsa,h az érdeklődes miatt lepontoztatok. Ennyira rossz indulatúak vagytok? Vagy egybol magatokbol inultok ki? Egy sima kerdesre is gyanakszotok. Ez hányingerkeltő!!!
2017. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!