Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Felvilágosítanátok a szoptatás...

Felvilágosítanátok a szoptatásról?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdett el érdekelne jobban a babavállalós téma. Sokat olvasok itt, szoptatásról viszont annyira nem tudok sokat.

Írtok nekem róla? Minden érdekelhet.

Hogy jön szülés után magától a tej? Mitől függ hogy kinek van és kinek nincs?

Miért kell fejni vagy nem fejni? Miért vannak babák akik közvetlen a ciciből szopnak nem a lefejt tejet isszák üvegből?

Meddig kell szoktatni? A gyerek szokik le magától?

Több éves gyereket nem "gáz" ciciből szoptatni?


Köszi!


2017. júl. 22. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

2 éves múlt a kisfiam...

Igény szerint szoptattam (ha jelzett, kínáltam), ami elég gyakori mellretételt jelent általában az első hetekben. Én pont ezért fekve szoptattam, együtt aludtunk. Nem volt hasfájós, jókat aludt, volt, hogy 2-4 órát is akár.

Ha szoptatsz, nem ajánlatos cumit, cumisüveget használni, mert cumizavart okoz. Nagyon nehéz utána visszaszoktatni a cicire.

Bimbóvédőt is nehéz elhagyni, ha nem muszáj, én azt sem ajánlanám.

Nekünk most se gond, hogy ekkorán cicizik.

Először a kolosztrum van, ami csak pár csepp, sárgás színű inkább, de ez is elég a babának. Aztán a 2.-3. nap kb megtörténik a tejbelövellés... Fájni fog, feszül a sok tejtől a mell, de csak annyit kell kifejni (szerintem), hogy ne feszüljön. Gyakran elázik ilyenkor az ember lánya. :D

Az első hetekben a szoptatás is fáj, az első pár szívás főleg...de elmúlik. ...

2017. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy másik kérdésben olvastam, hogy a kórházban nem adnak tápszert. Ezek szerint MINDENKINEK van teje szülés után rögtön? Vagy csak az a kevés sárgás pár csepp valami? De ennyi meg elég egy újszülöttnek?
2017. júl. 22. 14:16
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

de, sajnos adnak tápszert vagy teát a babának... :(

és igen, elég a babának. Biztos van, akinek nincs teje, vagy nem annyi, amennyi kell, de az veleszületett dolog.

Ha ajánlhatok egy csoportot: szoptatási tanácsadás kérdések és válaszok a facebookon. Nekem ez a csoport segített abban, hogy minden jól menjen.

:) attól, hogy nincs babád, beléphetsz. :)

2017. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a kórházban nem adnak tápszert.

Cumit,cumisüveget szigorúan tilos bevinni.

Gyakran kell cicire rakni a babát, hogy minél hamarabb beinduljon a tejcsi.

Ha feszül a mell,le kell fejni és a lefejt tejcsit pohárból adják oda a csecsemősök a babának.

2017. júl. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ha mégsem jön a tej, a gyerek addig "éhezik"?
2017. júl. 22. 14:58
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
nem, az előtej elég neki. nagyon pici a baba gyomra. :) Előtej pedig mindenkinek van tudtommal.
2017. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem magától jön, hanem bonyolult hormonális folyamatok eredménye.

Mitől függ, hogy kinek van?

Sokan szeretnék ezt tudni.

Első gyermekemet gond nélkül szoptattam, el se tudtam képzelni, hogy ez másként is lehet,

de másodjára, ha megfeszültem se volt elég.

Annak a számlájára írom (de biztosan nem tudhatom), hogy horror szülés volt a második, vasinfúzión lógtam napokig, gondolom a szervezetem inkább koncentrált a felépülésre, mint a tejtermelésre.

Kolosztrum volt, de nem, nem minden babának elég pár csepp (napokig nem).

A magzatszurok ürüléséhez ugyanis bevitel kell. Ha nem ürül, az annak a jele, hogy kevés a bevitel. Ha nem ürül, a gyerek besárgul (emelkedett bilirubin szint). Van élettani sárgaság és afeletti, életveszélyes szint is.

Másodikkal 5. nap se volt tejem, a gyerek besárgult, tápszert nem adtak, a gyerek életveszélyes állapotba került... huszan végignyomkodták a mellem és csak ezután voltak hajlandók megmenteni egy kis tápszerrel.


"Miért kell fejni vagy nem fejni?"

Vagy azért mert túl sok van, a gyerek nem tudja kiszívni, a pangó tej mellgyulladást okoz (persze kereslet-kínálat elméletben beáll, de nem egyből. Addig elpatkolhatsz a tejláztól).

Vagy azért mert túl kevés, s ilyenkor a szaporító fejés segíthet, már ha beindítja a fejő a tejleadó reflexet.

És még azért is kellhet, hogy tartalékolj, ha másra bíznád.

Vagy ha a gyerek nem tud mellből enni (koraszülött, beteg, izomtónuszavaros a száj körül... stb).

"Meddig kell? "

6 hónap a kizárólagos ajánlás, utána fokozatosan le lehet választani attól függően hogy a hozzátáplálás hogy halad.

2017. júl. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyén függő, genetika. Van, akinek már szülés előtt megindul az előtej, van akinek szülés után 10 nappal indul csak meg a teje. Van, akinek egyáltalán nem. Van, akinek annyi teje van, hogy beszállíthat a Milkának, van, akinek kevéske és hamar el is apad.


A fejés azért is jó, mert ha kevés a tejed, akkor fejéssel szaporíthatod. Kereslet-kínálat elve. Vagy, ha a baba nem szopizta ki az összeset, vagy hagyott a másik mellben, akkor hogy ne durranjon be, lefejik. Van, akinek a kézi szívó, van akinek az elektromos szívó válik be.


Az is babafüggő, hogy elfogadja a cicit vagy a cumit. A fiam pl. cicifüggő volt. Alig volt tejem, az sem volt zsíros, nem lakott jól sose, pedig jól rá tudott cuppanni, csak nem volt kitartó, és 5 percenként belealudt. Viszont se a tápszert nem fogadta el (kb. 5 félét próbáltunk), se cumisüvegben, se kanállal, se itatópohárral, se sehogy, de a legszebb, hogy a frissen lefejt anyatejet sem fogadta el cumiból. Csak a cici.


Az, hogy ki meddig szoptat, függ attól, hogy

- van-e még teje az anyának és a baba szívesen szopizik és szoptat, amíg jól esik, vagy

- a baba leválasztja magát automatikusan és akkor az anyának apasztania kell a tejét, hogy ne gyulladjon be a melle,

- anya választja le a babát - annak ellenére, hogy van teje -, mert neki kényelmetlen már szoptatni, (pl. a fiamat 16 hónaposan választottam le, mert este kb. 10-szer kelt inni, és nekem már kényelmetlen volt, fájt a bimbóm stb.,),

Amúgy magánügy, hogy ki meddig szoptat. Számomra a max. 2 éves kor a határ, de ha valaki 3 éves korában is, az a magánügye.


Babafüggő, hogy leválasztja-e magát, vagy nem. Valamelyiket le kell választani, mert az Istenért nem akar leválni, és szopizna még 5 évesen is.

2017. júl. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!