Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha igeny szerint szoptatsz,...

Ha igeny szerint szoptatsz, minden sirasra mellre teszed?

Figyelt kérdés
Ugy ertem, sirhat masert is, nem csak azert, mert ehes. Az enyem tapszeres, de megismerem, mikor sir azert, mert ehes es mikor masert, 3-4 orankent szokott enni. Hogy mukodik az igeny szerinti szoptatas? Van olyan aki 3 orankent szoptat szigoruan?
2017. júl. 31. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

A 3 óránkénti szoptatás nem igény szerinti.

Egyébként nem minden sírásnál

2017. júl. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elején én is találgattam mindent, mielőtt mellretettem. Megnéztem a pelust, a pocakját, énekeltem neki, felvettem, hogy nézelődhessen, majd mellre tettem, ha nem használt semmi más.


Utána nekem is feltűnt, melyik sírás mit jelent. Mivel a pelusa gyakran tiszta volt, volt terepe mozogni, és kevésbé volt beteges, majdnem mindig ciciért sírt, így úgy nézhetett ki, hogy minden sírásért cicire tettem, mivel 10ből szer azért sírt. Mikor nem, akkor kiköpte a cicit és üvöltött tovább, így nem lehet igény szerinti szoptatásnál "túl sokszor" mellre teni

2017. júl. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak azert kerdem, milyen, mert en nem szoptatok es nekem az iszsz ugy tunik, mintha minden sirason mellen lenne. Ha lesz masodik babam, en biztos 3 orankent fogom szoptatni, nekem nagyon tetszik, hogy van rendszerunk. Iszsz babaknal van rendszeretek? Bocs ennyi kerdesert csak megint ram jott a barcsak tudnek szoptatni gondolat, legalabbis vizsgazni 5-re vizsgaznek csak van amit igy lehet megtudni.
2017. júl. 31. 09:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos iszsz babám van.

Természetesen csak akkor szoptatom, ha erre van igénye. Amikor más a gond, akkor el se fogadja, ez nem úgy működik, hogy ha egyet nyekken, akkor tolom a szájába, aztán jó van az úgy. :)

Van napirendünk is, még ha nem is olyan szigorú, hogy percre pontosan be kell tartani. Annyi a különbség, hogy nálunk nem a három óránkénti evés tagolja, hanem az alvások (délelőtt és délután két hosszabb), a séta (5kor, 1-1,5 óra), fürdés (19.30). Utána​ eszik, bealszik, és reggel 7 körül kell. Az változó, hogy este hányszor kel enni (inni), növekedési ugráskor, vagy ebben a melegben többet.

Enni sem öt percenként szokott. Lehet vele kirándulni, vásárolni, programot csinálni a családdal.

Ilyenkor nem kell hazarohanni etetni. Mindig van nálunk kaja, pont jó hőmérsékletű, steril, azonnal kész. Kendőben szinte bárhol meg lehet etetni úgy, hogy senki se veszi észre.

Nagyon nyugodt baba, nem szokott sírni, nyafogni, mert ha éhes, szomjas, akkor rögtön kap tejet. Nem várom meg, amíg ordít. Most már egy ideje türelmesen ki tudja várni azt a pár percet, amíg nyugis helyet keresünk (pl. pelenkázó), tudja, hogy nem hagyom éhesen.

Itthon még egyszerűbb a dolgunk.


A nyafogásból már tudom, hogy kakis pelus van, éhes, álmos, valami nem sikerült, stb. De természetesen kezdettől végigzongoráztuk ezeket, nem egyből szoptattam.

2017. júl. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tok jo :)

Sokan irjak, hogy egesz nap olben van a babajuk. Ok nem igy csinaljak?

2017. júl. 31. 10:31
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagyok teljesen otthon a témában, de én úgy tudom, hogy az anyatej felszívódasi ideje nem fix, a mennyisége nem fix, így a gyerek éhes lehet akár 30 perccel a szoptatás után is.


Én volt, hogy 30 perceket szoptattam 5 perc eltéréssel, és volt, hogy órákig nem akart cicizni a gyerekem. Nem csak evésre használja a cicit, hanem megnyugtatja vele magát, így csak evés céljára odarakni és elvenni x időre, szerintem nem fair a gyerekkel szemben.


Olvass utána szerintem, és aztán kérdezz, ezeregy pontilyen kérdést tettek már fel.

2017. júl. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van napirendünk ugyanúgy csak nem az órától függ. Természetesen nem kap minden nyekkre cicit,ha álmos aludni megy,ha unatkozik szórakoztatom,tudom mikor éhes és akkor enni kap. Első hetekben volt kimerítő az iszsz,mert míg nem volt annyi tej,szinte non-stop szopott,aztán kialakult a rend is mikor beállt a kereslet-kínálat,most 3 hónapos,túl vagyunk a növekedési ugráson,szépen visszaállt 2,5-3 órára.
2017. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Benne van a nevében is: IGÉNY szerinti szoptatás. Tehát szopizik, ha arra van igénye. Azaz, ha éhes vagy megnyugvásra kell neki a cici, megkapja az édesanyától. Nem cumit nyom a szájába, hogy az nyugtassa meg vagy terelje el a figyelmét ideig-óráig az éhségéről, hanem válaszkészen figyel az édesanya, és a megfelelő pillanatban odaadja neki a mellét.

Ehhez természetesen meg kell ismerni a baba sírásait. Nagyon gyakori jelenség, hogy az első 2-3 hónapban nonstop szopizik egy baba. Ilyenkor állítja be a kereslet-kínálatot, és ha az anya engedi neki, az ilyen növekedési ugrásokon (amikor nem elég az anyatej a baba megnövekedett tejigényére) pár nap alatt túljutnak. Olyankor beáll szépen egy rend. Egy iglny szerint szoptatott baba 3-4 óránként eszik, ha minden rendben van: egészséges, nem hasfájós, nem jön a foga, nincs még szepa, és még sorolhatnám azokat a helyzeteket, amikor a babát valami kizökkenti a komfortérzetéből, és fokozottabban az édesanya és az anyamell kell neki.

Szval az iszsz-babák azt kapják az édesanyjuktól, amire adott pillanatban szükségük van. Miután az anya kiismeri a különböző sírásokat, nem fogja a mellét dugni a baba szájába, ha a baba a kakis pelus miatt sír, vagy azért, mert melege van, esetleg unja magát. És azt is lehet tudni,.hogy egy egészségesen fejlődő szépen gyarapodó (mondjuk) 4 hónapos baba gyakran már 4 óránként eszik. Ha délben jól belakmározik, és megeszi a szokott nagy mennyiséget, egy órával később vszleg nem megint az éhség miatt sír, hanem lehet, hogy bentragadt egy büfi, feszít a pocak, elálmosodott. Ezt az anya fejben tartja, és nem fogja megint szoptatni. Ha nem sikerült megtalálni a problémát, lehet, hogy egy ölelésre vágyik a baba. Szval az iszsz nem maga a káosz, sőt, inkább egy szuper rendszer, amelyben a baba tudja, hogy az édesanya odafigyel az igényeire. Kevés a lukra futás egy jól bejáratott iszsz esetében.

2017. júl. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszi :)
2017. júl. 31. 15:37
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

A gyerek nem hülye, csak gyerek. A szopáshoz az ő aktív közreműködése szükséges, szóval ha nem akar szopni, a fejed tetején is ugrálhatsz, meg tömködheted a mellet a szájába, akkor se fog enni. :)

Az első hetekben-hónapokban kevés olyan dolog van, amire nem jó a cici. Iszsznél nem szabad csak kajaként tekinteni. Étel, ital, fájdalomcsillapító, altató, sőt a hőháztartás szabályozásában is segít, illetve testkontaktus, közvetlen kommunikáció anya és baba között, egyedül a tele pelu problémára nem megoldás. Ráadásul még a sírást sem kell megvárni, érdemes a korai éhségjelekre figyelni.

2017. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!