Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ébresszem vagy sem?

Ébresszem vagy sem?

Figyelt kérdés
Most 3 hetes a babám, 2800 grammal született, a kórházban picit besárgult, de végülis hazaengedtek minket, nem kellett kezelni. Két védőnő is azt mondta nekem, hogy 2 óránként szoptassam, viszont most valaki azt mondta, hogy ha alszik, ne ébresszem fel, ne tartsam be a 2 órát, majd jelez, ha szopizni szeretne.... Nem tudom, hogy mit kellene tennem. Első babám, nem szeretnék elrontani semmit...

2017. aug. 2. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
ÉN nem ébreszteném fel
2017. aug. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

3-4 óránként ha előbb nem igényli, akkor jó, ha eszik, ettől sűrűbben nem kell etetni. Viszont a sárgaság ugye elnyomhatja, így van, hogy nem ébred magától, viszont akkor 3-4 óránként ébreszd fel, ha magától nem ébred fel, de előbb nem szükséges.

Az én kisfiam is besárgult, a legelején volt, hogy még 4 óránál is többet aludt volna magától, akkor mondták, hogy 3-4 óránként azért ébresszem fel, de előbb nem szükséges.

2017. aug. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Akkor ébreszd ha 4 órán át alszik! Nekem is nagyon sárga volt a babám. Ha nem lenne sárga nem kéne ébresztened, de így muszáj. A sárgaság extrém fáradtságot okoz, annyira bealszik hogy nem érzi ha éhes, és így száradhat ki! Sárga babát KÖTELEZŐ legalább 4 óránként ébreszteni!
2017. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy kis sárgaság, de kiengettek minket us. Az első hétre mondták az ébresztést. Mikor a gyerekorvos utoljára kijött (2 naponta jött) akkor mondta h már nem kell ébreszteni. De addig is csak 3 óránként kellett volna ( az én lányom 2-2,5 óránként kelt.
2017. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 F. Eszter ***** válasza:
Sarga babat ebreszteni kell!
2017. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!