Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Úgy tűnik szoptatás mellett...

Úgy tűnik szoptatás mellett lettem terhes. Hogyan szoktassam le a babám?

Figyelt kérdés

19 hónapos és reggel este cicizik. Véletlen derült ki h kismama vagyok mert még rendes menzeszem sem volt ráadásul "vedekeztunk" is. Barátnőm unszolására vettem egy tesztet ami pozitivat jelzett. Majd a digitális teszt szerint is több mint 5 hetes lehetek. Holnap megyek dokihoz ezzel kapcsolatban. Na de ha így van valóban h baba van a dologba (mert én még mindig nem hiszem el 100%ig) akkor úgy gondolom le kellene szoktassam a cicirol a fiam. Észre vettem h ha szopizik enyhe görcsök jelentkeznek. Szóval nem akarok ezzel játszani.

Mit tanácsoltok mit lehetne ? Nem.cumizik 2 hónapos kora óta. Esetleg azt esténként megprobaljam?

Még mielőtt sokan nekem esnek szoptatás párti vagyok de nem igy hogy kockaztassak.


2017. aug. 9. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld meg előbb a reggeli, majd az esti szopit kiváltani junior tejitallal. Ebből van többféle ízben kapható (pl. banán, vanília).

Engem műtöttek, amikor betöltötte a 13 hónapot, így nekem is abba kellett hagynom a szoptatást, nálam ez a módszer bevált. Ugyanúgy az ölembe vettem a szoptatós párnán, csak nem cicit kapott, hanem akkor még cumisüvegből a tejitalt. Szerencsére hamar átállt, nem volt gondunk ebből.

2017. aug. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez olyan mint a tápszer?
2017. aug. 9. 13:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen. 1 év fölött mi is tejitalra váltottunk tápszerről.
2017. aug. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy jártam mint te. Lányom 1 éves volt, reggel és este szopizott. Mi védekeztünk, egy alkalom volt, mikor nem rendesen, csak megszakítással. Eszembe nem jutott volna, hogy terhes lehetek. Az volt nagyon gyanús, hogy hulla fáradt voltam, nem akart elmúlni. Akkor vettem egy tesztet, és pozitív lett. Én nem akartam abbahagyni a szoptatást, de a lányom egyik nap még szopizott, másik nap már nem. Azt mondják, ilyenkor változik a tej íze. Utána én is junior itallal próbálkoztam, meg is szerette. :)
2017. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az en fiam kéri a cicit ugyanúgy
2017. aug. 9. 13:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy 14 hónapos volt a lányom, mikor már nem kérte, úgyhogy azért eltelt egy kis idő. Szerintem beszéld meg vele, hogy cici helyett kapja a junior italt, ő már okos, nagy fiú. :)
2017. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A tejital az tapszer, csak magyarul mas a neve.
2017. aug. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem. Szerencsére nem ismerem őket... 😊 de akkor ma be szerzek egyet.
2017. aug. 9. 15:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából más az összetétele, mint a tápszernek, nem véletlenül csak 12+ hónaptól adhatók a gyerkőcöknek...... Inkább átmenet a tápszer és a tehéntej között.
2017. aug. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És van olyan amit javasoltok?
2017. aug. 9. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!