Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatok -igény szerint- és...

Szoptatok -igény szerint- és 6 fogam lyukadt ki mostanság. Van összefüggés a kettő között? Más is járt így?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, mindent kiszív belőlem.
2017. aug. 26. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Van összefüggés. Több calciumot, calcium tartalmú ételt fogyassz.
2017. aug. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, a legalapvetobb lenne magas asvanyi es vitamintartalmu keszitmenyek fogyasztasa. Anyamnak is nagyon elromlottak a fogai harom gyerekmutan de manapsag az anyukaknal ez ritka a fenti miatt.
2017. aug. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért érzed így, mert így is van.

A nagyobb baj, hogy nem csak a fogaidat, az egyéb csontjaidat is gyengíti.

Kezdj el szedni tablettában kb. 1000-1500 mg kalciumot és 500 mg magnéziumot (ebből a legjobb a magnézium citrici)! Azonos probléma esetén ezt mondta az orvosom.

A szoptatás abbahagyása után még szedtem egy hónapig, le is állt a romlás.


Meg szedj egy erős multivitamint is! A szervezeted a gyereknek ad mindent, amit te táplálékkal beviszel, így neked nem marad semmi. A természet így biztosítja az emberiség túlélését.

2017. aug. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én szedtem tovább a terhes vitamint, hetente párszor. Minden nap kálciumot, magnéziumot és d vitamint.
2017. aug. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Barátnőm is így járt, ráadásul ő laktózérzékeny. Neki is azt javasoltam, hogy egyen szezámmagot, igen magas a kálciumtartalma.
2017. aug. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szedek kalcium tablettát és multivitamint is... emellett romlanak a fogaim. Ti milyen fajtát szedtetek? Priviben is lehet írni...
2017. aug. 27. 18:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Calcium sandoz.

Mellé sok sajtot, joghurtot eszek. A sajtban nagyon sok a calcium.

2017. aug. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fog kérdés nagymértékben genetika is, persze azért lehet rá vigyázni, de ha hajlamos vagy a rossz fogakra, a szoptatás pont tud rontani a helyzeten. Nekem is kilyukadt vagy 3-4, most készülök fogorvoshoz. Pedig szedtem vitamint, ápoltam stb.
2017. aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!