Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon elszúrtam a pótlást?

Nagyon elszúrtam a pótlást?

Figyelt kérdés
első babával nehezen megy a szoptatás, pedig viszonylag sok tejem van. 1 hónapos babám nehezen kapott a cicire ezért bimbóvédővel eszünk napközben azzal is nehezen és lassan megy a szopizás. éjszakára fejek napközben 1 etetésnyi tejet pluszban 1-2 alkalommal kap éjjel tápszert. védőnő szerint éjjel is mellre kellene tennem de éjszakára kevesebb a tejem, ordítás a vége. Így cumisüvegből kapja a tejet vagy tápszert és szépen vissza tud aludni szoptatási küzdés nélkül. Aztán reggelre megint lesz elég tejem. Így tényleg apadni fog a tejem? Ezek a mai tápszerek ugye biztonságosak? Legjobb lenne 100%ban anytejet adni. ... Rendben van így az etetési rend?
2017. szept. 7. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

A legjobb tejszaporítási módszer az állandó mellre tétel. Igen, minden nyekkenésre. Igen, ha kell, napokig éjjel-nappal szoptatni kell azért, hogy legyen elég tej. Ha este nem szoptatsz,akkor a szervezeted azt hiszi, hogy elég tejet termel. Rosszabb esetben pedig, hogy még sokat is, így igen, elkezdhet apadni. Döntsd el mit szeretnél: beáldozol pár napot azért, hogy csak anyatejes lehessen a babád vagy elfogadod, hogy egyre kevesebb tejed lesz, így egyre több tápszert kell majd adnod.

Arról nem is beszélve, hogy a tápszert és a lefejt tejed cumisüvegből adod, így simán bejátszhat egy jó kis cumizavar.

Én a helyedben kihívnék egy szoptatási tanácsadót, aki segít elhagyni a bimbóvédőt is.

2017. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Éjjel termelődik a legtöbb tej, pont ilyenkor kell szoptatni ! beszélek Pontosan így apad el a nőknek a teje, miert tápszerezed, ha van tejed ??
2017. szept. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Ezt a lassan megy a szopizás dolgot sem értem, hát semmi más dolgod nincs, csak az hogy szoptasd, hova sietsz ? Egy ekkora gyerek, még nagyon gyenge, persze hogy lassan megy.
2017. szept. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Szoptasd éjjel is!!!

Nem kell pótlás!!!

2017. szept. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt erdemes elolvasni.

[link]


Nem kell potlas, jol mondja a vedono. Delelott altalaban mennyisegre tobb es kevesbe zsiros, estere kevesebb es magasabb zsirtartalmu a tej. Emellett nekem fontos info volt, hogy a legtobb baba delutan-estefele gyakrabban szeret szopizni. Novekedesi ugras is gyakran van az elejen, amikor szinte ejjel-nappal mellen akar lenni par napig, ameddig a mennyiseget megnoveli maganak. A tejtermeles nem szopik kozott, hanem szopik kozben tortenik. Ha szeretned szoptatni, fontos lenne, hogy ne korlatozd a mellen toltott idot sem (pl. jatszocumival komfortszopizas helyett, mert a konfortszopi nagyon sokat szamit a tejtermelesben). Ha tapszert adsz neki, akkor tenyleg el fog fogyni elobb-utobb a tejed. Emellett a cumi, cumisuveg, sot meg a bimbovedo is cumizavart okozhat sok esetben. Ennek jele lehet mar a nehez szopizas, ha razza kozben a fejet, tiltakozik, rovid ideig hajlando csak szivni.

2017. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Fiam 2 honaposan ejjel-nappal a cicin logott szo szerint. Alig volt max 5 percem h wcre menjek maris orditott. Alig aludt/am. 5 napig csinaltam ezt a vegen a melleim olyanok voltak mint a kiszivott tejeszacsko es a gyerek csak sirsirsir. Hivtam a vedonot h ez a helyzet , kerdeztem a tapit es szo nelkul mondta h kell a hozzataplalas. havi sulya sem erte el az atlagot.

Mai tapszerek jobbak mint kb 20 eve.😀 Fiam 30ml utan aludt 3 orat. Maga volt a mennyorszag.😀

Jol csinalod ne aggodj. Mindig az osztoneidre hallgass.

2017. szept. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fiam 7 hónapos. Örülök,ha felkel éjjel szopni, mert az éjszakai szoptatás a legjobb tejszaporito.

Persze, hogy éjjel is szoptasd, sőt, az nagyon fontos lenne! Persze, hogy sokáig szopik egy ekkora baba, mert még pici a gyomra, ezért gyakran is.

Ha szoptatni akarsz sokáig, hagyd el a pótlást és szoptass! Főleg, hogy van tejed.

Sikerülni fog, de légy kitartó.

2017. szept. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!