Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudom megtanitani a...

Hogyan tudom megtanitani a helyes szopizásra? Honnan tudom hogy jott e tej?

Figyelt kérdés
3 napja szuletett a kisfiam. Van tejem de akarhogy probalom a szajaba tenni a bimbot a bimbo udvarral egyutt, az udvart nem veszi be. Pedig jo mellyen sikerul sokszor betenni es megse. Teaval kell potoljam mert 2 ora szopizas probalkozas utan is ehes. Valaki valamilyen trukkot? Fekve nem szeret lenni. Csak az ulos szopizas valt be. Azt olvastam hogyha a mellbimbo szopizas utan laposra nyomodott az a helytelen szopas miatt van. Ilyenkor egyaltalan nem sziv tejet?

2017. szept. 9. 06:39
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

A bimbo udvar nem egyforma nagy mindenkinek.szoval nem kell hogy az egész a szájában legyen.

Ha még ennyire tapasztalatlan vagy,jobb ha méred szopi elött es utan.igy megtudhatod hogy mennyit evett.

Az is teljesen normális ha már kétóra mulva szoptatsz.ilyen picinél nem kell szigoruan betartani a 3orat.en is egeny szerint szoptattam.

2017. szept. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3 napos babának a tea nem jó! Csak kitölti a gyomrát, de nincs benne hasznos tápanyag. Nem fog a pici rendesen fejlődni és lehet, hogy már most cumizavaros.

Ha pótolni kell, akkor írass fel tápszert! És olyan cumisüveg kell, amit hasonló technikával kell szívnia, mint a melled.


A legjobb az lenne, kidobnád az üveget teástól mindenestől, és igény szerint szoptatnád a babád. Amikor nyitja a száját, akkor finoman, de határozottan vond a melledre, hogy jó nagyot bekapjon a ciciböl. Az a lényeg, hogy ne csak a bimbó legyen a szájában. Majd rájön ám ügyesen, hogy jön a tej a legjobban!


Célszerű néha mérni. Nálatok nem mond semmit, hogy mennyi pisis pelus van, mert a teától pisil rendesen.

2017. szept. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mint irtam. 3 napja szultem tehat a korhazban vagyok jelenleg is mivel csaszarozas volt. A teat nem en talaltam ki hanem hoztak az apolok. Ma mondtak h kerjek potlot ha ugy latom még mindig ehes. Megmutattak h h kell cicire tenni de igy nemjo h nincs merleg itt...otthon van. Tudnam nezni de igy hasra utve nemtudom h evett e eleget v hogy egyaltalan evett e ezert kerem a segitseget itt is
2017. szept. 9. 13:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem elég fura hogy pont a kórhazban nem mérik.

Nálunk mindig mérték es felirták..

2017. szept. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt kötelező mérés, de mondjuk minden szobában volt mérleg, ha akartad méregetni a babát. Teát én sem adnék neki, akkor inkább kérj tápszert. Ha a kórházban nincs szoptatási tanácsadó (nálunk volt, de érdekes, hogy ő és a csecsemősök egymásnak teljesen ellentmondó dolgokat mondtak, nem kicsit összezavarva engem), én ha hazamentek, és mindenképp szopiztatni szeretnéd, hívnék egyet. Lehet érdemes lenne már most keresgélni, és megbeszélni, hogy már aznap, amikor hazaértek, ott legyen. Nem olcsó (kb. 10 ezer egy órára), de még mindig jobban megéri, mintha később tápszerre kellene költenetek. Az lll oldalon pedig online is vannak elérhető szopis tanácsadók, sztem inkább őket kérdezd. Nekem a szopis tanácsadó anno azt mondta, hogy a bőrkontaktus nagyon fontos, legyen a mellkasomon sokat, és tegyem mellre minél többet, hogy szaporítsa magának a tejet. Sok sikert!Ja, és bimbóvédőt esetleg nem próbáltál?
2017. szept. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!