Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van ekkora vita a...

Miért van ekkora vita a szoptatás körül? Miért gondolják úgy a szoptatós anyák, ha te tápszerrel eteted a gyereked a te hibád, és önzö vagy?

Figyelt kérdés
Ennyi erövel csováljuk a fejünket a császárra is mert " milyen dolog az már, hogy kimütik belöled a gyereked? "Kabaré ami folyik anyák között a fórumokon. Egymásban keltenek büntudatot és rossz érzéseket ahelyett, hogy mindenki a saját gyerekével törödne, szívügyének érzi, hogy kéretlen tanácsokat osztogasson, és okoskodjon.

2017. szept. 13. 15:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
34%
Van, aki úgy etet tápszerrel, hogy tudna szoptatni. Ennyiből nem jó a császáros hasonlat.
2017. szept. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%
Mert ma sokan elhiszik, hogy csak az a jó anya, aki félóránként szoptatja a gyerekét. Nem kell velük törődni.
2017. szept. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 piroska és a farkas ***** válasza:
44%
Így van. Különböztessük meg azt, ha vki szeretne szoptatni, de nem tud, attól, aki tudna, de nem akar. Előbbi minden bíztatást megérdemel, utóbbi, ha kényelmi , esztétikai szempontok megelőzték a saját picibabája érdekeit, nos, ő viselje el, h erről igenis van egy vélemény, még akkor is, ha nem kérdezte.
2017. szept. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%
1-es, és? Én pontosan olyan anya vagyok, aki tudott volna szoptatni, de nem akart. Akkor én most rosszabb anya vagyok, vagy valamivel kevesebb, mint aki szoptat? Másrészt meg létezik program császár, szóval a kérdező hasonlata teljesen jó.
2017. szept. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
37%
#4 Igen, rosszabb vagy!
2017. szept. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
70%
Mégis miért? Mert nem gondolom úgy, hogy mindenre rá kell kényszeríteni magad még akkor is, ha nem akarod, csak mert gyereked lesz? Kösz akkor inkább vagyok "szaranya". Nem attól lesz valaki jó anya, hogy szoptat-e vagy nem, vagy császáros-e vagy nem. A gyerekem boldog, egészséges, aktív, érdeklődő, és soha semmi baja nem volt, csak mert nem szoptattam!
2017. szept. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
33%
Természetesen nem kell mindenre rákényszerítened magad, de a szoptatás olyan csoda, amit biztosan nem tagadnék meg a gyerekemtől (és magamtól), ha nő lennék.
2017. szept. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
63%
Neked lehet csoda, de nekem rémálom volt. Konkrétan annyi tejem volt, hogy éjszaka óránként fel kellett kelnem fejni, mivel már a fiam 1 hetes korától annyi tejem volt, hogy szét feszítette a mellem, és nem tudtam aludni se, annyira fájt. Kimerült voltam teljesen, az összes ruhám átázott, hiába használtam melltartó betétet. Utáltam, undorítónak éreztem magam, mint egy fejős tehén. 11 napig szoptattam, közben a gyerek végig fuldoklott mert nem bírt annyira gyorsan nyelni. Rémálom volt. A legjobb döntés volt, hogy tápszerre váltottunk, azóta van meg az igaz anya-gyerek kapcsolat. Azalatt a 11 nap alatt 15 liter tejet fagyasztottam le, amit meg koraszülött ikerpár kapott meg. Szóval mégis nem tudom, mitől lennék rosszabb, mint aki még egy "89 hónapost" is szoptat.
2017. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
37%
4es, igen, rosszabb vagy. Mivel az én szememben nem lehet jó anya az, aki a saját kényelmi szempontjait a gyereke érdekei elé helyezi.
2017. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%

Achillesz, férfi vagy, úgyogy mit szólsz bele?


Neked jó szoptatni, de nem minden nőnek álom, nem olyan, mint mikor a csajod szopja a farkad, hanem kvára tud fájni.


Kérdező: ne törődj velük, senkinek nincs hozzá köze.

Ha nagyon akadékoskodnak, mondd, hogy nem TUDSZ szoptatni aztán kész.

2017. szept. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!