Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan vegyem rá a 2.5 hetes...

Hogyan vegyem rá a 2.5 hetes babámat, hogy ne csak cumizzon a mellemen, hanem szívja is belőle a tejet?

Figyelt kérdés
Most jutottunk el oda, hogy majdnem elsőre be tudja kapni a bimbót. Eddig bimbóvédőt használtam, mert az nagyobb és könnyebb volt neki bekapni. Amikor "rákap", szív és nyel egy párat, aztán már csak cumizik akár egy óráig is, de nem nyel. Szopi után a mérleg szerint 5 grammal több, mint előtte, tehát szinte semmit nem eszik, pedig van tejem. Eddig a lefejt tejet adtam neki, mivel nem tudta bekapni a mellemet, ezt a gyerekorvos tanácsolta, hogy gyarapodjon.
2017. szept. 17. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

HA übvegböl kapta eddig a tejet, akkor nem fog rendesen szopni, mivel az üvegböl gyorsabban és könnyebben jön.


HA komolyan akarod szoptatni, akkor ne adj üvegböl neki.

2017. szept. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem akartam egyáltalán cumit a szájába adni, de mivel fogyott, nem gyarapodott, a gyerekorvos utasítására rá kellett kapcsolni az etetésre. Már a születése után, a kórházban sem nagyon tudtam szoptatni, mert mint írtam, nem tudta bekapni. Most, hogy már legalább valamennyit szív, látok egy kis reményt, és a pótlást is itatópohárból adom neki. Tudom jól, hogy cumizavaros is lehet a cumitól, de nem lehet őt éheztetni, valahogy táplálni kell,viszont próbálnám teljesen mellből, pótlás nélkül.
2017. szept. 17. 18:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Ismered a szoptanit készüléket? Lehet, hogy ez lenne nektek a megoldás.
2017. szept. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hazilag is lehet 5-os tapszonda+cumisuvegen lyukat vagva a cumira kesziteni Szoptanitot olcson.


Egyebkent a meres nem feltetlenul pontos. Pisi-kaki mennyi van? Mennyit nyugos? Mennyi volt eddig a heti gyarapodasa? Mennyi volt a szuletes utani legkisebb sulya, es mennyi most?


3 hetes kor korul novekedesi ugras van, igy az is lehet, hogy epp azzal szaporitja maganak, hogy csak cumizik rajta. A fentebbi jerdeseket kellene megnezni, abbol latszana, hogy jut-e eleg anyatejhez. Illetve egy szoptatasi tanacsadot is megerhetne kihivni (ibclc-t).

2017. szept. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es,a válaszok a kérdésekre: 2 pisis, 4 vegyes pelenka. A születési súlyához képest plusz kb 230 gramm, a "hazahozós" súlyhoz képest pedig kb 400 gramm, első héten 280 gramm gyarapodás, második héten 120 gramm. Ha nem fáj a hasa, akkor nyugodt, csak azért sír, ha enne, peluscserét szeretne, vagy közelségre vágyik,"feleslegesen" nem nyűgösködik. Tegnap 11x szoptattam. Kezd megjelenni a babaháj a combjain és karjain.
2017. szept. 18. 00:47
 6/7 anonim ***** válasza:
A pisi-kaki mennyisegebol, illetve a gyarapodasbol az latszik, hogy elegendo anyatejhez jut. (Egyebkent a sulyduplazast 6 honaposan majd nem a szuletesi, hanem a legkisebb sulyhoz kell nezni, illetve most a gyarapodasnal is, 400 g az tankonyvi, foleg, hogy a szuletesi sulyat 2 hetesen kellene visszanyernie, ami boven megvan.
2017. szept. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Meg ezt esetleg olvasd el, nekem rengeteget segitett, hasfajast is megszuntettek az itt javasoltak (+tejtermekre es tojasra dietazas), illetve az is benne van, hogy miert nincs ertelme a mericskelesnek, ha egeszseges, idore szuletett babarol van szo (roviden, mert nem ad pontos eredmenyt, es az anytej osszetetele is folyton valtozik szopirol szopira, neha magasabb, neha alacsonyabb zsirtartalmu a tej, ahogy a babadnak epp szuksege van ra).

[link]

2017. szept. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!