Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen vitamint szedjek?

Milyen vitamint szedjek?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám ninxs túl sok tejem de minden kajcsinál megszoptatam mind két mellből (kórházban mondták) elég gyatra az immunredszerem pm alulműködésem van. Terheség előtt is ha csak egy kicsit nem vigyáztam vagy valaki után ittam már ki is jött a herpesz a számra. Mostmég betegség sincs nem ittam senki után nem nagyon voltam sehol és reggelre kijött a herpesz a számra. Gondolom a vitamin hiány miatt pedig eszem gyümölcsöt zöldséget. Milyen vitamint tudtok javasolni jó nem szeretném hogy a pici megkapja ezt is. Van e olyan praktikátok ami hamar elmulasztja igy mig el nem mulik puszitse nagyon adhatok neki😢
2017. szept. 18. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Én szoptatás alatt most az Elevit Complex 3-at szedem. Ez kifejezetten szoptatáshoz készült. Nekem rendbe hozta a vérképem, jobban is érzem magam, csak ajánlani tudom.
2017. szept. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kismamavitamint szedek, és plusz vasat és kálciumot mellé.
2017. szept. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:

C-vitamint feltétlenül és D-vitamint, ha nem szednél. Elvileg azt szedni kellene ugyanis folyamatosan. Nem szoptató embereknek is javasolt a nyári napsütéses időszak megszüntével rendszeresen szedni tavaszig, de amíg a baba eléri a 3. évét, addig fontos, hogy ő is megkapja a szükségeset belőle, mert a csontozat kifejlődéséhez és az immunrendszer védelméhez elengedhetetlen.

Ha vásárolt zöldséget/gyümölcsöt eszel, azzal kapcsolatban az az igazság, hogy a nagyüzemi termelés csak egyre jobban kimeríti a talajt, így ezeknek egyre kevesebb az ásványianyag-tartalmuk, hiszen nem tudnak az értékes anyagok pótlódni a talajban, akkor mit vegyen fel a növény...

Szóval herpeszes időszak esetén C-vitamint legalább 2-4000 mg/nap mennyiségben szedjél be a nap folyamán elosztva (pl. patikában vásárolt aszkorbinsavból, ami vegytiszta C-vitamin, csak Neked kell adagolnod, vízben, langyos teában feloldva, elkortyolva, csak vigyázz, mert ha sokat innál belőle egyszerre, akkor meghajtja a hasat, de C-vitamin por a rossmann/dm drogériákban is kapható, 100 g kb. 700 Ft.)

A D-vitaminnak olvass utána, hogy pótolják csecsemőknél, vannak D-vitamin cseppek pl.

Ha magadon keresztül akarnád pótolni, akkor viszont a napi ajánlott mennyiség sokszorosát kell beszedned, hogy kellő mennyiség kerüljön át az anyatejbe, lásd: [link] Szóval egyszerűbbnek látszik, ha külön szeditek.


Ezen kívül az immunrendszered megtámogatására érdemes még ráállni valamilyen probiotikumra, hiszen az immunrendszer 80%-ban a bélrendszer egészségén áll. Amennyi műkaját fogyasztunk mostanában, biztosra vehető, hogy a bélrendszerünk se százas, szóval elkél a segítség. Olyan probiotikumot válassz, amiben egy adagban minimum kétszer tíz a kilencediken baktérium található, csak így jut el megfelelő mennyiség az emésztőrendszeren át a bélbe. A Béres vagy a Jutavit jó lehet.


Plusz hosszú távon érdemes lenne egy táplálékintolerancia teszt, csak ez elég drága, gyógyszertárban 40+ kajára vizsgáló teszt kb. 20ezer Ft, vagy laborban vérvétellel 200 anyagos teszt, de ez vagy 3x ennyi.

Ez azért alapvető, mert lehet hogy azért taccs az immunrendszered, mert valamire intoleráns vagy. Az intolerancia alattomos, nincsenek hirtelen tünetei mint az allergiának, csak a bélrendszeredet kikezdi, ha évtizedekig eszel valamit, amivel nincs jóban. Aztán ha kiderül, hogy van valami intoleranciád és csak elhagyod azt az étkezésedből, sok fárasztó panaszt és betegséget előzhetsz meg vagy gyógyulhatsz meg belőlük (persze nem két perc alatt, ha évtizedekig kínoztad magad vele).

2017. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!