Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem tudok szoptatni a mellem...

Nem tudok szoptatni a mellem miatt! Van rá valami megoldás, vagy csak a fejés marad?

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem volna szoptatni a babámat, de minden alkalommal, mikor ráteszem, nagyon fáj!


A melleimen hatalmas a bimbóudvar, a bimbó pedig nem áll ki eléggé, inkább laposnak mondanám. Tettem rá bimbóvédőt, de a bimbóm és a bimbóvédő vége között nagy a rés. Még védővel együtt is nagyon fáj, ha beveszi, de legalább nem lesz megint sebes.


Valakinek van valami ötlete erre? Esetleg küzdött hasonló problémával?


2017. szept. 19. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltál már kisebb bimbóvédőt?
2017. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen problémám volt nekem is. :( Emiatt utáltam szoptatni, de mindent megpróbáltunk. Volt nálam szoptatási tanácsadó, fel lett vágva a kisfiam nyelve, de hiába, nagyon sokáig fájt és sebes volt. Hosszú idő után múlt csak el, de egy éves koráig szoptattam, akkor is ő hagyta abba :) A bimbovédő nekem semmit nem ért amúgy, csak kényelmetlen volt azt is fogni. Igazából nem tudom, mi volt a gond, mitől múlt el, emiatt tartok most is terhesen a szoptatástól :S De remélem, már nem lesz ilyen gondom.
2017. szept. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is befelé forduló mellbimbóim voltak. Kisebesedett(a gyerek nem kapta be a bimbóvédőt), kb 3 hét pokol volt, vérzett is, kentem sokat, de egész hamar elmúlt.


Most kifelé állnak, normálisak, a gyerek kicuppantotta őket. Nem lett durva a tapintásuk, az érzekelés is rendben van. Új nekem ez a kiálló mellbimbó, régen merev állapotban is szinte lapos volt, de tetszik.


Szívességet tesz neked a kicuppantással. 3 hetet kell kibírni, váltott mellen szoptatni és rendben lesz.


Sokáig azt hitték, a gyerek kapja be rosszul, de nem, szoptatási tanácsadónál is voltam, a mellbimbóm volt az oka.

2017. szept. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Befelé forduló mellbimbóm van (volt), a baba nem fogadta el a bimbóvédőt, így maradt a szenvedés.. 4 hónap után adta fel a lányom, kevés tejem volt, úgyhogy az elejétől pótolni is kellett, de a 2. babán már nem is volt gond a bimbókkal, az első baba elintézte a dolgot :D

Érdekes amúgy, hogy a 2. babával jóval tovább fájt a szoptatás, mint az elsőnél...

1,5 éve szopizik a fiam, már jó lenne leállni...

2017. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első pár napban nekem is sebes volt, mert a babám egész nap szopott nonstop. Lansinoh krémmel kentem, és sokat volt szabadon, pár nap alatt begyógyult. Amúgy az aventnek van kisebb méretű bimbóvédője(mondjuk nekem úgy még jobban fájt a szoptatás)
2017. szept. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs befelé fordulo mellbimbom, megis mindket gyerekemnel szenvedtem.Az elsonel talan egy honapig, a masodiknal sokkal hosszabb ideig.Fajdalom, veres mellbimbok...Egyeves korukig szopiztak, sosem kaptak tapszert.Egy ido utan elmulik, kitartas!En egy e-vitaminos olajos sprayt hasznaltam, le sem kellett mosni szoptatas elott.Sajnos a nevere nem emlekszem, de biztos sok jo termek van erre.Probalj ki egyet a bimbo edo helyett.Minden jot neked!
2017. szept. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyesmi mellbimbóm van, sokat szenvedtünk az elején a szoptatással, de nálunk az volt a baj, hogy a gyerek túl gyengén szívta. Ezt pár alkalmas gyógytornával helyrehoztuk. De szoptatási tanácsadót is hívtam, mutatott pár egyszerű pozitúrát és technikát meg megállapította, hogy magas a baba szájpadja, amiatt is nehezen tud vákumot képezni, úgyhogy türelem.

Addig piszkosul fájt a szoptatás, tiszta sebbes volt mindkét mellem, de ezek, ahogy erősödött a babám, szép lassan megszűntek.

2017. szept. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a megoldás, hogy szoptatod, és a cicid majd hozzáedződik.

nekünk kb 5. hónap környékén jött el, hogy végre nem úgy tettem mellre a gyereket, hogy közben üvölteni tudtam volna a fájdalomtól. addig kb folyamatosan sebes volt, és már túl voltam 3 mellgyulladáson. a legtöbb etetést végigbőgtem. de csináltam.


szoptatási tanácsadó nincs a közeledben? segíthet. de a védőnők is ezért vannak, hogy segítsenek.

2017. szept. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szopis tanácsadó tényleg nem ártana.


Lehet, hogy valóban túl nagy méretű a bimbóvédő amit próbáltál. pl. aventből kettő méret van és a kisebb ami jó. legalábbis nekem a baba be se tudta kapni a nagyobbat.

illetve nem is feltétlenül védőre lenne szükséged, hanem bimbó kiemelőre, amennyiben befelé forduló a mellbimbód. 1-2 hétig fáj, ez normális, utána fokozatosan jobb lesz. ha ezen túl is fáj, sebes, akkor valószínűleg nem jól kapja be a baba a bimbót, vagy nem sikerült jól kiemelni, stb.

Nekem ilyen problémám konkrétan nincs (én a tejmennyiségért küzdöttem az első egy hónapban, szerencsére sikeresen) De ehhez tényleg nem ártana tanácsadó. Szerintem nem bánod meg, ha felhívsz egyet. lll honlapján úgy tudom, hogy területre bontva fel vannak sorolva az ilyen képesítéssel rendelkező emberek

2017. szept. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!