Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon ciki többször is...

Nagyon ciki többször is kihívni a szoptatási tanácsadót, mert béna vagyok a helyes mellretételben? Annyira utálok már szoptatni!

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, mit rontok el ennyire benne. Videókat nézek róla, elolvastam szerintem mindent a témában, egyszer már kijött egy szop.tanácsadó is, és mégis nagyon fáj a szoptatás. Főleg a mellretétel, de gyakorta érzem közben is, hogy valami megint nem stimmel. És amikor már azt hiszem, hogy jó úton vagyok,újra kisebesedik a mellbimbóm. Belül, basszus, a "lyuknál" és alapesetben nem is látszik, csak a szívás után. Mit csináljak?

2017. okt. 28. 19:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyiszor hívd,amennyiszer szükséges.A szoptatás nem olyan egyszerű,mint ahogy hangoztatjàk.Kitartàs!!
2017. okt. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Én nem hívtam tanácsadót,de én sem szerettem szoptatni.Rémálom volt bőgtem a fájdalomtól.Utána kipróbáltam mellbimbóvédővel az aventes kisebbikkel és megváltozott.Ő is ügyesen szívta,nekem sem fájt annyira,és nem is sebesedett ki.Egy pár hónap után magától elhagyta a védőt,és nélküle szopcsizott.
2017. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
100 %, hogy nincs a babának lenőve a nyelve?
2017. okt. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Mennyi idős a pici?

Az eleje sajnos ilyen, edződnie kell a mellednek is kicsit.

Okozhatja olyan is, mint a lenőtt nyelv. Elvileg vizsgálják és észreveszik már a kórházban, de nekünk is a itthon vette észre a gyerekorvos.


Gondolom, az ilyeneket már unásig olvastad, hogy semmi szappan, mivel kend, stb.


Esetleg hívj ki másik szoptatási tanácsadót, hátha ő észrevesz valamit, vagy jobb ötlete van.


Kitartást! Bele fogsz jönni, látni, hogy nagyon igyekszel. :) Az már fél siker. :)

(Nekem az első két hét volt borzalmas, még könnyem is csorgott. De szinte egyik napról a másikra elmúlt, és már 9 hónapja nyúz a kicsi, gond nélkül. A legtöbb anya küzd az első hetekben. )

2017. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Lesz ez jobb ne aggodj. En nagyon ajanlom a Lansinoh bimbo vedo kremet. Eleg draga de szerintem megeri minden szopi utan hasznalni vagy ahogy erzed.
2017. okt. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalmon nekem is a lansinoh krém segített. Nem ciki egyáltalán, hívd ki. Biztosan rendeződni fog a dolog, látszik, hogy nagyon igyekszel. Kitartás!
2017. okt. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a baba majdnem 3 hónapos koráig sebes volt a mellem, fájt minden szopi... Hiaba kentem, jól tettem mellre, mégis fájt. Egyszercsak elmúlt. Meggyógyult, azóta semmi baj a szoptatassal.
2017. okt. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Bimbovedo es Garmastan bimbo kenocs. Minden ilyen problemamat megoldotta, mint a tieid.
2017. okt. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Bimbovedot csak vegso esetben, cumizavart okozhat, a lanolinos krem viszont jo lehet, en is kentem vele. Nekdm az elso es a 3. heten volt nagyon fajdalamas, utana lett jobb, ujszulottkorban meg erosebben szivnak, a bimbo is hozza kell meg , hogy edzodjon, illetve fontos, hogy a bimboudvar also ketharmada is a szajaban legyen, ne csak a bilbo, a teste pedig szoptatas kozben teljesen forduljon feled. Az idealis az, ha nem er hozza a dzajpadlasahoz a bimbod, mikor a szajaban van. A szoptatasi tanacsadot annyiszor hivd ki, ahanyszor csak szuksegesnek erzed! Dn az elso 4 napban kb. minden egyes szoptatasnal hivtam a csecsemosnovert a korhazban, hogy segitsen mellretenni, volt, hogy 10-15x is hatarozott mozdulattal kellett a fejet ravezetni, mire rendesen vakuumot kepzett, es szivni kezdte. Kerj nyugodtan segitseget, amennyiszer csak kell! Kitartas, konnyebb lesz! En mar sirni tudtam volna minden szopi elott, aztan nagyon orultem, hogy kitartottam, mar nem adnam semmiert. Facebookon is kereshetsz tamogatast a Szoptatasi kerdezz-felelek csoportban, szakertok is vannak, nekem nagyon sokat segitettek.
2017. okt. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lemaradt meg, hogy segithet az a poz, amiben te hanyatt fekszel, a babad pedig rajtad, es igy szopizik. Ezt probaltad?
2017. okt. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!