Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Túl lehet etetni egy csecsemőt...

Túl lehet etetni egy csecsemőt anyatejjel? Igény szerint vagy három óránként szoptattok?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta, hogy szerinte azért fáj a 2 hetes babám hasa, mert túletetem és feszül neki. Igény szerint szoptatom, de ez nem jelenti azt, hogy fél óránként cicit kapna. Össze-vissza eszik, egyszer 40 grammot, egyszer 80-at, így van, hogy másfél óra múlva már éhes, de van, hogy 4 órát is végig alszik és csak utána eszik. Olyan nehéz okosnak lenni, mindenki mást mondd.
2017. nov. 14. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Én azt vallom, hogy a szoptatás - ezen belül a baba szopása természetes dolog és ő tudja mennyi kell neki.

A hasfájást inkább a te bevitt ételed okozhatja, ha tényleg fáj neki a hasa..

2017. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

A jelenlegi szakmailag elfogadott allaspont szerint nem lehet tuletetni, es igeny szerint erdemes szoptatni. Itt megtalalod a szoptatasi tanacsadok kepzesi anyaganak kivonatat, abban jol le van irva, hogy miert igy erdemes szoptatni:

[link]


En probaltam mindkettot, idore szoptatassal ketlzdtuk, aminek en rengeteg hatranyat ereztem, es hatarozottan mondhatom, hogy az en gyerekemnek rossz volt igy. Sok problemank megoldodott, amikor atalltunk az igeny szerinti, nagyon gyakori szopira. Ha erdekel, szivesen elmeselem. En nagyon banom, hogy kezdettol nem igy csinaltam, sajnos rossz tanacsokra hallgattam, es rossz konyvet olvastam.

2017. nov. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Az én fiamnak is sokat fájt a hasa,igény szerint szoptatom,most 9hetes, van mikor másfél órát bír van mikor négyet ötöt is. Mi most kipróbáltuk azt ha másfél óra múlva sír akkor ugyanarra a cicire rakom vissza mint amiből evett mert valószínűleg nem szívta ki rendesen és ha átrakom a másikra akkor megint csak az előtejet fogja kiszívni ami tele van tejcukorral és attól fog fájni a hasa meg felpuffad és ugyanolyan hamar fog megéhezni. Lehet hogy csak bebeszélem már magamnak hogy ettől nem fáj neki,de szerintem egy próbát megér neked is 😉
2017. nov. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Túl lehet etetni, de szerintem 2 hetesen még nem. Inkább később, amikor mindent cicivel akar megoldani az anyuka. Nem véletlen, hogy rengeteg 10 kiló feletti 6 hónapos igény szerint szoptatott baba van. Nálunk a családban 12 kilós fél éves is volt.
2017. nov. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk az volt, hogy eleinte igény szerint szoptattam és nagyon-nagyon hasfájós volt. Viszont az én babám másfél óra után is simán betolt 80 grammot úgy, hogy előtte evett 100-at.

Azt mondta a gyermekorvos, hogy minimum 2 de inkább 2,5 óra teljen el két etetés között, mert még nem emésztette meg az előző adagot és ha arra ráeszik tuti fájni fog a hasa. Be is jött ez a módszer, utána egyébként beállt szépen magától a 3-4 óránkénti evésekre.


Bár 40 grammot szerintem megemészt azért másfél óra alatt, ha annyit evett volna én is megetettem volna hamarabb.


Minden esetre nálunk bejött ez a módszer, de az én babám eleve nagy súllyal született és sokat is evett, minden bizonnyal más a helyzet egy kisebb súlyú babánál, aki kevesebbet tud enni egyszerre.


Kitartást kívánok nektek! Elég megterhelő ez az időszak, de hamarosan már csak emlék lesz. :)

2017. nov. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a kakiját! Ha zöld, akkor túl sok az előtej, akkor kvázi túleteted. Akkor a kövezkező szopinál is egyen ugyanabból a mellből plusz segíthetsz neki Colief cseppel, hogy le tudja bontani a tejcukrot. Ha sárga a kakija, akkor valószínűleg sok levegőt nyel, akkor adj neki espumisant. Jah, és tejmentes diéta neked.
2017. nov. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%
Nekunk pont az nem jott be, amit a 4-es ir. Az anyatejet egyebkent max 60 perc alatt megemeszti a gyomruk, nem ertem, honnan szedik ezt a 2 orat.
2017. nov. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!