Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Válhat ilyenné az igény...

Válhat ilyenné az igény szerinti szoptatás? Gyakorlatilag állandóan mellen van a baba.

Figyelt kérdés

Igény szerint szoptatok (a La Leche Liga irodalmát vettem alapul), tehát minden nyösszenésre megszoptatom a babát két hetes korától kezdve. Most hét hetes. A 2-3 óránkénti szoptatás nem vált be, mert állandó sírás volt a szoptatások közt és nem tudtuk megvigasztalni, csak szoptatással.

Viszont most már ott tartunk, hogy képes 2-3 órát is mellen lenni. Ha leveszem, akkor 10 perc múlva sír és nem hagyja abba. Főleg délutántól éjfélig megerőltető ez számomra.

Sokakkal beszéltem, akik szintén így szoptattak. Már elbizonytalanodtam, hogy jó-e ez. Ki vagyok merülve.

- van elég tejem

- 80-120 ml fogyaszt minden alkalommal

- éjszaka jól alszik

- picit hasfájós, de inkább sírósnak mondanám

- napközben 1-2 órát alszik friss levegőn


Szerintetek mit csináljak? Szakemberek (védőnő, tanácsadó) mondanak egymásnak ellent, én meg itt vagyok egy folyamatosan szopó és síró gyermekkel tanácstalanul :(



2017. nov. 17. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

Enyém egy éves és ebben a pillanatban is az egyik mellem kicsomagolta és így játszik mellettem, néha rácuppan. Éjjel is képes álmában nyammogni rajta órákig, de közben én is alszok.

És ez így volt másik három gyerekemmel is. Mindegyik egészséges és amikor úgy döntöttek, akkor többet nem kértek. Nem látok ebben semmi problémát.

2017. nov. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hordozni próbáltad már?

Lehet, hogy elsősorban testközelségre vágyik, ezt akarja szopizás közben kielégíteni. Ezen a hordozás segít. Nekem az addig folyamatosan cicin lógó gyerek 2-3 órát a kendőben, én meg tudtam csinálni a dolgomat.

Hasfájás esetén is kéreckedhet mellre: görcsoldó is, és a közelség megnyugtatja.

Lehet, hogy most van nála növekedési ugrás, és így csinál magának több tejet.

Nem kell aggódni, nem marad így. :)

Nem sokára elkezd forgolódni. Onnantól lefoglalja magát a mozgásfejlődéssel. :)

2017. nov. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Máris kicsit megnyugodtam :)

Hordozókendőt vásároltam, abban jókat aludt míg tettem vettem. Most az sem kényelmes számára.

Adamo hintát veszünk a mai nap folyamán, mert az autós hordozót ha hintáztatjuk a kezünkben lógatva, akkor megnyugszik. De lehet ezek a dolgok is csak ideig óráig megoldás, mert ahogy írjátok, elképzelhető, hogy növekedési ugrásban van.

Nem is a sok szoptatás zavar, hanem inkább az, hogy sír, ha nincs mellem.

Értelemszerűen pedig nem lehet folyton mellen, mert vannak dolgok, amiket meg kell csinálnom egy háztartásban, tehát muszáj a bölcsőben hagynom őt.

2017. nov. 17. 09:29
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Lehet én vagyok a hülye, de az igény szerinti szoptatás az azt jelenti, hogy akkor szoptatom, mikor igénye van rá. És hát nem mindig a szoptatásért nyekken. Aztán mondjuk persze, hogy megszokja, ha minden nyekkenése mellel van megoldva.
2017. nov. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, vannak ilyen időszakok. A délutáni-kora esti sírás is elég tipikus.

[link]

Itt is vannak jó cikkek; kevésbé szakami mint az LLL :-)

2017. nov. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem 7 hetes, mit kellene csinálnia? Pont ezt. Én egy idő után megtanultam egy kézzel fogni, de biztos fel is lehet kötni úgy, hogy közben szabadon tud szopizni.


Ha nem sokallod, csináld így. Ha sokallod, szerezz valami érdekeset, ami leköti pár percre. Vagy egy szórakoztató embert.


Amint megtanul kúszni vagy forgolódni, nagyot fog ez változni, még csak pár hetes.

2017. nov. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, elfelejtettem írni, hogy mindig ugyanúgy sír. Tehát még nincsenek másfajta sírás típusai. Csak az éhség miatt sír. Ezért a szopizással próbálkoztunk megoldás gyanánt.


Lekötjük a figyelmét. Van forgó a bölcső és a kiságy felett is. Montessori féle színes szalagokat is kötöttünk fel neki. Esténként projektoron vetítünk a falra (a képernyőt nem akarjuk még nézetni vele) régi rajzfilmeket. Zenét is rakunk be neki. Párom gitározik is neki. Mivel erdő közepén lakunk, friss levegőn altatom délutánonként.

Ahogy írjátok, valószínű, hogy ez most egy ilyen időszaka és csak a sokféle instrukció zavart meg engem, amit a környezetemtől kaptam.

Köszönöm a válaszaitokat :)

2017. nov. 17. 10:41
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Jaj, igen van ilyen: a kisfiam is ilyen volt, és a most a lányom is hasonló, ha nem is ennyire. Baromi idegesítő, ha őszinte akarok lenni, de ez egy ilyen időszak, túl kell élni. 😊 A jó hír, hogy el fog múlni, legkésőbb 3 hónapos korára. Próbáld élvezni, filmezz, olvass közben, utána már erre nem nagyon lesz alkalmad, hamarosan pár perc alatt végezni fog, mert minden más érdekesebb lesz a szopizásnál.
2017. nov. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Az én fiam is ilyen volt. Most 9 hónapos, és komolyan hiányzik ez az időszak, amikor szimbiózisban éltünk. 😄

Most már kúszik, mászik. Persze, szopik is, kb 5 perc, és "megy a dolgára".

Jól csinálod! És élvezd, bármennyire furcsán hangzik ez, mert nagyon gyorsan ki fogja nőni!

2017. nov. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha növekedési ugrás, akkor menjetek az ágyba, és szoptasd, amikor csak kéri. 2-3 nap, megnő a tejtermelés, és vidáman ellesz két étkezés között. :)

Addig egy kicsit más munka ráér.

2017. nov. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!