Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Praktikák tej elapasztásához?

Praktikák tej elapasztásához?

Figyelt kérdés
2017. nov. 17. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Szülés után közvetlenül vagy elválasztanád a nagyobb gyermeked? Nem mindegy ugyanis. Szülés után, ha megtörtént a belövellés, főként ha a tested teszi a dolgát, és sok tejed van, gyógyszert szokott felírni a nődoki. Ha több hónapos, éves szoptatás után apasztanád el, akkor pedig ne csinálj semmit, ha feszül, mindig csak annyit fejj le, hogy enyhüljön a feszülés.

Ha a szoptatás elején jársz még csak, feltétlen gyógyszer, mert nagyon komoly mellgyulladás lehet belőle.

Nem akarsz szoptatni?

2017. nov. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%

Most ha marhavicces akarnék lenni azt mondanám, hogy -élj egy hetet a férjemmel, de igy leírva inkabb szánalmas.. Hagyjuk is.

Amúgy ahogy az elso irja. Nem mindegy..

2017. nov. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem mindegy meddig szoptattál.
2017. nov. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Több mint màsfèl ève szoptatok ès màr csak èjszaka.
2017. nov. 18. 21:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 11hos volt, mikor a testvére sajnos már pocakban volt, de nem volt szivhangja :(

Így a gyermek orvos javaslatára,h apuka is tudja etetni míg távol vagyok (és a testvertervezes kapcsán, "kapjunk az alkalmon h leszoktassuk a cicirol, mert ilyenkor olyan hormonokat termel a test ami van h elutasítja az újabb babát"), atszoktattuk a tápszerre.

Másfél hetünk volt (magától nem lokodott ki, eztán kaptunk csak időpontot a műtétre), de könnyen atszokott. Zokogtam pedig, remegett a kezemben a cumisüveg míg tartottam. Féltem h ez törést okoz majd benne, de bennem sokkal nagyobb fájdalom volt.


Azóta eltelt fél év, már régóta nem cicizik, én pedig újra babát várok.


Ami a lényeg, az okát nem tudom, de szerintem már elég nagy...ha egyre kevesebbet adod oda neki , a te esetedben mondjuk egyik nap igen, másik nap nem, aztán ezt ritkitva, akkor szerintem neked is könnyedén sikerülhet, anélkül h mellfeszulest erezz.

Ahogy csökken a fogyasztás, úgy a kínálat is fog. Fontos viszont a fokozatosság.

2017. nov. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!