Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom hogy elég az...

Honnan tudom hogy elég az anyatej?

Figyelt kérdés
6 napos a babám 1 napja szinte csak sír hiába cicin van.lehet hogy kevés volna a tej? A stress okozhat tej csökkenést?

2017. nov. 18. 03:16
 1/4 anonim ***** válasza:
okozhat, ezért ne idegeskedj :). Mérjétek mérlegen, hogy mennyiket eszik, 6 naposan már olyan 3-4 decit szoktak enni egy nap alatt összesen. Ha jól szív, egyébként mérés nélkül is érezned kell, hogy vákuum van, és nyeli a tejet. Lehet, hogy nem jó még a technikája. Ha nem megy másképp, fejj le tejet, és óvatosan pohárból, vagy injekciós tűvel adj neki.
2017. nov. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok, bocsi f...ságot írtam :D nem injekciós tű, hanem fecskendő :)
2017. nov. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 F. Eszter ***** válasza:

Ha van napi legalább 5-7 pisis és 2-4 kakis pelusa, asúlya rendben gyarapszik, akkor elég a tej.


Naponta egyszer elég mérni, egy csupasz súlyt. Ja van pár dkg hízás, akkor rendben van.


Amúgy a baba nyel, amikor cicin van? Érzed, hogy beindul a tejlradó reflexed (nem mindenki érzi), ahogy ürül a tej a melledből, hallod, látod nyelni a babát?

2017. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A legbiztosabb, ha minden fürdetés előtt, babamérlegen , meztelenül leméred. (A mérleg egyes gyógyszertárakban kölcsönözhető.) Ha minden nap kicsit több a súlya, akkor elég a tej. Ha egy hétig stagnál, vagy csökken, gyakrabb szoptatással, vagy fejéssel növelni kell a mennyiséget. Én ezek mellett Karamalzot (naturt, eredeti ízt), vagy alkoholmentes sört iszom és Motherlove More milk plus kapszulát is szedek ilyenkor.
2017. dec. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!