Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baj, ha már egyszerűen muszáj...

Baj, ha már egyszerűen muszáj letennem őt sírva a hintába (Adamo) egy órára, mert vasalnom, zuhanyoznom ennem. Stb. kell? Igény szerint szoptatok és sír, ha nincs a mellemen.

Figyelt kérdés

Elég a tej, jól gyarapszik. Éjszaka 1x kel, húsz percet szopik és visszaalszik.

A hintában megnyugszik, de 20 perc múlva sír. Muszáj ott hagynom, mert nekem is vannak alapvető teendőim, amiket el kell végeznem.



2017. nov. 20. 09:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
??? Mennyi idős gyerek?? Mi az, hogy sír ha nincs a melleden?? Nem cumi vagy...
2017. nov. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igény szerint szoptatok. 7 hetes múlt.

Órákat van a mellemen. Ha lerakjuk, 15 percig nézelődik, utána üvölt.

2017. nov. 20. 09:26
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Az nem gond, hogy nincs kézben egész nap, az a gond, hogy ha hagyod sírni. Ezzel már most bizalmatlanságot alakítasz ki benne. Ha sír, mindent félre kell rakni, és megnyugtatni amilyen hamar csak lehet. És NEM evéssel, mert az nagyon rossz szokásokhoz vezet felnőtt korban (érzelmi evés). Azért sír mert unatkozik. Beszélj hozzá, adj neki játékokat, énekelj neki. Közben meg csináld a dolgod.
2017. nov. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%

Ha hagyod egy órát sírni, akkor nem szoptatsz igény szerint.

Az alapvető teendőd most az, hogy szoptatod. Azért vagy otthon gyed-en. Nem azért, hogy csacsiragyi rend legyen apunak.

20 perc alatt le tudsz zuhanyozni. Másik 20 perc alatt kivasalsz. Következő alatt bekapsz egy szendvicset.

Nem kell egyben csinálni, amíg ordít a pici.

Hordozni próbáltad már? A baba érzi a közelséged, maratoni hosszúságú alvásokra képes, neked meg van két szabad kezed vasalni, enni, annyi szabadidőd lesz, azt se tudod, mivel töltsd ki.

2017. nov. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy cumizhta rajtad. És azt sem, hogy mindenre a melledet nyújtod. Az igény szerinti szoptatás az, hogy ENNI kap amikor éhes, nem pedig óra szerint eteted...


SZóval ne minden nyekkenésre tedd cicire, hanem néha ringasd kézben, és énekelj neki, vagy amíg apa otthon van, ő is "szórakoztathatja", addig tudsz vasalni, fürödni.

2017. nov. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
Majd úgyis jönnek a 'hogy lehetsz ilyen szívtelen' meg hasonló válaszolók, de én nem hiszem hogy rossz az ha megszokja, hogy mikor milyen 'idő' van..pl én is úgy alakítottam, hogy délelőtt főztem, takarítottam stb és mondtam neki épp mit csinálok ott volt velem de nem ölben és cicin, ha nem éhes nyugtatásra ne használd mert pisilni sem fogsz tudni menni...egy idő után tudta a napi rendünket és nem sírt, ha épp leraktam, mert dolgom volt...délután csak a miénk volt...4 éves és ha itthon vagyunk akkor is ugyan ez csak mostmár segít is☺ attól mert néha hagytam sírni még nagyon szoros a kapcsolatunk 'nagybarátnők' vagyunk, de kell a rendszeresség...
2017. nov. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Az meg hogy azért van gyed-en otthon, hogy a babával foglalkozzon az rendben van akkor, ha szeret koszban, mosatlanok mellett, főtt kaja nélkül ücsörögni 1 hetes mosatlan hajjal...attól mert baba született még nem kell eligénytelenedni, mert ha a környezete fusztrálja és zavarja, hogy rendetlen, akkor nem lesz túl nyugodt ami kihat a babára is...nem mindenki képes a kupi közepén élni, akkor sem ha baba van...hiába is áltatják sokan magukat, hogy az a normális, hogy mindent félre tesznek, ez nem igaz...nem csoda ha sok az egyedül álló anyuka, ha kizárja a külvilágot és csak a baba van miután megszületett...
2017. nov. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

utolso harom valasszal egyetertek!

Ne kizarolag cicivel alakits ki vele kapcsolatot, hanem a hangoddal, arcoddal.

Es valoban nem minden anyuka tud a koszban ucsorogni izzadtsagban es emiatt frusztraltan, es az a babanak sem jo!

2017. nov. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

A "magamra kotom egesz napra es ezzel el van intezve" tok kiraly, de zuhanyozni es hajat mosni vicces lehet ugy.......

Vasalni es a tuzhelynel allni meg konkretan veszelyes a babara nezve! (hacsak nem hatizsakkent dobja a hatara de azt meg inkabb nem is kommentalom)

2017. nov. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%

9# Mi a baj a háton hordozással? Hogy mindenkinek jó?

Kérdező, könyörgöm, ez a baba nemrég még békésen benned volt. Mi a francokat vársz tőle?????

2017. nov. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!