Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A testvérem babáját szoptathat...

A testvérem babáját szoptathatnom?

Figyelt kérdés

Mindenekelőtt arra kérek mindenkit, hogy csak az írjon aki tud tanácsot adni. Kérlek a rosszindulatot, most ha van, mindenki tartsa meg. Elég nagy tragédiát él át most a családunk így is...

Az ikertesómmal 3 hónap különbséggel szültünk. Egészséges kisfiaink születtek. A nővéremnél azonban komplikációk léptek fel a császár közben, így elaltatták, de nem ébredt fel. 6 hét után agyhalottnak nyilvánították. Mivel nekem rengeteg tejem van, megbeszéltem a gyerekorvossal, hogy az ő babáját is szoptatom, hogy a tápszer mellé kapjon anyatejet a fontos vitaminok meg egyebek miatt. Az anyukája lekapcsolása után egy nappal elutasitotta a cicit. Addig nem volt vele gond. Ez már 20 napja volt. Szerintetek van értelme erőltetni, hogy cicizzen, vagy hagyjuk és kapjon csak tápszert? Cumisüvegböl sem fogadja el már a tejet :-(


2017. nov. 20. 10:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem fogadja el, akkor mi a kérdés? Adj neki tápszert.

Sajnálom a tortenteket

2017. nov. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
3%
Sajnálom, hogy meghalt de ez gusztustalan. Kapjon tászert, mint minden más gyerek, akinek nins lehetősége anyatejet kapni.
2017. nov. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Baxus 2, az ikertestvererol van szó, nem a szomszedrol. Nem támogatom én sem a tejtestverseget, de ebben az esetben meg tudom érteni. Nyilván a babának szüksége van a testi közelségre is. Amúgy az apukanak mi a véleménye? Mert ő nem szerepelt sehol a történetben
2017. nov. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fontos az, hogy jóllakjon. Ha tápszerrel, akkor azzal, ha a tejeddel, akkor azzal. Akár fejhetsz is neki egyébként cumisüvegbe!

És ez nagyon szép Tőled. Mivel biológiailag / genetikailag es érzelmileg is nagyon közel állsz a babához, semmi gusztustalan nincs ebben, sőt, nagyon szép dolog!


Részvétem.

2017. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

4 vagyok jaj bocsánat látom cumiból sem fogadja el :(

Próbálgasd még, a kisfiam sem fogadta el cumiból a tejet de végül megszerette :) És persze tápszert kapjon azért, hogy ne legyen éhes, de ha kicsit ki tudod húzni az etetéseket, akkor ha nagyon éhes el fogja fogadni talán a tejet.

2017. nov. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

2es. Számomra inkább az a gusztustalan, hogy te milyen érzéketlen ember vagy.

3as! A tesóm párja, és az én férjem abszolút támogatnák a szoptatást a kicsinél, aki gyakorlatilag születése óta velem van, a kórházból is hozzánk hozta haza az apukája.

2017. nov. 20. 10:34
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálgasd még a szoptatást, de nem tudok értékes véleményt mondani, mert nem voltam még ebben a helyzetben. Gratulálok a kitartásodhoz és az emberi döntésedhez.
2017. nov. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
4es köszönöm szépen, akkor még próbálkozom egy kicsit. A tápszert össze lehet keverni az anyatejjel, vagy csak külön szabad adni?
2017. nov. 20. 10:37
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Ezek szerint minden érdekelt támogatja. Esetleg kérdezd meg a védőnőt, hátha van valami jo tanácsa. Mennyi idős a kicsi?
2017. nov. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Mi megpróbáltuk, 20 nap van a két gyerek között. Mindkettő anyatejes, csak tesóm akkor éppen valamiért nem ért rá (talán a már naggyá avanzsált kicsivel volt elfoglalva). Nem kellett neki.


Ha elfogadja, igenis érdemes próbálkozni vele.


Sajnálom :(

2017. nov. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!