Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kézi vagy elektromos mellszívó?

Kézi vagy elektromos mellszívó?

Figyelt kérdés
Egyik baratnőm az elektromosra esküszik, a másik pedig a kézire. Ti mit használtatok? Csak a felesleget vettetek le velen vagy mindet és üvegből adtátok neki? Ki melyik márkát használja/használta?
2017. nov. 23. 08:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha van( lesz) tejed, a kézi is ugyanolyan jó, csak az elektromos kényelmesebb , gyorsabb ( nem szív jobban, azt leírom, ugyanaz a vákuumhatas) . Én Medela kézit használtam, de az Aventosat is dicsérik. ( noname meg olcsó mellszívó nem éri meg szvsz.)
2017. nov. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én elektromost használtam, Aventeset, nekem nagyon bejött, mert csak egy kézzel kellett tartani, közben a másik kezem szabad volt, tudtam pakolászni stb.


De igazából nem sokat használtam, ha el kellett mennem dolgaimat intézni és a nagymamára kellett bíznom a még szopizó babát (egy éves korától fordult ez elő), akkor fejtem le és tettem hűtőbe, hogy távollétem alatt is oda tudja adni neki. De amúgy ha otthon voltam, mindig szoptattam.


Nálam ez inkább úgy zajlott, hogy pl. utazás előtt lefejtem a mellem, és mivel már sokszor nagyon feszült, mire hazaértem, akkor is fejtem egy kicsit. Sosem ürítettem ki egyszer sem mellszívóval a mellem, amúgy sincs olyan, hogy az utolsó cseppig kiüríted, mert a tejleadó reflex (gondolom, te is szoktad érezni a szoptatás megkezdésekor, hogy megindul, olyankor bizsereg kissé feszül a melled, mintha valaki belecsípne picit a mellbimbódba)teszi a dolgát, termel újra és újra.


Ha meg tudod oldani, hogy ne kelljen olyan 4-5 órára is távol maradnod a kicsidtől, akkor nincs is szükség mellszívóra :-)

2017. nov. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"és mivel már sokszor nagyon feszült, mire hazaértem, akkor is fejtem egy kicsit."


...mondat folytatása: mielőtt rátettem volna a babát :-) Szóval a baba volt a, aki kiürítette a melleimet jó esetben.

2017. nov. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, es én akkor használtam az elején nagyritkán, mikor két szopi közt aludt és úgy felszaporodott a tej, hogy már feszítette. Ilyenkor lefejtem kicsit, hogy könnyebb legyen szoptatni is. Cumisüvegből nem érdemes sokszor adni, mert belustul s a legjobb mellszívó mindig a baba :)
2017. nov. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Medela Swingrol olvastam a legjobbakat, elektromos, es ketfazisos, ez hasonlit a legjobban arra, ahogy a baba sziv. Az Avent be sem inditotta baratnomnek, kolcsonadtam neki a Medelat, azzal tudott fejni. Lassan sziv, nekem 20 perc alatt jott le vele kb. 50-80 milli, de nekem a fejes eleve nem jott be, a gyerek sokkal hatekonyabban sziv. Az Avent kezi sokaknak bevalik, de nem mindenkinek, viszont akinek igen, az gyorsabban tud vele fejni altalaban, mint az elektromossal, aminek cserebe hatranya, hogy jobban igenybe veheti a mellet, ugyhogy erdemes merlegelni. A leghatekonyabb a gyerek, kiveve, ha le van nove a nyelve, gond van a szajpadlasaval vagy ha, kap cumit, cumisuveget, ezek ronthatnak a technikan. Ha meg nem dontotted el, erdemes sved itatopoharat beszerezni, es cumisuveg helyett abbol adni a lefejt tejet, ugy meg konnyebben meggondolhatod magad, ha megis szoptatni szeretned. A cumizavar sem erint persze feltetlenul mindenkit, de ismerek sokakat, akiket igen.
2017. nov. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Avent elektromosom van, szeretem. Kézit ezek után nem vennék. Evés után fejek szaporítás, ill. korábban fagyasztás céljából. Még szoptatok, 8hónapos a fiam.
2017. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem az Avent kézi vált be nagyon. Mindkét gyereknél másfél évig fejtem vele.
2017. nov. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még van pár hetem szülésig, csak már informálódom előre, hogy mit érdemes. Nagyon bízom benne, hogy anyatejes lesz a babám, bár kissé aggódom, mert nem is nőtt a mellem. Bár nagy van, de azért úgy tudom, hogy kellene neki növekedni terhesség alatt. Vagy csak amikor megindul a tej akkor fog?
2017. nov. 23. 09:40
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezen ne aggódj :-D Majd szülés másnapján tejbelövellést fogsz tapasztalni, hirtelen "görögdinnyére nőnek" a melleid,és ordítani tudnál, úgy fognak fájni-feszülni, de ez alábbhagy hamar. Nagy mellből is, eleinte lehet, nem is fogsz tudni szoptatni, de ne add fel, tedd annyiszor mellre a babát, ahányszor csak lehetőséged adódik rá. a baba a legkiválóbb mellszívó, csak neked meg kell majd tanulnod szoptatni, neki meg szopizni (annak ellenére, hogy a szopás reflex veleszületett a babáknál).
2017. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem alig nott varandossag alatt, es utana is csak rovid ideig egy kicsit nagyobb volt, amikor beallt a kereslet-kinalat, visszament az eredeti meretere, es addig se nagyon lehetett eszrevenni szerintem. 1,5 eves a gyermekem, es meg szoptatom.

Ha keszulni szeretnel a szoptatasra, hogy sikeres legyen, ez egy nagyon jo osszefoglalo, szoptatasi tanacsadok kepzesi anyaganak kivonata, sajnos en csak a babam 6 hetes kora korul olvastam, sok szenvedest megsporolhattunk volna, ha ezeket elobb tudom: [link]

5-os

2017. nov. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!