Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem lehet túletetni az...

Miért nem lehet túletetni az anyatejes babát? De tápszereset igen?

Figyelt kérdés
Az én lányom ha rajta múlna, akkor folyamatosan cicin lenne és enne. Ahányszor kínálom, annyiszor eszik. Szóval szerintem túl tudnám etetni, sőt valószínűleg néha túl is etetem és emiatt fáj, feszül a pocakja. Bukni nem igazán szokott. Mi a különbség ha 100 ml anytejet eszik vagy ugyanannyi tápszert?
2017. nov. 27. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

De túl lehet. Ha nem lehetne, nem lennének túlsúlyos anyatejes csecsemők.

És készült már róla tanulmány, hogy a csecsemőkori elhízás növeli a felnőttkori elhízás esélyét és ez alól az anyatejesek sem kivételek.

Csak ett szeretik letagadni.

2017. nov. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy nem lehet túletetni. Sokkal onkább mint tápszerrel.
2017. nov. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Ez engem is érdekelne.

Anyatejes a babám (iszsz) és többet hízott, mint az ismerősöm tápszeres babája. Neki megjegyezték, hogy sokat eszik csökkentse az adagját, nekem dícsérik, hogy milyen szépen gyarapodik.

Arra gondolok, hogy egy anyatejesnél nem lehet előre kimérni mennyit egyen, így annyit eszik amennyi jólesik neki. Meg más az összetétele egy tápszernek, mint az anyatejnek.

2017. nov. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
A szoptatási tanácsadóm szerint nem a tápszer lényeg hanem az etetési mód. Szoptatás alatt a tej nem egyenletes ütemben áramlik, hanem hullámzó a folyás erőssége, míg cumisüvegből az elejétől a végéig egyforma. Szoptatásnál a gyomornak van ideje üzenetet küldeni az agynak, hogy köszi jól laktam, míg cumisüvegnél ez az Info megkéshet. És teljesen mindegy, hogy tápszer vagy lefejt tejcsi van benne.
2017. nov. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt megcafolom, anyatejes babam egesz nap cicin volt wes rengeteg tejem volt, sokszor pukkadasig ette magat. Tobbszor nagy adagokat bukott szoptatas utan. "Tudja a baba hogy mikor eleg neki." Na ja ezt a fiam megcafolta, egyaltalan nem tudta csak konforszopizni is szeretett volna de akkor is dolt a tej. De mikor ezt kitapasztaltam akkor a kajalas felenel elvettem tole a cicit, igy is tulsulyos volt. Orvos ra is kerdezett h mondjam el oszinten mivel etetem? Hat csak szoptattam. De most mar 3 eves es vekony kisfiu nem okozott gondot a kezdeti mohosag.
2018. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!