Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt, hogy soknak találtátok...

Volt, hogy soknak találtátok azt, amennyit a babátok evett, ezért abba hagytátok az etetést?

Figyelt kérdés
1 hónapos a pici babánk és a védőnő szerint túl sokat eszik. 100-120 gramm után is néha kéri a cicit. Kicsit hasfájós és azt mondta a védőnő, hogy a sok étel az oka, attól feszül neki. De hogy kontrollálhatnám? Mérjem többször evés közben és ha evett 80 grammot, akkor ne adjak neki? Mert a cici nem cumisüveg, amiben látod mennyi tej fogyott. 4 kilóval született, 370-nel jöttünk ki a kórházból és most 4,5 kg.
2017. nov. 29. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendesen van tejed én nem méregetném, havonta elvinném megméretni hogy rendesen gyarapszik-e. Eszembe nem jutna kivenni evés közben a mellemet a szájából 😨. Ne már.

Sok hasfájós baba van, az enyém pont hogy nagyon keveseket evett, mégis az volt. Ezer oka lehet. Figyeld meg mit eszel amikor fáj neki, büfiztesd gyakran, meg tornáztasd a lábacskáit hogy tudjon pukizni, hátha sok levegőt nyel, próbáld meg a hasfájás elleni szereket hátha hat valamelyik. De ezt ne. Hogy akarod? Méregeted és 100-nál mondjuk úgy döntesz elég és ha sír akkor sem teszed vissza??

2017. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem kivitelezhető, ordítani fog a babád ha elveszed tőle a melled. Megmérni sem lehet majd rendesen, mert kapálózni fog a mérlegen ha etetés közben zaklatod.

Az én babám 3,8kg-al született, 3,5 kilósan hoztuk haza és egy hónaposan 4,3 kg volt. Arányaiban úgy fejlődött, mint a te babád és azt mondták ez tökéletes.

Szerintem is inkább más módot keress a hasfájás enyhítésére (Infacol, Espumisan, Gripe Water, Colief, meleg pelusra hasaltatás, babamasszázs, ritkább etetés stb.) és ne kínozd evés közbeni méregetéssel.

2017. nov. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő mit szólna ha valaki sutty elvenné a tányért előle amikor ebédel mert ő úgy ítéli meg hogy már eleget evett? Ki kéne próbálni.
2017. nov. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen,voltam így,20 hónapossal a múltkor,töltött káposztát evett. De ne hasonlítsuk már egy picihez...Ráadásul a kislányomnak elég volt annyi,nem kérte utána. Nyugodtan szoptasd, ha husibb is lesz,ahogy elkezd mászni,lemegy róla! Az én lányom rengeteget szopott,volt is tej bőven-még most is van valamennyi-meg is látszott rajta. De mára szép vékony,nem duci,pont jó kislányos alkat :)
2017. nov. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amikor szoptatási tanácsadáson voltam ott azt mondta a hölgy, hogy az anyatej több részből áll. Amikor elkezdi a szopit vizesebb (mint a leves) aztán jön a sűrűbb (főétel) majd a végén a zsírosabb tej (desszert). Ha mind a két ciciből eteted akkor pl. Éves közben is bukhat mert a tápláló részét szeretné és így csinál annak helyet.

Érdekes volt és az elején tényleg volt, hogy bukott majd újra kérte a cicit.

Szóval ösztönösen tudják mi a jó nekik.

2017. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Olyat sose csináltam hogy elobb levettem mint hogy ő eltolta volna...viszont amit a védőnőd mondd, az igaz, legalábbis az én babám is simán kért volna 1 órával szopi után is cicit...szoval szopizott annyit hogy ossze vissza bukott utana, aztan egy ora mulva mar megint enni kert...kozben 1.5 kgt hizott egy honap alatt es persze hasa is fajt...mondta a vedono hogy ne adjam 3 oranal gyakrabban. Ezert nem is adtam, az elso 1-2 nap hogy kialakitottuk a 3 orankenti evest, nyuszogosebb volt, olelgetessel babusgatassal azert megtudtam vigasztalni...es igy 2-3 nap alatt maga is atszokott a 3 oras intervallumokra es megszunt a hasfajas...mas egy ujszulott es mas egy 1 honapos, nyilvan egy hetes szopizzon amennyit csak tud hogy bealljo a tejtermeles, de egy 1 honapost mar nyugodtan kontrollalhatsz, nekem legalabbis ez a velememyem, mivel a kereslet kinalat elvét, és az ige y szerinti szoptatas elvét mindkét babamnal a hajamra kenhettem...persze minden baba más, de nalam egyiknel se vált be.
2017. nov. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szóval ne az étkezéseket szakitsd meg, az valoban embertelen, hanem a két étkezés kozti időt próbáld novelni! Nem csak a tuleves miatt, hanem mert a baba hasa a cukros elotejtol faj...ha tele hassal egy ora mulva cicire teszed, csak epp annyira lesz ehes hogy a cukros elotejet lefetyeli, a laktato tejhez nem jut, es aztan megint igy lesz a kovetkezo etetesnel es beindul egy ordogi kor. Szopizzon ritkabban es akkor egyen amennyit csak tud/akar.


Egyebkent a tuletetes eleg jol latszik a szekleten, ha kicsit zoldes.

2017. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó jól írja, legyen meg legalább a 2-3 óra két szoptatás között. Ugyanis ha az előemésztett tejre (ami már a hasában van) rászopizza az előtejet,akkor keveredik a kettő,és hasfájást okoz.

Az én kislányom hamar ráállt a 2óránkénti szopira,nekünk így jó volt.

2017. nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kb 3 óránként eszik, leghamarabb is nagyon néha 2 óra múlva, de az ritka, de így is összejön 700-800 ml egy nap, a védőnő szerint pedig elég lenne 600.
2017. nov. 30. 19:07
 10/11 anonim ***** válasza:
ha betartod az időközöket, akkor ne stresszelj..nem is értem honnan tudod hogy 100-120 után még kéri a cicit? Hogy méred közben? :) Ha annyit tudsz lefejni, az tök jó, ő annak legalább a 1,5 szorosát eheti meg, de lehet hogy annyit se, lehet úgy éred sokat eszik közbe csak komfortozik :) szóval ne törd a fejed az adagokon, egyen amennyi jól esik, böfiztesd utána meg rendesen, és tartsd a 2-3 órát, valamint figyelj arra miket eszel. akkor mindent megtettél a kólika ellen, ha mégis fáj neki, hát majd kinövi, mint minden baba. A védőnőddel meg ne foglalkozz, 1 hónap alatt a 800 gramm egy ekkora babánál teljesen normális (az enyém kisebb súllyal született, de 1,5 kg-ot hízott az első hónapban) aztán nekünk mégis 6 hónaptól már lassú gyarapodás miatt Sinlacot írtak...az első 1-2 hónapban bedurrantanak, aztán szépen lemegy havi 200-400 grammra a hízás, és ez így van jól
2017. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!