Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig normális szoptatn...

Mennyi ideig normális szoptatni a gyereket? Csak szerintem túlzás egy több éves gyereknek még cicit adni?

Figyelt kérdés
Van pici babám, benne vagyok több szoptatós csoportban és elképedve nézem, mikor az anyukák teszik fel a képeket, miközben a 2-3 éves gyereküket szoptatják, sőt még néha idősebbet is. Szerintem ez már nem normális. Hogy lehet ennyire fanatikusnak lenni?
2017. dec. 1. 09:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Ezzel nagy port fogsz itt kavarni.

Amúgy én Veled értek egyet, van ismerősöm aki képtelen a gyereket máshogy megnyugtatni, csak azzal hogy a szájába nyomja a mellét. Könnyebb így neki, mint szavakkal, simogatással, öleléssel. Én azért örülök, hogy a gyerekemnek nem csak egy sétáló mell vagyok hanem a szavaim is megvigasztalják, elaltatják, lenyugtatják.

Másrészt elég groteszk, hogy ülünk és beszélgetünk, a gyereke odaszalad, felhúzza anyja pólóját, kortyol kettőt és szalad vissza játszani...de nekik ez a normális.

2017. dec. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%

"Hogy lehet ennyire fanatikusnak lenni?"


Hogy lehet olyan fanatikusnak lenni, hogy valaki megöli magát egy hit miatt? Hogy lehet olyan fanatikusnak lenni, hogy egy könyv/film/játék/új telefon...stb kedvéért napokig utcán csöveznek az emberek, csak ők legyenek az elsők???


AZ emberek különbözőek. Különböző gondolkodással, különböző fontossági sorrenddel.

Teljesen mindegy, hogy valami csak neked furcsa, vagy még 100 másik embernek is, attól még az adott ember úgy csinálja. Mert neki az nem furcsa.

Nem kell senkit megkövezni, ha nem követi az átlagot, hanem valamit máshogy csinál, mint az "normális" (ki szerint is???) lenne...


(nem, nem azért írom, mert én sokáig szoptattam - 4 hónapig tudtam. De nem ítélem el azt, aki 5 évig szoptat, és azt sem, aki maga dönt úgy, hogy egyáltalán nem akar szülés után szoptatni)

2017. dec. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem 1 éves koráig,nagyon extrém esetben 2 évig.Afölött màr valami probléma van valamelyik részről.Főleg,hogy az anyatej csodaszer mivoltàt màr pàrszor càfoltàk.
2017. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Kinek mi a normális... A WHO szerint ugye 2 éves korig jó, ha van, bár erre szokták mondani, hogy ez biztos az éhező országok miatti javaslat. A történészek szerint régen - mert kevés volt az ennivaló - valószínűleg jóval tovább is szoptattak a nők (mint a "Fehér ló fia" népmesében:)). Annyira más minden anya és gyerek, nem lehet kívülről látni, hogy mi miért alakult úgy, ahogy. (Azokat is lehetne szidni, akik eleve nem akarnak szoptatni.)

Bár nem vagyok egy extrém példa szerintem: Nálunk az egyik másfél éves korára magától szép fokozatosan elválasztódott, azt hittem így lesz a másikkal is, de őt két évesen (és volt még plusz két hónap haladéka, mert bárányhimlősek lettek épp) nekem kellett lebeszélnem, mert akkor már mindenem fájt tőle és nagyon lefogytam. Emlékszem, akkor már rég kaptam az ívet, hogy jobban aludna, ha nem szopna, és be voltam tojva, hogy mi lesz akkor helyette, mert akkor még 2-4 óránként ébredt én meg már dolgoztam... hát fél évig ugyanez ment, legalább rosszabb nem lett, de elfogadta, hogy csak hozzám bújik. És akörül kezdett csak tejterméket is enni, amit addig valahogy nem volt hajlandó elfogadni. Sosem raktam fel róluk képet, nem szoptak mások előtt és kiabálták utánam, hogy "cici", ráadásul bölcsisek is voltak.

2017. dec. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%
Addig, amíg a gyerek igényli. Ha ez 2-3 éves kor, akkor addig.
2017. dec. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

Szeritnem megszokás, a gyerek ahhoz szokott hozzá és így a cicivel nyugszik meg nem a játszócumival vagy egyéb más kedvenccel.

Az hogy normális-e. Szerintem a gyerekenek az, mert azt szokta meg, arról is le kell szoknia majd. Anyuka meg nehezen fogja fel, hogy a gyerekének többé már nincs a cicire szüksége és így a végsőkig kitart a szpotatás mellett.

Meg szerintem ezek az anyukák nehezen viselik el, hogy egy korszak (szoptatás) lezárult és jön valami más, a gyerek már mást igényelne....

Jöhet a lepontozás, mert nem értek egyet ezzel a fanatikus szoptatással.... köszi!

2017. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
Az beteges ha egy 2-3 éves még elalváshoz szopik, de az teljesen természetes ha egy ennyi idős cumival a szájában rohangál?
2017. dec. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
#8,egyik sem oké.
2017. dec. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem meg nem fekete vagy fehér a világ. De itt mindig mindenki beleszól mindenbe és természetesen okosabb a másiknál és jobban tudja, hogy mi a jó. Kicsit nézzetek magatokba és tanuljatok elfogadást. És azt is, hogy semmi közötök nincs más dolgához :)
2017. dec. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
#10,de véleménye lehet az embernek,nem?!Ez az oldal erről szól.Én elfogadom,ha valaki így dönt,de a véleményem nem jó.Légyszi légy elfogadóbb.
2017. dec. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!