Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le a 3...

Hogyan szoktassam le a 3 hónapos anyatejes babát az éjszakai szoptatásról?

Figyelt kérdés

Túl sokat eszik (a percentilis görbéje 90%-nál halad), ezért gyorsabban hízik, mint kellene. Alig volt két hónapos és már több volt a súlya, mint a születési duplája, most 14 hetesen majdnem 7 kg. A gyerekorvos javaslatára le kell szoktatnom az éjszakai szoptatásról. Napközben kb 3-4 óránként eszik (magának állította be), éjszaka viszont van, hogy már 2 óra múlva ébren van és cicit kér, csak azon alszik vissza. Az orvos szerint már át kellene aludnia az éjszakát.

Hogyan csináljam a leszoktatást? Erősítsetek meg, hogy sikerülni fog.



2017. dec. 5. 03:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Ez egy nagy marhaság, hogy végig kellene aludnia az éjszakàt.Nekem két évig cicizett és nem volt olyan éjszaka, amikor ne kelt volna fel. Sógornőmnek ius csak olyan 8 hónap körül aludta végig, de az övé is 2 évig cicizett. Mondjuk a màsik fiam 5 hós és ő is felkel pedig tápszeres. Min. egyszer mindig.
2017. dec. 5. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem erősítettelek meg, de biztos vannak poz. példàk is.
2017. dec. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

A dokitok nem normális. Kérlek, ne fogadd meg a tanácsát! Inkább olvassgass csecsemőgondozással, szoptatással kapcsolatos szakirodalmat, szaklapokat, hívj föl egy szoptatási tanácsadót, aki tudja, hogyan működnek az ilyen pici babák, mert vszleg többet látott testközelből, mint a begyöpösödött, elavult nézeteket valló gyerekorvosod.

Óriási trauma lenne a babád számára, ha éjjelre elválasztanád. Lövése sem lenne, miért teszed. Ha az éhség miatt ébred, akkor is ébredne, ha nem adnál neki anyatejet....és üvöltene az éhségtől, kénytelen lennél megetetni. Egy 3 hónapos baba gyomra még nagyon pici, nem tud egyszerre nagy mennyiséget befogadni, ráadásul az anyatej hamar emésztődik, gyorsan kiürül a gyomra, és felébreszti az éhség. Az éhségérzetről nem fogod tudni lenevelni, egyedül azt fogod elérni ezzel az idomítással, hogy már 3 hónapos korában összetörik benne valami az anyukájával kapcsolatban. Nyilván, ő még nem fogja felfogni, tudat alatt lesz benne valami hatalmas törés. Egy kisbaba egy kis ember...nem lehet vele akárhogyan bánni. Elhiszem, hogy te a legjobbat akarod neki, aggódsz érte, de nem egy állat, amit egyik nap erre, másik nap arra idomítunk.

Mit fog javasolni akkor az okos orvos, ha még mindig ébredni fog, miután éjjel nem szoptatod? Üvöltsön az éhségtől, vagy adj neki tápszert? Őrület!

Két gyermekemet szoptattam összesen közel 3 évig. A kisfiam 16 hósan, a kislányom 13 hósan választotta el magát, addig mindketten ébredtek éjjel, és szopiztak. A fiam 15 hósan még szigorúan 3 órábként kérte a cicit. Amikor szepa volt, akkor pedig 10 percenként.

Egy 3 hónapos baba nagyon ritkán alussza át az éjszakát. Neki még ennie kell, fel kell ébrednie, ez az életösztöne. Ne szólj bele ebbe a tökéletes rendszerbe! Ráadásul a rendszeres éjszakai ébredés csökkentheti a bölcsőhalál kockázatát, nem merül olyan mély álomba a baba. Mindennek oka van! Ne szoktasd le az éjszakai szopiról! A szopi nem csak táplálék! Olvass utána!

2017. dec. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Át kellene aludnia 3 hónaposan? Az orvosod egy barom már bocsi.

Ha éjjel a babád éhes, az ellen csak azt teheted, hogy megeteted. Egyébként anyatejes baba úgysem eszik ha nem éhes.

Nappal pont jó időközönként van szoptatás, attól az éjjel plusz 1-2 félálomban szopitól nem hízik el. Szóval lehet ő ilyen típus és majd változik.

2017. dec. 5. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Ha már ilyen bölcs tanácsot adott a gyerekorvos, akkor arra miért nem adott tanácsot hogy hogyan csináld?? Azért meg ő maga is tudja hogy ez lehetetlen. Tulajdonképpen fogyókúráztatni akar egy 3hónapos babát?
2017. dec. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Sok gyerekorvos nem veszi figyelembe, hogy a szoptatott baba súlygörbéje máshogy alakul,mint a tápszereseké. Az első fél évben gyorsabban, a másodilban lassabban gyarapodnak.

Saját példa: kisfiam első hónapban 1,7, másodikban 1,5 kg-ot hízott. Teáztatnom kellett volna az orvos szerint... nem tettem. Fél évesen 8,5 kg volt, ben is van a kiskönyvében, hogy kövér (latinul lett odaírva a fél éves státuszra). Jelenleg 2,5 éves, jó evő, 11,3 kilós kisfiú. Lányom fejlődése is hasonlóan alakult, ő sem lett kövér.

2017. dec. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 babyboom567 ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!

Kisfiam 14 hetes 3 napos korában(ekkor volt a tanácsadás és mérés,most megnéztem a gondozási könyvében) pont 7 kiló volt.

Szerintem semmi baj a gyerekeddel,és semmiről ne szoktasd le.Ha nagyon aggódsz,keress egy másik orvost és kérd ki a véleményét.

Különben meg hidd el,hogy lesz stagnálás majd,nálunk is pl a következő hónapban csak 30 dekát hízott pedig semmit sem változtattam.

És még annyi,most 1 éves DE 1x enni még felkel éjjel.

Az meg hogy át kellene aludnia az éjszakát,szerintem az orvosod még nem látott normális gyereket.A gyerekek nagy százaléka még több éves korában sem alussza át az éjszakát.

Annyi minden történhet éjjel ami megzavarhatja,de nem tudja megmondani mi baja van.

Melege van, fázik, szomjas,éhes,elzsibbadt valamije,rosszat álmodott, fáj a hasa,fáj valamije,beakad a körme a zokniba,leesett a zoknija és fázik,szorítja a lábát a zokni,viszket valamije, szúrja a ruhája, ruhája címkéje,kényelmetlenül fekszik,beizzadt valamije,pl az arca,túl pisis a pelus,kakilnia kell,megcsípte valami, szúnyog van bent,szorítja a nadrág a derekát,túl puha a matrac,túl kemény a matrac,ANYAHIÁNYA VAN.

2017. dec. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%

A gyerekorvosnak kellene ataludnia az ejszakat (meg tovabbkepzesre menni se artana).

[link]


A szoptatott babak novekedesi gorbeje mas, mint a tapszereseke. A korabbi orvosi kepzeseken a tapszerest tanitottak. A szoptatott babakat nem lehet tuletetni, a novekedesi gorbet eredetileg a tapszeres babak miatt talaltak ki, hogy lassak, jol gyarapodnak-e, a szoptatott babaknal ilyen kerdes nem merult fel. Aztan ez fordult a visszajara, sok orvos a tapszeres babak novekedesi utemehez meri a szoptatott babaket is.


Az ejszakai szoptatas, kulonosen az elso honapokban kulcsfontossagu a tejtermekes szempontjabol. Van, akinek anelkul eleve tul keves inger eri a mellet, es elapadhat a teje. Ajanlom a Szoptatasi kerdezz felelek csoportot a facebookon, az lll.hu -t vagy a szoptatasportalt, illetve a babak normalis igenyeirol es altatasarol szolo cikkeket itt:

[link]

2017. dec. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Annyit mondott az orvos, hogy adjak neki vizet éjszaka.
2017. dec. 5. 07:20
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Első gyereknél nekem is volt egy hasonló felfogású gyerekorvosom...hát hogy mit kínlódtunk össze h "leszoktassuk" meg hogy vizet itassunk...Én is meg a gyerek is begörcsöltem és kb együtt sírtunk -.- Második gyereknél már nem hallgattam senkire, pedig gyorsabban is hízott ketteske az elsőnél, mivel adtam neki cicit amikor kért...és láss csodát! Tök normális súlyban, hosszban, észben:D Viszont nem is úgymaradt meg a kisbabakora az emlékeimben mint egy merő lelki terror. Ne hallgass senkire, csak magadra meg a babádra!
2017. dec. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!