Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Begyulladt mellte valami...

Begyulladt mellte valami ötlet? Baba nem tudja kiszívni, mellszívó se tudja teljesen, apuka meg nem vállalja mert hányingere lesz tőle.

Figyelt kérdés
Melegvizes borogatás, masszírozás, meleg zuhany. Ezekkel próbálkoztam,de mind hiába. Fejni kézzel sem sikerül
2017. dec. 10. 22:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Orvos
2017. dec. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Orvos. Ez az apukás ötlet honnan jött? Nagyon beteg.
2017. dec. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
A doki (nőgyógyász) ír föl olyan antibiotikumot, ami mellett tudsz szoptatni, menj el nődokihoz! 40 fokos lázzal támadt a mellgyulladás, a kisfiamat ugyanúgy szoptattam, sőt kellett is, bár csillagokat láttam a fájdalomtól, de a babánál nincs jobb mellszívó (ne tévesszen meg most ez a helyzet, a babád ki tud annyit szívni, amennyire szüksége van, fontos, hogy szoptasd)! Én anno beálltam a forró zuhany alá, és masszíroztam-fejtem. Végül a gyógyszer hozott enyhülést, szükség volt rá, magamtól nem jöttem volna helyre. Ekkor 10 hetes volt a kisbabám, 16 hónapos koráig még szopizott, semmi baja nem lett sem a kisfiamnak, sem a tejemnek.
2017. dec. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat. Nem hallottál még ilyenről? Apuka szokta ilyenkor,nekem se tetszett az ötlet, de mondom hátha jobb lesz. Pedig én még azt se szeretem ha látja hogyan szoptatok. Rendben,akkor ma doki. Mivel este már be is lázasodtam. Jahj és bocsi a félreírásért,a kérdésben mellre-t akartam írni
2017. dec. 11. 06:40
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Baba álla szopáskor arra nézzen, ahol a csomó van. Legegyszerűbb, ha lefekteted és fölé hajolsz, pl. ha úgy jó az irány a hónod alá veszed. És 2-3 óránként kell szoptatnod vagy fejned éjszaka is egy darabig.

Ha már lázas is vagy, mindképp doki, valószínűleg kapsz antibiotikumot és ugyanezt elmondják.

Tabu a téma, de ciki vagy sem, sokaknál bevált vészhelyzet esetén az "apukás" segítség. Nem biztos, hogy használ, de inkább pár perc "fúj", mint több hét mellgyulladás.

2017. dec. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
Nem. Normális emberek ilyet nem csinálnak.
2017. dec. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Úgy csináld, ahogy a 6. válaszoló írta. Nekem pár hete volt begyulladva és itt írták nekem is ezt a technikát. A baba álla a csomó felé legyen, nekem nagyon gyorsan eltűnt, plusz fájt, de szoptatás előtt massziroztam, hogy könnyebben kijöjjön. Mellszivo nekem sem szívta. Legjobb barátnőm 40 fokos lázas lett tőle nemrég és neki is a férje szívta ki. Szerintem is furán hangzik, de kit érdekel, ha segít. Inkább, mint az az őrületes fajdalom.
2017. dec. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

káposztás meleg borogatás! Annyira meleg, amennyire csak el tudod viselni. Büdös leszel tőle, mint a bűn, de segít (káposztalevél bele kicsit nyirkos tetrába, klopfolófal megtöröd, hogy levet eresszen és így teszed be a mikróba melegedni. aztán be a melltartóba és ima, hogy hasson)

És igenis a baba szívja, jobb, mint bmilyen mellszívó. Az álla a csomó felé legyen, mert mindig onnan üríti a mellet.

2017. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szívja a lelkem, de semmi se jön. Max egyet kettőt kortyol. :(((
2017. dec. 11. 10:30
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem is volt mellgyulladásom, antibiotikumot kaptam rá, a kórházban kimasszírozták és lefejték (nálunk a szülészeti ambulanciára kell menni mellgyulladással). Viszont azt mondták, hogy a meleg vizes borogatás nem jó, mindenképpen langyos vizet használjak.

Menj el dokihoz, teljesen más amikor egy hozzáértő masszírozza, mint amikor magadnak csinálod. Eleve a fájdalomtól nem mered olyan erősen. Ami még nekem a fájdalomra bevált, az a mell felkötése volt. Egy sállal a nyakamba kötöttem, sokkal jobb volt.

2017. dec. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!