Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tanítsam meg újra...

Hogyan tanítsam meg újra szopizni?

Figyelt kérdés
1 hetes a babám. Születésekor már vittem is a bimbóvédőt a kórházba, mert első gyermekemet is ezzel tudtam csak szoptatni 4 hónapos koráig a lapos bimbóm miatt. A védőnő és a csecsemősök leállítottak róla, próbáltak segíteni anélkül szoptatni. Párszor sikerült is, ha ők segítettek, de nekem önállóan nem ment. Így elővettem a bimbóvédőt és azzal ment, de addigra már mindkét bimbóm vérzett a sok sikertelen próbálkozástól. Most itthon pedig mivel mindkettő vérzett, így óvatosan leszívtam mellszívóval a tejet és cumisüvegből adtam oda párszor. Kénytelen voltam, mert a szoptatás nem sikerült és csak újra és újra vérzett. Innestől jött a gond: a bimbóm meggyógyult, szeretnék bimbóvédőre térni, de amint bekapja és 2-t szív, rájön, hogy nem jön azonnal a tej és nem próbálkozik tovább. Kiköpi, majd lázasan keresgél, egyre idegesebb lesz és ha 20 percig próbálnám, akkor se lenne sikeres a dolog. Biztosan azért, mert a cumisüvegből azonnal jön a tej könnyedén. Párszor már azt mondtam, hogy oké, nincs cumisüveg többé. De annyira felidegeli magát és úgy kifárad a próbálkozástól, hogy elalszik és kész, nem lett szoptatás. Tapasztaltatok hasonlót? HOgyan oldottátok meg? Nagyon szeretném bimbóvédővel szoptatni, mert a másik gyereknél szuperül ment vele.
2017. dec. 14. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Keress fel egy szoptatási tanácsadót, vagy online vedd fel a kapcsolatot! Itt ez azért nem lesz ennyire egyszerű.

Esetleg próbáld akkor mellre tenni, mikor már nem éhes, félálomban van. Hátha úgy szívesen cumizik rajta. Menet közben rájön, hogy jön abból is, csak dolgozni kell vele.

2017. dec. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy előtte fejtem, éppen csak annyit, hogy jöjjön. Akkor rögtön volt sikerélménye.
2017. dec. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!