Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azok, akik 2-3 vagy annál...

Azok, akik 2-3 vagy annál idősebb gyerkőcöt is szoptatnak, komolyan így szerették volna?

Figyelt kérdés

De nagyon őszintén :) mármint van egy barátnőm aki nagyon szopi párti - ezzel egyébként egyet is értek, szerintem is csodás és hasznos a szoptatás.

Azt mondta, ő sose fogja elválasztani, megvárja míg elválasztódik (eleve kötődő, és nem is nagyon mond ellent a gyereknek). Szóval a vége az lett hogy a gyerek a hisztit is cicivel kezelte...úgy 1,5 év tájékán kérdeztem - nyilván nem így - hogy nem "teher e neki ez a dolog". Mármint nem az hogy szopizik hanem hogy óránként hiszti és szopi utána...mert ezzel kezelte a gyermek a stresszt. Akkor kvázi lenézve kinevetett hogy dehogy is...aztán úgy 2 hónappal 2 éves kora előtt mondta, hogy nem választja el, kivárja a 2 évet a who miatt...most 3 éves múlt már a gyerek, már csak elalvásokhoz meg ha beüti magát, akkor kap cicit. És most kezdi be-be ismerni, hogy nem így akarta.

Na szóval arra lennék kíváncsi, hogy azok az anyukák akik előre eltervezik hogy eddig szoptatnak majd, tényleg elhiszitek magatoknak hogy ezzel jót tesztek?


2018. jan. 3. 21:23
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
hálás lennék ha nem vetetnétek le a kérdést, tényleg őszintén szeretném megérteni ezt az oldalát is az anyaságnak, meg úgy egyáltalán a kötődő nevelést, hogy miért jó ha teljesen a gyermek irányít minket (nekem is van két gyermekem egyébként,s aját maguk választódtak el 1 évesen illetve 8 hósan)
2018. jan. 3. 21:25
 2/39 anonim ***** válasza:
46%

Igen, jot tettem.

Annyira unalmas mar a ket tabor egymasnak ugrasztasa heti szinten.

2018. jan. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

nem provokálni akarok hanem megérteni.

mert látok egy anyukát, aki tűzbe menne a gyerekéért, átnyálaz 500 könyvet, szereti imádja tényleg nagyon jó anya a maga módján. Ugyanakkor látok egy riadt kisfiút, aki nem tudja elkezdeni az óvodát, mert 3 évesen csak az édesanyja mellén tud elaludni, és mert nem bírja feldolgozni ha elveszik a játékát, iszonyatos hiszti rohamot kap, amit nem tud kezelni, mert világ életében a mellel kezelt minden konfliktust. És próbálom megérteni, hogy egy jó anya ezt hogy nem látja át, hogy ez nem jó út

2018. jan. 3. 21:27
 4/39 A kérdező kommentje:
és tulajdonképpen érdekelne, hogy egy olyan édesanya, aki maga mellett altatja a gyermeket, bármikor cicit ad neki, nem erőltet semmit, nem vezet be rendszert a gyermeknek, nem alkalmaz nevelési elveket stb. az mit gondol, jó lesz ez így tényleg a gyereknek? őszintén érdekel mert szerintem mindenki jó anya próbál lenni d
2018. jan. 3. 21:29
 5/39 anonim ***** válasza:
41%

Rosszat tesz.

De tényleg unalmas újra feltenni mindig ezt, miert nem jó a múlt heti, két heti, három heti válaszokat olvasgatni?


Ja tudom. Akkor nem írhattad volna ki magadból a "barátnőd" sztoriját. (idézőjel azért, mert akit kibeszélsz a neten az qrvára nem a barátnőd)

2018. jan. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

nem olvastam elég rég a gyiket, úgyhogy nem tudtam hogy volt múlthéten is ez a kérdés.

azt tudom hogy sokszor van itt ezen vita, mégis amikor újra és újra találkozom velük, ezen rugózik az agyam. zavar hogy nem értem. Persze hogy kibeszélés. minek tettem volna fel a kérdést, ha nem beszélném ki.

2018. jan. 3. 21:31
 7/39 A kérdező kommentje:
de te azt mondod hogy rosszat tesz. de nem a te véleményedre vagyok kiváncsi, nem hozzád szólt a kérdés! hanem épp hogy ahhoz aki azt hiszi jót tesz! Én az ő véleményére lennék kíváncsi :)
2018. jan. 3. 21:32
 8/39 A kérdező kommentje:
anyámat is kiszoktam beszélni akkor ő meg nem az anyám?? ne álszentkedj :) a barátnőm de beszélhetnék a sarki közértesről is csak nem tudom hogy ő hány évig szoptatott
2018. jan. 3. 21:32
 9/39 anonim ***** válasza:
26%
Es van valami kozod hozza, ki meddig es miert? Mire jo ez?
2018. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
mert érdekel. az ember érdeklődik, beszélget, kíváncsi a másikra, tudod..
2018. jan. 3. 21:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!