Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretsz/szerettél szoptatni?...

Szeretsz/szerettél szoptatni? Mit szerettél benne?

Figyelt kérdés
Nemsokára szülni fogok és kicsit tartok a szoptatásról, sok rosszat olvastam hallottam már, a mellgyulladásrol, kisebesedett bimborol, egész nap, egész éjjel cicin lógó gyerekről, stb... Szertenék szoptatni, de félek kicsit tőle, de valahogy senkivel nem lehet ezt megbeszélni, mindenki csak lehurrog, hogy szoptatni kell és kész. Ezért érdekelne, hogy aki kifejezetten szerett szoptatni, az miért? Amellett, hogy a babának jó, de az anyának is van jó benne?
2018. jan. 9. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Van egy érzelmi része, ami miatt jó és szerettem, fizikailag pedig azért jó az anyának, mert a méh gyorsabban visszatér az eredeti állapotába, és a szülés utáni vérzés is rövidebb ideig tarthat. A szoptatás méhösszehúzódásokat okoz, természetes módon.
2018. jan. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én szerettem szoptatni, bár csak 5hétig sikerült.

A fiam szereti a testközeliséget még most is. Sokkal könnyebb megszoptatni mint tápszert készíteni stb.

Nekem is kisebesedett a mellbimbóm. Most már tudom hogy bimbóvedőt kell vennem ha lesz kistesó.

2018. jan. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

az első pár hétben nem szerettem,mert macerás volt.és a kislányom sem mindig jól vette be a szájába.szóval mindkettőnknek meg kellett tanulni. de utána viszont már megszerettem,mert egyszerűbb volt megetetni.és jó volt vele így összebújva lenni.

Végülis kétéves kora körül választottam el.


a második babánál már sokkal simábban ment minden,hamarabb össze is szoktunk

2018. jan. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Három gyerekem van, egy éven túl szopizott mind, illetve a legkisebb még csak 9 hónapos, de tervezem, hogy sokáig szoptatom.

Nem vagyok oda ájultan, hogy hú de imádok szoptatni, szóval lehet, hogy nem pont én vagyok a célcsoport. :)

Azt szeretem benne, hogy praktikus. :) Kéznél van, steril, mindig pont jó, ingyen van. Lehet a kicsivel rugalmasan menni tekeregni, mindig van nálunk enni- és innivaló. Este is annyi, hogy félálomban megszoptatom és alszunk tovább.

Nem beteges, egy nátha volt 9 hónap alatt, két napig tartott. Pedig a tesók hoznak haza bacikat nekünk is.

Elaltatni öt perc.

Eleinte fájt, de már tudtam, hogy ilyenkor kell szoptatni ugyanúgy, pár nap, és minden rendben lesz. Utána fizikailag maga a szoptatás olyan semleges, nem jó, nem rossz, csak érzed, hogy szivattyúzik.

Ami jó benne, az a baba közelsége. A cuki kis pofija, ahogy néz, cirógat, érzed a meleg kis testét. Meg tudod, hogy neki milyen sokat jelent.

Sebes mellbimbóra volt példa, túl lehet élni. Ha jól teszed mellre, akkor napok alatt megoldódik. Az, hogy mennyire lesz matrica, nem tudhatod előre. Olvass a negyedik trimeszterről, hogy mi is az, és miért van.

Mellgyulladásom szerencsére nem volt, nem is tervezem. :)

Az első 3 hónap nehéz, aztán van egy napirend, amihez tudtok igazodni. Egyre többet forog, mocorog, és jobb dolga is lesz, mint rajtad lógni. Aztán kóstolgattok, és mire észbe kapsz, már csak öt percet cicizik reggel és este. :)

2018. jan. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

Én azért szerettem, mert egyszerű. Mindig kéznél van, mindig tökéletes hőmérsékletű. Sajnos csak 5,5 hónapig tudtam szoptatni, de addig úgy éreztem nagyon egyszerű dolgom volt.

Szerettem a babám közelségét, ő is megnyugodott, imádtam azt az átszellemült arckifejezését amikor szopizott. Látszott rajta, hogy neki most nagyon jó.

2018. jan. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

Szia, én is a 3. babámmal vagyok itthon és szoptatom.

Rettenetesen nehezen indult az elsőnél, pokoli fájdalmaim voltak, de szerencsére a Péterfy Kórházban iszonyat jók a csecsemősök és nekik köszönhetően nem adtam fel. A másodiknál már kicsit könnyebben ment, viszont most a harmadiknál megint megszenvedtem, mert sajnos a nyelvfék le volt nőve és fel kellett még a kórházban vágni, de addig rosszul szopizott és kisebesedett a mellbimbóm.

Én nagyon szeretek szoptatni, mert érzem, hogy a babának ez milyen jó, jó érezni a közelségét, ahogy mosolyog, amikor tele a pocakja és iszonyat kényelmes is. Nem kell vizet forralni, hűteni, keverni, cumisüveget fertőtleníteni, csak odaadod és már ehet is.

Az első lányomnak nem volt elég a tej, 7 hónapos korától kellett kiegészítésképp tápszert is adnom. Nekem az olyan nyűgös volt a szoptatáshoz képest, ordított, mire sikerült belőnöm a jó hőmérsékletet, ráadásul a tápszer eléggé meg is terheli a kicsik gyomrát. A csecsemősök mondták a kórházban, hogy az anyatej az egy csodaszer, modern világ ide vagy oda, de képtelenek az anyatej összetételét leutánozni.

2018. jan. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Le fognak pontozni, de azért megírom :)

Rettegtem a szoptatástól, jobban féltem tőle, mint a szüléstől. Nem akartam szoptatni, persze csak megfordult a fejemben, mint az, hogy miért kell főzni stb., de mikor megszületett a kisfiam csak ő számított. Sajnos nem tudta bekapni a mellbimbómat, tejem csak pár csepp volt, azt kiszívta a bimbóvédőn keresztül aztán csak sírt meg sírt. Már a kórhazban is tápszeres pótlást kapott. Bűntudatom volt, itthon meg még rosszabb volt a helyzet, mivel mindenki kérdezgette van már tejed, ugye szoptatod, jajj szegénynek tápszert kell innia stb. Mindent, de mindent bevetettünk a férjemmel: fejtünk együtt (az orvos azt mondta így több fog termelődni), csináltuk a teát, ittam a caramalzt, de a legtöbb amit lefejtünk 60 ml volt. Elegem volt nagyon, a melleim fájtak, a gyerek ordított, mert hiába szívta. De nem adtam fel! 1 hónaposan beteg lett, tejfeherje allergia és tejcukor érzekenység. Az orvos azt tanácsolta hadjam a szoptatást, minimális van és a kicsinek nem hiányzik, hogy esetleg attól is fájjon a hasa, pont elég volt, hogy a nem megfelelő (pregomint kapott, Neocatera kellett váltani) tápszertől gyulladásban voltak a belei. Kb. 6 hétig kínlódtunk. Feszült voltam, veszekedtünk a férjemmel, a kicsi nem aludt, a látogatók kikészítettek. Mikor csak tápszert és a megfelőt kapta abból is akkor minden megváltozott, igazi kis családdá kovácsolódtunk. Semmi hátrányát nem látom annak, hogy csak rövid ideig szoptattam. Nagyon anyás, én vagyok a mindene és nekem meg ő, imádjuk egymást! A kistesónál már nem fogok kétségbeesni ha nem lesz tejem, de ha lesz nagyon fogok neki örülni, mert szeretném átélni a szoptatás jó és nem fájdalmas oldalát. Azt tudom tanácsolni, hogy ne félj tőle, majd a tested eldönti mi lesz. Ha esetleg nem lesz tejed, ne ess kétségbe akkor marad a tápszer és kész. Ne foglalkozz a körülötted lévők negatív megjegyzéseivel. Minden jót kívánok nektek!

2018. jan. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

A szoptatás nem egyszerű dolog, nekem sok hétbe telt, mire végre sikerült. Neked is, és a babának is meg kell tanulni, több alkalommal jártunk szoptatási tanácsadónál. Ugyanúgy tanulni kell mint a biciklizést.


Nem mindegy hogy kapja be, nem mindegy , hogy te hogy tartod a babát, az biztos hogy ha fáj akkor valamit nem jól csináltok és olyankor segítséget kell kérni.

Én külföldön lakom, az a baj hogy Magyarországon nincsenek erre nagyon felkészülve, itt külön szoptatási klinikák vannak ingyenesen, Ott voltunk több alkalommal órákat, hogy segítsenek.


Viszont ha már sikerült megtanulnotok, mind a kettőtöknek, akkor nagyon jó dolog, persze az elején még macerás, mert hosszú ideig tart, a babák ilyenkor még nagyon gyengék, bele alszanak de aztán ahogy idősödik már gyorsan megy, 5 perc és kiszívja ami kell neki. Mindig kéznél van, mindig megfelelő hőmérsékletű, és arra gondolj, hogy a gyereknek ez a legjobb, átmennek az immunanyagok, és ezáltal erősíted a szervezetét. Ezt semmi nem tudja helyettesíteni, a tápszer az táplálásra van, és vitamin van benne. Az anyatejben az összes immunanyag megvan, olyan mint egy védőoltás. Lelkileg is nagyon közel kerültök egymáshoz. Azt, hogy a testedből táplálod, sosem helyettesítheti az, hogy egy műanyag üveget adsz a szájába.

Mondom ezt úgy, hogy az én babám is kapott az első nyolc hétben tápszer kiegészítést, semmi bajom a cumisüveggel, de ugye itt most konkrétan a szoptatás előnyeiről szólt a kérdés.


Aztán arról nem beszélve, hogy ingyen van, mindig kéznél van.

Az elején lévő nehézségek után 2,5 évig szoptattam.

2018. jan. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%

Az első pár napon volt fájdalmas a szopi, de a többi fájdalom mellett szinte elmegy.

Imádtam a baba viselkedését is szopiztatás közben:olyan kis mohó, az neki a világon a legfontosabb, néha körülnézett teli szájjal a szobában, a fejét is fordítva...

Amikor nem vette be jól a cicit, kivettem a szájából és mutattam-mondtam neki hogy ááááá, és ő igyekezett utánozni, felejthetetlen élmény egy ilyen kicsitől!

És általában engem nézett közben, a szeme fényében folyton az én árnyék-sziluettemet láttam, ez egy csodás anya-gyerek érzés.

Volt hogy láttam, olyan sok megy a szájába, mindjárt félrenyel, ekkor kivettem a cicit, egy zsepivel letakartam, amíg nyugodtan lenyeli az adagját, ne spricceljen, aztán folytattuk.

Az elején 4 napot vártam, mire kijött az 1. csepp. Addigra kissé feszült lett a picim, éhes persze, úgy tudtam megnyugtatni, h mellém fektettem. Meg persze gyakoroltunk, így megjött a tejci.

Nyugodtan kérj a gyerekorvostól tápszer receptet, legyen otthon cumisüveg is(minél puhább szilikonnal, hogy akár magától is csöpögjön, ne legyen nehéz szívnia), hogy ha mégsem indulna be, vagy mellgyulladás miatt nem tudsz szoptatni, tudjon enni. Pl. Milumil HA 0-ás (hipoallergén, ezt kapta először, recept nélkül is lehet kapni pl rossmanban, csak úgy drágább).

2018. jan. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Pontosan az ilyen nők válaszától érzed magad így, akik most ide beírtak (egyetlen kivétel, akikt lepontoztak). Kell, kell, kell és kell. Jézusom, nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek.
2018. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!