Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csinaljak ha tul sok a tejem?

Mit csinaljak ha tul sok a tejem?

Figyelt kérdés
Egyszeruen nem tud rendesen szopni a kislanyom, mert zudul a szajaba. Emiatt bukik is mindig. Raadasul ideges, hogy ennyire jon. Folyik oldalt ki a szajabol. Tanacstalan vagyok. Probaltam fejni de az sem jo mert akkor tobb termelodik. Mar ott jarok hogy lefejem neki cumisuvegbe... amit nem nagyon akarok.
2018. jan. 19. 11:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
1 honapos a lanyom
2018. jan. 19. 11:21
 2/12 anonim ***** válasza:
Szopi előtt közvetlenül fejj le egy kicsit. Az sem segít? Mennyi idős a babád? Az én lányomnak az elején az orrán jött visszafelé. Én meg megijedtem,hogy farkastorokkal született. Pedig nem,csak nagyon folyt a tej. De beáll egy idő után a kereslet-kínálat. De pár hétbe beletelik.
2018. jan. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mielött elkezded szoptatni, fejjél le valamennyit, akkor nem jön annyira gyorsan. A szoptatás után megint fejd le a maradékot, mert nem a sok tej a baj, hanem az, hogy kezdetben nagyon jön. Idövel összeszoktok a babával és akkor megszünik a gond .


Üveget semmi esetre se adj neki, mert akkor leszokik a szopásról.

2018. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja,írtad,hogy 1 hónapos. Hát...akkorra már talán jobb volt a helyzet nálunk..


Hátha kapsz olyan választ is,aki jobban tud segíteni. Védőnő mit mond? Nincs valami jó ötlete? Vagy a gyerekorvos?

2018. jan. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha lefejem még tobb termelodik nem?egyebkent sokat lekell fejnem ahhoz hogy utana normalisan jojjon neki. Es emiatt nem merem fejni, rengeteg fog termelodni :(
2018. jan. 19. 11:28
 6/12 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam, NEM az a baj, hogy sok, hanem hogy túl gyorsan jön.


Ez ellen a kezdeti, szoptatás elötti lefejés segít, az meg, ha utána még kifejed a maradékot, nem gond, mert a baba is egyre többet fog igényelni, szólva emiatt ne problémázz.

2018. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jolvan kiprobalom!koszi! Jo lesz ha kezzel fejem le az elejet?
2018. jan. 19. 11:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze, kézzel fejni böven elég - mellesleg a maradékot is jobb lenne kézzel fejni, mert a mellednek is jobb, meg alaposabb is, csak a gép a legtöbb nönek gyorsabb.
2018. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Elkezdtem kezzel fejni de ez a vizes tej spriccol a mellembol kb 15 percig fejtem es meg mindig. Nem jon kevesbe :( kb 100ml jott ki es meg mindig omlik. Ez borzaszto. Mellre tettem a babamat es ugyanugy omlik a tej a szajaba es merges.
2018. jan. 19. 16:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem túlaggódod a dolgot. Mérges? Egy egy hós ne legyen mérges. Sok dolgot kell még megtanulmia, ezt is meg fogja. Ha annyira sok a tejed add el. A babának kell a ,,vizes,, része is és a zsíros is.
2018. jan. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!