Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 19 napos csemetémnek szoptatás...

19 napos csemetémnek szoptatásonként 40 ml tejet tudok adni, se többet, se kevesebbet. Miért nem indul be a tejem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Császárral szültem, nehezen az 5. napon indult be a tejem, és etetésenként mellenként 20ml-nél meg is állapodott. Az istennek nem tudok többet adni, sem géppel, vagy kézzel fejve, sem szoptatva. Igény szerinti szoptatást is próbáltam (kicsit nyekkent már cicin volt), tejszaporítót is próbáltam, masszázs, alkoholmentes sör, etc. mindenen túl vagyok már. Mellem a bimbóudvar környékén puha, a mellkashoz közelítve kőkemény, de tej sehogyse jön belőle. Lázam, hőemelkedésem nincs különösebben nem feszül a cici. Ettől még lehet mellgyulladás? vagy mi a jó fenét lehet még kezdeni, hogy legalább mellenként a 60ml-t elérjem?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. febr. 1. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Kitartóan szoptatni, ennyit tehetsz. Még egy hónapos sincs a babád. Sokaknak több hónap kell, hogy beálljon a kereslet-kínálat.
2018. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Én is mindent megtettem de nem jött több.tápszert kapott kiegészítésként.4 hónapos koráig fejtem(szaporító fejés) meg megtettem mindent de belefáradtam.így is minden rendben mert jó kisfiú :) nem érzem hátrányát h nem csak anyatejes volt!
2018. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemben nem tudok válaszolni, csak irigykedni, hogy neked a 40 is megvan. Nekem semmilyen tejszaporítási módszer, bogyó, kutyafüle nem vált be. Mind2 gyerekemet 2 hónapig próbáltam szoptatni, de 15-15 ml volt a plafon. Ha fejre álltam se termelődött több, 2,5-3 órára elzáródott a csap. Soha nem feszült a mellem, épp a bimbóudvart éreztem néha picit keményebbnek a megszokottnál.

A legjobbakat kívánom neked és a babádnak! :)

2018. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel szoptatási tanácsadót, akár neten keresztül.

Illetve háziorvossal írathatsz Motiliumot. Donperidon hatóanyag van benne, aminek a (mellék)hatása, hogy megemeli a prolaktin szintet. Egyébként gyomorfájásra szedik, természetesen lehet a szoptatás alatt is.

Az igény szerinti szoptatást folytasd. Nekem 8 hét kellett, hogy ne kelljen pótlást adni, és elég legyen az anyatej.

2018. febr. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szoptatas kerdezz-felelek csoport, vagy Edesanyak szakertoi csoport a facebookon.
2018. febr. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

igény szerint szoptasd. Ha csak 40 jön, akkor kicsit gyakrabban legyen cicin. Te ennyit tudsz tenni.

De ha a picinek elég, jól lakik vele, nyugodt, akkor nem gond, hogy csak 40.

2018. febr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!