Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sír az 5 hónapos baba a...

Sír az 5 hónapos baba a mellen! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Pár napja éjjel nem fogadta el a cicit! Eszembe jutott, hogy esetleg cumizavar! Megkerestem a bimbóvédőt azzal sikerült szopiznia! Azóta ezzel se sikerül most már nappal se. Kétségbe vagyok esve! Minden szopi egy rémálom! Elkezdtük már a hozzátáplálást, mert nem úgy hízott eddig ahogy kellett volna! Lehet ehhez is köze? Nagyon szeret kanállal enni!lehet, hogy túl lassan lakik jól és türelmetlen? Már ott tartok, hogy ma adtam neki tápot kb: 50ml-t evett és elégedett volt!

2018. márc. 6. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ez volt, nem értettem mi a baj. Kipróbáltam már szinte mindent! Egyszerűen nem akart szopni. Én 8 honapos koráig húztam aztán feladtam. Ma de tudom mi lehetett, talán kevés volt a tejem.
2018. márc. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Menstruaciod visszatért már? Ha eddig még nem, akkor lehet hamarosan megfog jönni. Megváltozik a tej íze ilyenkor és a babák nem fogadják el. Először nem értettem mikor nálunk ugyanez a probléma előállt. Barátnőm is ugyanígy járt.
2018. márc. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A tej mennyisége elegendő lenne, mert tudok fejni

szopi után! Sose volt nagy evő de mindig elég volt és maradt is a mellembe tej is! Két mellből szopizik a legelejétől! Menstruáció még nincs! Azt vettem észre most már csak akkor csinálja, míg el nem indul rendesen. Lehet azzal van a baj nem indul meg azonnal, hanem kűzdeni kell érte?

2018. márc. 7. 05:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy fogzik. Kellemetlen neki, ahogy hozzáér a duztadt ínyéhez. Mikor áttörnek a fogak, nálunk is szokott lenni szopisztrájk. Pár nap és elmúlik.
2018. márc. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Erdemes lenne szoptatasi tanacsadot hivni, az ibclc.hu-n talalsz a lakhelyedhez kozel esot. Addig is pedig ajanlom az Edesanyak szakertoi csoportot a facebookon, vagy a Szoptatas kerdezz-feleleket, ott szakertok valaszolnak.

Ott elmondjak, hogy ez mitol van (tobb oka is lehet), es hogy hogyan lehet athidalni, valoban ibdokolt-e a potlas.

2018. márc. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez volt. Elkezdtük a ht 5 hónaposan, és onnantól szenvedtem a szoptatással. Egyszerűen nem volt hajlandó! Egy hónapig húztam a dolgot. Mivel már tejem se sok volt ( ezért is kezdtük a ht) nem erőltettem tovább.

Itató pohárból adtam tápszert, azt szívesen megette.

A tanácsadó jó ötlet. Nekem nem volt már türelmem erőltetni a szoptatást.Fájt is. Igazából utáltam az egészet.

2018. márc. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen időszakunk, de akkor még kisebb volt. Ha csak közelített a feje a mellemhez, már ordított.Gondoltunk mindenre a cumizavartól a hasfàjáson keresztül a menzeszig, ami végül pecsételgetve meg is jött, gondolom az össze- vissza szoptatás miatt. Nem tudjuk pontosan azóta se, hogy mi baja volt, pár nap alatt rendeződött, csak kitartás kellett, meg egy bekapcsolt porszívó. Arra megnyugodott,és hajlandó volt szopizni. Azóta megjött a menzesz rendesen, de az fel se tűnt neki. A fogzás viszont szintén bezavarhat. Mikor újra előjött a probléma, hogy szopi közben nyűgös,sírós volt, bekentem az ínyét Dologellel és attól megnyugodott, újra szopizott. Gyógynövényes, esetleg kipróbálhatod.
2018. márc. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem erre az segitett, hogy felalomban szoptattam, olyankor ugyesen szopizott.
2018. márc. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Első voltam, igen nekem is 5 honapos korában jött meg es akkor egy hétig alig bírtam szoptatni. Azt hittem vége is lesz...

Végül kibirtuk, de nekünk előtte is ,utána is volt gyakran szopi sztrájk, aminek az okát nem tudom. Főleg este, olyan szinten tekergett a cicin...sírt, szopott, tekergett, sírt, szopott, karmolt, tekergett, sírt,szopott....komolyan horror volt. Az esti szopi volt, hogy 1-1,5 óra volt emiatt! Őszintén szólva, fontos és hasznos az anyatej, de h én a másodiknál nem húzom ennyi ideig az 200.%....amint kapott tapszert, békés és nyugodt esteink lettek. Én is úgy gondoltam, h van tejem mert mikor mrgnyomtam, spriccelt. De aztán amikor abbahagytam, minden gond nélkül elapadt szóval a fene tudja...

2018. márc. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nekünk is volt szopási problémánk. Amint közelítettem a mellemmel a babám felé, már ordított. Hívtam szoptatási tanácsadót aki házhoz jött, es alapos kikérdezés után megállapította hogy eröltetem az etetést pedig a kisfiam már nem éhes. Ugyanis amint pl megduplázza a súlyát, megváltozik a szopasi ideje,szokása a babáknak. Én pedig próbaltam annyit adni neki amennyit előtte evett.Időben és mennyiségben is. Pl addig 30 40 perc volt egy szopi. Azután már csak 5-10 perc is elég volt neki.Kipróbáltam, nem etettem annyit és nem sírt többet a mellemen. Mai napig szoptatok.Most 8 hónapos a kisfiam.
2018. márc. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!