Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A 2 hetes babám állandóan...

A 2 hetes babám állandóan enne! Mit csináljak? Ha nem adok neki, ordít, ha adok neki képes 1órát is cicin lenni aztán sugárba hányja ki a rengeteg kaját. Igény szerint szoptatom.

Figyelt kérdés
Hogy oldjam meg, hogy ne hányjon, de ne is ordítson? Van valakinek valami ötlete? Védőnő szerint férfiból van, nagy étkű
2018. márc. 7. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Valószínűleg sok levegőt nyel, ez okozhatja a hányást. Gyakran kellene böfiztetni és talán pontosan mérni kellene a szopott mennyiséget, hogy ellenőrizhető legyen a gyomor befogadóképessége.
2018. márc. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Ugyanezt èltem át. Nekem a blokk szoptatás jött be, azaz csak 3-4 óránként vàltottam mellet. Vagy ha kiürül a mell és sír rajta a baba. Így ritkultak a bukások. Amúgy kis idő elteltèvel megtanulta, hogy ne egye túl magát. Egyébként a bukásnak nincs káros hatása, csak kijön a felesleg. Még ha ijesztő is a kijött mennyiség. Ja és szopi közben is büfiztesd, ne csak a végén. Nyugi elmúlik ez az időszak és mikor már minden érdekelni fogja, te fogsz neki könyörögni, hogy szopizzon már nyugodtan. Egy 10 hós izgő-mozgó baba anyukája
2018. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Ha valóban sugárban szokott hányni, akkor orvoshoz kell vinni.
2018. márc. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az első héten mértem, már akkor 160at szopizott, de akkor nem hányt, sőt kérte még..aztán 100-at,90-et, vagy óránként 60-at.. Akkor még türelmesebb volt, azért nem mérem már, mert ahogy felkel, cuppog 2-t aztán ordít, mint akit éheztetnek, pedig 2-3óránként eszik

Akkor próbáljam ki, hogy csak akkor adok neki, ha le telt a 3óra?

2018. márc. 7. 19:51
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
2-es vagyok. Szerintem szoptasd továbbra is igény szerint, de 3 órán keresztül ugyanabból a melledből. Ha letelt a 3 óra, akkor válts mellet. Így nem tudja magát annyira túlenni. Az időre etetés(azaz csak 3 óránkénti etetés) nem tesz jót sem a babának, sem a tejtermelésnek. Olvass utána a www.lll.hu weboldalon.
2018. márc. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
Ha sugárban hány, akkor orvoshoz kell menni.
2018. márc. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
2 hetesen van egy fejlődési ugrás ahogy 6 hetesen is. Jellemzői hogy nyűgösebb a baba és folyton cicin lenne. 3-4nap alatt elmúlik..és még több tejed lesz. Kitartás. Amúgy tényleg jó ötlet, hogy ha 3 órán belül többször szeretne szopizni akkor egy mellből adjál neki. 3 óra után válts..
2018. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem minden evéskor hány..

Reggel 8kor van 1szopi, kb. 15-20perc, bealszik, fél11kor felébred, megint 15-20perc a szopi, fél14kor megint eszik aztán fel van úgy 3órát majd ismét szopi aztán alszik 2-2,5órát, felébresztem, mert fürdés..szopi olyan este 8körül alszik be majd 11kor ébred és etetem beszundít,mikor leteszem megriad és hajnal 1-2ig csak a cicit akarja, oda is adom neki na itt a baj, ekkor hány.. Ez a bajom, mikor napközben fent van, nem kell a cici, nézelődik de hajnalban csak a cici.

Próbáltam tologatni babakocsiban, ringattam a kezemen, énekeltem neki, de csak cuppog és sír, ezért rakom cicire és hányás a vége

2018. márc. 7. 23:08
 9/15 A kérdező kommentje:
Most azt csináltam, hogy 8óta ugye szopizni akart, csak egy cicin volt idáig, most bealudt, remélem le tudok zuhanyozni :D köszönöm mindenkinek
2018. márc. 7. 23:10
 10/15 anonim ***** válasza:
34%
Azért nem semmi, hogy nem viszed orvoshoz a rendszeresen hányó 2 hetes gyerekedet.
2018. márc. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!