Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatti hízás. Más...

Szoptatás alatti hízás. Más is van/volt így?

Figyelt kérdés

3 hónapja szültem. A terhességgel +13 kg jött fel, ami szinte egyből lement, ahogy hazajöttünk. A 3 hónap alatt azonban 4 kg visszajött. Pedig odafigyelek arra, hogy mit eszem, mostmár arra is, hogy mennyit. Kb 2200 kcal viszek be egy nap. Elméletileg a szoptatás 500 kalóriát éget. Akkor hogy lehet, hogy nem fogyok, hanem hízok? :(


Pár hete tornázok, de csak mentálisan segít valamit :D


Tejem hálistennek van, csak anyatejes a kisfiam. Próbálok kevesebbet enni, de szinte folyton éhes vagyok. Ilyenkor abonettet és túrót eszem étkezések között, mégsem megy lejjebb a mérleg.


Más is van így?



2018. márc. 8. 13:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is így.. 6 hete szültem, 15 kilo jott fel terhesseg alatt, lement belőle 10, aztan 2 visszakuszott, már nem is nezem a merleget, lehet tobb is. Pedig nem eszem sokat, idom sincs, de teny, hogy nem is fogyokuarasan. Valoszinuleg az a baj, hogy altalaban csak 2x eszem egy nap, reggel meg este, közötte eszre se veszem, hogy elfelejtek enni.
2018. márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!

8 honapja szoptatok plusz 11kg jott ram.. :(

Pedig csak 7kgt hiztam terhesen, a duplaja ment le szuleskor..

2018. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekkel híztam szoptatáskor. Barátnőimről meg olvadtak a kilók :) Mindenkire egyénien hatnak a hormonok.
2018. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Rólam olvadtak a kilók szoptatás alatt... de ez nem jelent semmit. Ahogy abbahagyta a gyerek, 3 hónap alatt 20 kiló ugrott fel rám. És évek óta küzdök vele, nem mozdul semerre :/

Szoptatás alatt sem ettem többet, mint előtte és azóta meg direkt odafigyelek, és semmi eredmény.

2018. márc. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Basszus...arra számítottam, hogy kapok egy kis "motivációt", hogy túl sokat eszem :D


Akkor tényleg lehet a hormonok?


Esetleg megpróbálok lemenni 2000 kcal-ra. Illetve megpróbálkoznék újra futni. Utóbbi egyébként is nagyon hiányzik. Tudom, hogy nem a hiúságom az első, de nem szeretnék többet hízni. Azzal még csak-csak kibékülök, ha lejjebb már nem megy a szoptatás ideje alatt.

2018. márc. 8. 13:21
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekem tudod mi segített? Igaz szoptatás alatt én nem híztam.

Elkezdtem hordozni a gyereket. Amikor kiváltottuk az ebédet (ebéd + kis szopi) utána elindultunk sétálni és akár 2 órát sétáltam ő meg aludt rámkötve.

Soha nem voltam olyan vékony, mint akkor.

2018. márc. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, de nem jött be nekünk a hordozás. Van egy rugalmas kendőm, de csak párszor használtuk itthon. Se neki, se nekem nem igazán tetszett :S Nem egy ölbe baba a fiam :D Ő inkább azt szereti, ha megvan a kis mozgástere.
2018. márc. 8. 13:28
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg hormonok. A magas prolaktin van, akire így hat. Sőt, nehogy van, inkább úgy mondom, hogy sokakra így hat. Ismerősnek baba sem volt még, magas volt a prolaktinja, 20-30 kilót hízott, mire rájöttek, mi a probléma. Addig meg csak koplalt szerencsétlen, meg egyik edzésről a másikra esett és csak hízott. Aztán kapott Bromocriptint és leolvadtak róla a kilók. Ez ilyen, sajnos... :(
2018. márc. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
Én a helyedben nem csökkenteném a kalóriát. Ha jól esik kezdj el futni, de ha az étkezéseden változtatsz, annak a tejed láthatja kárát. Ha fel is szedsz az 1 év alatt amíg szoptatsz 10-12 kg-t, szoptatás után pillanatok alatt le tudod adni fogyókúrával, de én biztos nem kockáztatnám be az alakom miatt, hogy ne tudjam szoptatni a lányomat.
2018. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nálam 1600 kcal a limit. :(

Ha többet eszek, akkor hízok. Pedig még egy évesen is 6-8 alkalommal szopizik a kicsi.

A hordozás nagyon jó, imádjuk, minden bajra gyógyszer. Kivéve az én hízásomat. :) Sajnos csak annyi a változás, hogy a combom vékonyabb és inkább hasra hízok. :)

Ami kicsit segített, az az L-karnitin. Szoptatás alatt is lehet szedni, és segíti az anyagcserét.

2018. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!