Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy anyatejes baba mire lehet...

Egy anyatejes baba mire lehet allergiás, ami hasmenésben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés

2 hete megy a 4 hónapos lányom hasa. Ez napi 5-6 híg székletet jelent. Gyakorlatilag semmi nem marad meg benne. Kizárólag anyatejet kap és figyelek arra, hogy mit eszem. Egyáltalán nem fogyasztok lajtózt sem, mert erre gyanakodtam leginkább. Az orvos látta és azt mondta, hogy adjak neki Hipp ORS italt és továbbra is kerüljem a laktózt. Az ORS remekül megfogja a hasát, de amint megemésztette kezdődik minden előlről.

Egyébként nagyon vidám, rendesen eszik, nem fogyott, jól alszik szóval a doktornő is kizárta a betegséget. Viszont tanácstalan vagyok, hogy mi okozhatja a hasmenést, hátha van valaki aki tud valamit tanácsolni.

Nagyon köszönöm a segítséget.


2018. márc. 18. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem csak a tejcukor lehet ludas, hanem a tejfehérje is. A helyedben két hétre kipróbálnám, hogy minden tejterméket kizárok az étrendemből. Egyéb gyakori allergén a szója, mogyoró, tojás, csoki, eper.
2018. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
laktóz miatt lehet. hiába nem eszel te laktóz tartalmú dolgokat, attól még természetesen az anyatej tele van laktózzal. próbáljatok ki laktózmentes tápszert, ha elmúlik akkor az a baj.
2018. márc. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Az anyatej az étrendtől függetlenül tartalmaz laktózt.
2018. márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Volt hasonló problémám, amikor szoptattam, pont négy hónapos volt az én gyerekem is. Én minden tejterméket és tejfehérjét tartalmazó dolgot kiiktattam az étrendemből. Nem emlékszem, hány napon belül, de nagyon hamar megszűnt a hasmenése, sőt, sajnos hamarosan szorulásos lett, úgyhogy valamilyen szinten vissza kellett vinnem a tejtermékeket az étrendembe. Szerintem nem a laktóz, hanem a tejfehérje volt a kulcs.
2018. márc. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Ajanlom az Edesanyak szakertoi csoportot a facebookon, illetve hogy keress egy ko gasztroenterologust szoptato anyukak ajanlasa utjan.


(A tejfeherjetol, tojastol, szojatol is mehet a hasa, 2-3 het alatt csokkennie kell a tuneteknek nulldieta mellett, ha ez az ok, es 4-6 het, mire teljesen kiurul a szervezetebol, ez ido alatt kerulni kell a ,,nyomokban tartalmazhat”-elelmiszereket is, atnezni a cimkeket, felvagottak, pekaruk, kelszek eseten kulonosen.)

2018. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy jo cikk a tejtermekekre valo erzekenysegrol, ami leirja, hogy a laktozerzekenyseg altalaban a felnotteket erinti, a gyermekeknel a tejfeherjere valo erzekenyseg a jellemzobb, tehat nem elegendo a laktozmentes termekek fogyasztasa, erdemes probalepp par hetre teljesen kiiktatni.

[link]

2018. márc. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2018. márc. 18. 22:54
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Biztosan allergia? Sok babának lesz hasmenése és pocakfájása attól, hogy túl sok első tejet kap, ami cukorban dús, zsírban szegény. Ezt könnyen tudod tesztelni: szopi előtt fejsz le egy picit, vagy blokk szopival.

Baja biztosan nem lesz tőle, egy próbát megér.

Esetleg nem jön a foga? Hihetetlen mennyiségű nyálat nyelnek ilyenkor, attól is lehet hasmenése. Ez el fog múlni, nem állandóan van jelen.

2018. márc. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk tejfehérje és tejcukor is volt. Napi 6-8 kakis pelus volt. A védőnő mondta, hogy szerinte sok, a gyerekorvos meg, hogy normális, nagy baba, sokat eszik, sokat kakál. Elvittük egy másik gyerekorvoshoz, aki a gasztróra adott beutalót. Ki is derült mi a probléma, onnantol kezdve 1.5 éves koráig Neocate.
2018. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!