Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti milyennek elitek/eltetek...

Ti milyennek elitek/eltetek meg a szoptatast?

Figyelt kérdés

Pozitiv vagy negativ dolognak? Farasztonak? Bensosegesnek? A vilag legmeghittebb vagy legrosszabb dolganak? Megkonnyebbules volt, mikor vege lett, vagy szomoruak voltatok?


Sokan irjak le kulonleges kotelekkent, meg hogy mennyire imadtak szoptatni. Nekem nincs gondom vele, de annyira nem is vagyok oda erte. Mikor arrol olvasok, hogy masokat mennyire megvisel a szoptatas abbahagyasa 1-2 ev folotti gyerekkel, ugy erzem, engem nem fog. nagyon szeretem a gyerekem, de nekem inkabb az ad sokat, amikor az olemben ul, vagy ad egy puszit. Van mas is igy ezzel?


2018. márc. 19. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Sztem sokan. Nem mindenki éli meg angyali ölelésnek.
2018. márc. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Én iszonyú hálás vagyok, amiért van tejem és nem kell tápszert adni a kislányomnak. A technika jó, nem fáj, ő meg ügyes, erős. De számomra marha unalmas. 😄 Ha belealszik, akkor nyomkodom a telefont (most is szoptatok 😄), de ha néz közben, akkor tök bűntudat van, amiért nem vele foglalkozom közben. Szóval nem fog hiányozni, de alapvetően örülök, hogy tudok szoptatni. 😊
2018. márc. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a szoptatás nagyon furcsa. Nem is értem igazán, hogy miért így találta ki a természet. Az, hogy egy kis emberke a mellemből eszik, nekem annyira idegen, még akkor is, ha az én babám az, a vérem és mindennél jobban szeretem. Anyukámat is nagyon szeretem, de nem tenném a mellemre és abba sem kellemes belegondolni, hogy Ő az övére tett engem. Örülök, hogy van tejem és meg tudom adni a gyermekemnek azt, ami az orvosok (és a tápszeres dobozok) szerint a legjobb neki, bár nem értem, hogy mivel bizonyították az anyatej hatásait, ha egy szomorú, bűnbánó, szoptatni nem tudó anyukát mindenki azzal vígasztal, hogy az Ő gyermeke is lehet majd ugyanolyan egészséges. Van olyan rokonom, aki 2 éves gyerekét még szoptatja (teje nincs, komfortszopizik csak) és nekem nagyon visszatetsző (véleményemet természetesen magamban tartom, hiszen semmi közöm hozzá) mert a kislány már beszél, sőt, beszélget, de az anyukájához társaságban csak akkor szalad oda, ha “cici”-t szeretne, simán mondja neki, hogy “anya gyere, most cici” én ezt nem szeretném majd a fiammal.
2018. márc. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Szia Engem nyugattan meglehet kövezni,de az én számomra negatív dolog volt, ha egyszer ujra átélem az anyaságot kizárt hogy ciciztessek....lenyomtam kemény 2 évet folyamat alkalmazkodtam hogy mien ruhát vegyek fel hogy mindig ,,készelnétbe” áljak...se éjszaka se nappal. Igyhát az etetésekb az apa sem tudta kivenni a részét.Egyszoval mondva: Nem szerettem! Most idősebben máskepp csinálnám.
2018. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Én szeretek szoptatni. Most van bennem egy kis para, mert tegnap vettem észre, hogy kezd az első foga kibújni és félek, hogy rá fog harapni. Az elején is fájt, sebes volt a bimbóm, az egyik tök lapos volt.Valahogy mégis jó érzés.
2018. márc. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Utáltam! Fájt (pedig nem volt sebes) 3 szoptatási tanácsadót "fogyasztottam el. De nem tudták h miért fáj....

5hónapos koráig szenvedtem, akkor elkezdett már a tejem is apadni. Így "szzerencsére" a htval el is utasította a cicit.

Egyébként mikor már "hozzászoktam" h fáj, akkor sem éreztem ezt a médiából folyó bensőséges összetartozásos maszlagot.

Sokkal inkább találtam meghitt pillanatnak egy egy kurta moaolyát.

2018. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Amikor jól rácuppant és nem fájt, akkor jó volt.A mi kettőnk közös dolga.

Amikor fájt akkor nagyon fájt, semmi jót nem láttam benne, alig vártam, hogy befejezze.

Nem volt fekete vagy fehér....kicsit hiányzott mikor vége lett.

Inkább kellemes emlék mint kellemetlen.

2018. márc. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Jobban féltem a szoptatástól, mint a szüléstől. A gondolatától is rosszul voltam. Persze, mikor megszületett a kisfiam ez az érzés megváltozott és természetessé vált. Sajnos nagyon kevés tejem volt, mondhatom, hogy egyszer sem lakott jól vele, már a kórházban is pótolni kellett. Az egyik mellbimbóm nem tudta bekapni, a bimbóvédő/kiemelő sem segített, azt a mellem egyszerűen elutasította. Mindig csak a másikat akarta szívni. Minden praktikát bevetettem, hogy több tejem legyen, de nem lett. Bűntudatom volt és mellé jött a rokonságtól a folyamatos kérdezősködés és jóindulat: van tejed, még mindig nincs tejed, szegény gyermekkel mi lesz így stb. Aztán 2 hónap múlva jött a hasmenés, tejfehérje allergia és tejcukor érzékenység, így maradt a Neocate. Megmondom őszintén ezután minden sokkal jobb lett, kiegensúlyozottabbak lettünk mindhárman. A fiam már 2 éves, szép és okos kisfiú, akinek én vagyok a mindene. Nem hiszem, hogy hátránya lett volna, hogy csak 3 hónapos koráig kapott anyatejet. Ha lesz még egy gyermekünk, szeretném átélni a szoptatás pozitív élményeit, ami korábban sajnos nem adatott meg.
2018. márc. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

Én szeretem. A legelején voltak gondok, fájt, mert kicsire nyitotta a száját, de kaptunk segítséget, és onnantól jó 🙂 én érzem benne az ösztönösséget, nem aggódok, hogy elég-e, jó-e stb.

Nekem a szoptatás sokkal egyszerűbb, mint tápszerezni, a mellemen is alszik, ilyenkor van egy kis én időm, olvasok, horgolok, néha telefonozok. Mindig kéznél van, szuperül megnyugtatja, én inkább csak előnyeit érzem. Jó, nem lehet lepasszolni, pedig szívesen elmennék moziba, de ez legyen a legnagyobb bajom.

2018. márc. 20. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Pokol volt, alig vártam hogy befejezze, sírni tudtam a fájdalomtól, a rózsaszín maszlag egyáltalán nem volt. Szerencsére pár hét után elapadt és nem kellett tovább szenvedni. A szoptatás gondolata is idegen tőlem.
2018. márc. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!