Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vittél már magaddal lefejt...

Vittél már magaddal lefejt tejet, ha tudtad, hogy nem értek haza a következő étkezésre és nem lesz lehetőséged szoptatni?

Figyelt kérdés
Hogyan tároltad addig a tejet? Hungarocelles cumisüvegtartó megfelel erre a célra? Érdemes előtte lehűteni és valahol pl, étteremben felmelegíttetni, vagy úgy vigyem testmelegen?
2018. márc. 26. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jégakuk között mini hűtőtáskábs. Melegvíz alatt fellangyosítottam.
2018. márc. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Igaziból nem tudom elképzelni a szituációt. Olyan volt, hogy anyosomek közelében (tőlünk 180-km-re) volt egy tanfolyam ami nagyon érdekelt egy napos volt, anyósom vigyázott a kisfiúra. Oda vittem tejet Mini hutotaskaban és etetes előtt vízfürdőben a nagymama melegítette meg.


Én lehet hidegen vinnem és forró csap alatt melegítenem meg. Hacsak nem vagyok biztos benne, hogy az adott hely vízfürdőben melegíti. Melegen nem vinnem, mert mi van ha kívül, újra melegíteni nem a legjobb otlet szerintem.

2018. márc. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

A baba ott van, a mellem is mindig nálam: nem értem, miért ne lenne lehetőségem szoptatni? Van kendő és szoptatós felső, el lehet magunkat takarni. Senki se fogja sejteni se, hogy a hordozókendőben épp cicizés zajlik.

Ezen kívül ott és akkor etetem meg, ahol van lehetőség: plázákban, rendelőkben, okmányirodában, stb. van pelenkázó. Útba kell ejteni, és meg kell etetni. Nem muszáj megvárni, amíg éhes.

De eddig szinte mindenhol tudtak keríteni nekünk egy helyiséget, ahol nyugodtan meg lehet eteni a babát, ha jeleztem, hogy kezd nyűgös lenni és szeretném megszoptatni. Kevésbé ciki, mint mondjuk a fül-orr-gégészeten 300 idegen előtt megszoptatni. :)


Ha gyógyszer kiürülés vagy más miatt nem lehet x ideig szoptatni, akkor hagyok otthon tejet és apa vigyáz a babára. Egyszerűbb.

2018. márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Melegvizes csap alatt fel tudod melegíteni szinte bárhol. Az egészen abszurd ötlet, hogy anyatejet neked étteremben melegítsenek, nem bunkózásból utasítanák el, hanem mert a HCCP szabályozás miatt nem tehetik meg (random sarki kisvendéglőben Karakószörcsögön talán, ahol fütyülnek erre). Nem steril az már ahhoz, hogy az éttermi konyhába/előkészítőbe bevigyék (akkor is, ha amúgy az, a szabályozás szerint nem számít annak) és amúgy sem kéne tőlük ilyet kérni, neked természetes, de azért a konyhai személyzet nem akar nyilván anyatejjel bíbelődni. Bontatlan bébiételes üveget bárhol felmelegítenek, de az anyatej az nem ez a kategória. Szinte bárhol lehet találni erre alkalmas helyiséget szerintem manapság, ha te is ott vagy és nem bébiszittelik a gyereket, akkor biztos meg lehet oldani valahogy, akár a kocsiban,ha avval vagytok, felesleges lefejegetni. Ha muszáj, akkor meg melegvizes csap alatt melegítsed fel, az szinte bárhol akad, csak a pusztában nem, ha meg oda mennétek, ott szoptatni sem lenne gond. Nem kell ezt ennyire túlgondolni, csak természetesen.
2018. márc. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
En sokszor vittem igy mivel en nem szoptattam nyilvanosan (mert szerintem egy babanak pont nem az az igenye hogy 300 ember megbamulja meg velemenyezze mikozben hangzavarban zajban gyorsban szopizik) na szoval a szoptatast meghagytam valoban intim keretek kozott es ha valahova mentem, akkor a lefejt tejet jol megmelegitve, alufoliaba csavarva vittem el, ha tudtam h megmelegiteni adott helyen nem tudom. Volt hogy eleg hidegecske volt mar mire hozzajutott - de inkabb elobb adtam oda ha nem is volt még eves ido, inkabb odaadtam hpgy ne huljon ki mire valoban ehes lenne. Mindig belefetyelte es sosem volt ebbol gons
2018. márc. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Soha nem fejtem. Pedig mi aztán mászkáltunk,mert Debrecenbe,Miskolcra és Budapestre hordtuk/hordjuk orvoshoz. Olyan nincs,hogy nem lehet szoptatni. Bárhol lehet. Én mindig elbújtam a kicsivel. És állva szoptattam mindig. Gyorsan,hamar megvan,nem fogdosok semmit össze. Akár egy kinyitott ajtó mögött is :)
2018. márc. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Szoptatni mindenhol lehet. Diszkréten, kendő alatt senki nem veszi eszre.

Nem kockáztattam, hogy megromlik a melegen hurcolt anyatej, hogy cumitavaros lesz a baba, hogy begyullad a mellem.

Pedig februári a fiam, nyáron nyilván nem ültünk itthon hónapokat, hanem mentünk. Egyszerűbb volt, mint most, mert nem kellett italt és etelt vinnünk, nálam mindig volt bőven kaja a picinek. 😊

2018. márc. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
annyira jó, hogy akinek érdemben van válasza a kérdése (mert már vitt magával lefejt tejet...) le van pontozva azzal szemben aki sosem vitt és meg sem tudja válaszolni a kérdést.
2018. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, számomra mind hasznos volt! Mindenkinek zöld kezet adtam.
2018. márc. 27. 22:07
 10/13 anonim ***** válasza:
39%

"Kevésbé ciki, mint mondjuk a fül-orr-gégészeten 300 idegen előtt megszoptatni. :) "


Miért volna bármikor is bárhol szoptatni? Anyukák hahó! Ennek az eseménynek nem ti vagytok a középpontja, hanem a baba. Neki az ételt jelenti, nektek meg csak egy kis prűdséget.

2018. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!