Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Félek hogy a szoptatásból...

Félek hogy a szoptatásból adódó alvásmegvonásoktól epilepsziás rohamaim lesznek, van valami mód kisbabát rászoktatni a hosszabb alvásra?

Figyelt kérdés

Még nem szültem, csak terhes vagyok.

Vállalhattam gyereket igen, szoptathatok is majd igen. Tünetmentes vagyok 3 éve. Az epilepsziáról viszont tudni kell,hogy a kialvatlanság rohamokhoz vezethet. Én ettől nagyon félek. Az hogy 3-4 órát aludjak csak egy nap az nagyon megrémiszt. Nyilván egy egészséges női szervezetet is azért megvisel,de az egészségeseket nem fenyegeti rohamveszély. Az oldalon olvastam a történeteket hogy mennyire kialvatlanok a kismamák.

Lehet sokan úgy gondolják epilepsziás ne szüljön, de több orvossal is konzultáltam és mind azt mondta, hogy nincs akadálya. Nem gondolom hogy felelőtlen lennék, csak ahogy elkezdtem olvasgatni a szoptatásról (amiket ezelőtt soha nem tettem meg) úgy kezdett ez a kérdés felvetődni bennem.



2018. ápr. 10. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

“ahogy elkezdtem olvasgatni a szoptatásról (amiket ezelőtt soha nem tettem meg) úgy kezdett ez a kérdés felvetődni bennem.”


Nem mondod komolyan, hogy terhesen jöttél rá arra, hogy a kisbabák páróránként esznek éjjel is?

2018. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szedsz rá gyógyszert? Így vagy tünetmentes?
2018. ápr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Édesanyám terhesség és szoptatás alatt sem szedhetett gyógyszert (akkor még nem volt olyan, amit lehetett volna: én 51, a húgom 41 éves). Ez alatt az idő alatt végig tünetmentes volt, pedig velem még GYES-en sem lehetett, mert nem volt még, és hamar vissza kellett mennie dolgozni. Vendéglátóban dolgozott, sokszor éjszaka is.
2018. ápr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, szedek rá gyógyszert. Azt terhesség alatt is kell szednem.
2018. ápr. 10. 21:25
 5/12 A kérdező kommentje:
1-es:nek Őszintén, eddig nem érdekeltek a gyerekekkel kapcsolatos dolgok. Ha hallottam is valakitől akkor csak átsiklott a fejemen,de nem vettem tudomást az egészről. Tudtam nyilván hogy gyakran felkelnek, nem is mondom hogy mondjuk fél évig, akár 1 évig nem bírnám ki, de itt sokan írták hogy évek óta nem alszanak. Na azért ez már elgondolkodtatott.
2018. ápr. 10. 21:28
 6/12 A kérdező kommentje:
Még azt kihagytam,hogy jól beállított gyógyszerdózissal vagyok tünetmentes. Habár volt régen évekig gyógyszer nélkül tünetmentességem, de visszatért, így megint szedem.
2018. ápr. 10. 21:30
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is epilepsziás vagyok 14 éves korom óta. Három gyermekem van, a két nagyot szoptattam kb. két éves korukig, a legkisebb most 16 hónapos, cicizik még. Elég rossz alvók voltak a nagyok is pici korukban, de a minimanó rajtuk is túltesz. Mióta megszületett, egy átaludt éjszakám sem volt, gyakran háromszor is felébreszt éjjelente. Nap közben nem igazán tudok pihenni, sok a teendőm, ha leteszem aludni nap közben a kicsit, vár a házimunka. Nem okoz problémát, de én szedek rá folyamatosan gyógyszert. Évek óta tünetmentes vagyok gyógyszer mellett. Te szedsz gyógyszert?
2018. ápr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7-es válaszoló vagyok. Most látom, hogy szedsz gyógyszert. Melyiket? Én Lamolepet szedek 2x150 mg-ot.
2018. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Ha együtt alszol vele, akkor nem kell ébren lenned az éjszakai szoptatások alatt. Nem feltétlenül újszülött kortól, és persze a gyerek korának megfelelő biztonságos körülményeket megteremtve. Én a második gyereknél döntöttem így, kb. 10-11 hónapos korában, mert már nem bírtam, a nagyobb is ébred még 1-2x. Fürdés után még a saját ágyába teszem le, aztán az első ébredéskor áthozom.

Arra készülj, hogy a legdurvább alvásmegvonást maga a szülés, és a kórházi tartózkodás jelentheti, hacsak nem tervezett császár lesz. Ezúton javasolnám mindenkinek, hogy ha a kiírt időpont körül elkezdődnek a jóslók, akkor ne álmodozással, gondolkodással, meg a fájások közti idő mérésével töltse az időt, hanem aludjon, mert még akár napokig is tarthat, ha jön még hozzá egy éjszakai szülés és egy álmatlanul átizgult első éjszaka a kórházban, akkor úgy jár mint én, és alig bír majd ugrálni a gyerekhez.

2018. ápr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szerintem akkor lesz jó alvó,ha stabilan a kiságyba szoktatod.Ha megszülsz,és kezded az igény szerinti szoptatással,azzal,hogy örökké kézben lesz meg a nagy ágyban alszik akkor garantáltan kelni fog ezerszer.Mi is elcsesztük az elején,aztán 2 hónaposan szépen beszoktattam a kiságyba (nem kellett sírni hagyni max az elején sírt,de akkor mellette ültem,és elaltattam,de nem vettem ki)így elértük azt 3 hónapos korára,hogy megvolt az esti evés,összebújás,beraktam a kiságyba,cumit be ( az is jó dolog ám) énekeltem,simogattam,és szépen csendben elaludt. 5 hónapos koráig még egyszer evett,de az mindennel együtt 20 perc volt majd aludt is vissza.5 hótól pedig este 20-tól reggel 7-8-ig aludt.Tápszeres volt.

Én pánikbeteg vagyok,tünetmentes többnyire,gyógyszert sem szedek,de nekem is fontos volt,hogy kialudjam magam,mert nekem is előjön ha stabilan nem alszok éjszakákon át.

2018. ápr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!