Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás mellett menstruáció?

Szoptatás mellett menstruáció?

Figyelt kérdés
Holnap leszünk 6 hetesek, kicsit görcsölt a hasam és mikor kimentem wc-re véreztem, de ez csak a nap folyamán 1x. 4 napja fejem a tejet (1-2 szopi is volt) és most nagyon megijedtem, hogy abba fog maradni a tejem, mert azt olvastam, hogy szoptatás mellett hónapok/évekig nem jön meg. A kérdésem az lenne, hogy ha mától kizárólag szoptatnék akkor még rendbe tudnám hozni ezt az egészet? Nagyon félek, hogy mindent elrontottam. :( Illetve itt gyakorin olvastam, hogy volt olyan aki csak fejt és hónapokig/1 éves korig jött a tejcsi. Nekik mikor jött meg? (Nem tudom számít-e de császáros voltam)

2018. ápr. 10. 21:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 8 hónapos volt,mikor nekem megjött. 2 éves koráig szopott. Semmi köze hozzá.
2018. ápr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy voltam mint az első válaszoló.
2018. ápr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után 6 héttel jött meg először, utána rögtön rendszeresen 29-30 naponként, mint terhesség előtt.

A szoptatásba nem zavart be, 8 hónapig volt tejem.

2018. ápr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes volt a lányom, amikor először megjött. 4 hónapos, azóta 2x menstruáltam még és kizárólag anyatejes a kislányom. 😊 A stresszel többet ártasz.
2018. ápr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

2,5 hónappal szules után jött meg, igaz talán 1,5 napig tartott és minimális volt, viszont azóta is rendszeres. A kisfiam kizárólag szoptatott 6 hónapos baba.


Úgyhogy ne félj, etesd, ahogy eddig

2018. ápr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Eléggé "be stresszeltem", mert mindenhol azt olvastam, hogy ha nem szopizik a baba csak fejek és megjön, akkor abba maradhat a tej és szeretném minél tovább szoptatni, mert mégiscsak az neki a legjobb. :) Köszi szépen mindenkinek a gyors és megnyugtató válaszokat! :)
2018. ápr. 10. 22:30
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
5 hónap után 3napja jött meg a menstruációm.Gond nélkül szoptatok, pedig én is rettegtem, hogy el fog apadni a tejem, nem fogadja el,mert más az íze(állítólag). De minden oké nálunk.Szerintem semmi okod az idegeskedesre.
2018. ápr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem a megjövés miatt, hanem a fejés miatt fog elapadni a tejed. Sajnos én is így jártam. Minél hamarabb kezdjen el kizárólag cicizni, az növelni fogja a hozamot, de lehet, hogy pár napig akár óránként is cicire kell tenni, amíg beáll a kereslet-kínálati egyensúly. A fejés egy elnyújtott elapasztás.
2018. ápr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze annak , hogy mikor jön meg és hogy szoptatsz. Nekem szülés után nyolc héttel jött meg, be is állt teljesen rendszeresen. Kettő és fél évig szoptattam.
2018. ápr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Holnaptól csak cicizni fogunk. Viszont ha csak cicin eszik, akkor ugye lehetséges, hogy félóra-óránként etetnem kell. Ilyenkor evés után le kell fejni a "maradékot", vagy ezzel nem kell foglalkozni? Mert hát ha evés után lefejem, akkor mi marad a kövi etetésre? (Csak anyatejesek vagyunk, semmi tápszer se semmi)
2018. ápr. 10. 23:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!