Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális hogy egy 5 napos...

Normális hogy egy 5 napos baba óránként enne?

Figyelt kérdés
Nem mindig alszik evés után hanem nézelődik kb 20 percet majd nyüglődik, beadom a cumit 5 perc múlva kiköpi és ez megy fél óráig. Amikor már cumi sem kell neki akkor van az hogy éhes és megetetem. Nem tudom mennyit eszik nem mérem. De ha alszik akkor kb 1 1,5 órát alszik.
2018. ápr. 15. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Pasi vagyok, nem is a legfiatalabb. Ezért szokták mérni, lehessen tudni mennyit evett. És sokszor nem akar enni, bealszik, meg játszik, kitartónak kell lenni. Ha hamar feladod, persze hogy éhes. Szundikálásnál a pofiját simogasd, keljen fel, kajaidő van!
2018. ápr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Persze, hogy normális, ne aggódj! A gyerekek nem robotok, hogy óramű pontossaggal működjenek. A baj akkor lenne, ha egyáltalán nem enne.
2018. ápr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Normális, amikor éhes adni kell neki.
2018. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%
Nem, szerintem nem normális. Eddigi tapasztalataim alapján, ha egy gyerek jóllakik, 2-2 1/2 órát simán átalszik. Amikor megébred, nem kell rögtön megetetni, ilyenkor általában kicsit nézelődik, ismerkedik a környezettel. Aztán ahogy közeledik a kajaidő, úgy lesz egyre nyűgösebb.
2018. ápr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Lll.hu - olvassgass!

Teljesen normális. A közelségedre vágyik, ez a dolga. A szopizás nem csak evés. Ezen kívül most állítja be magának a tejmennyiséget, ahhoz, hogy legyen elég, az elején sokat kell szopiznia. Az igény szerint szoptatás a legnagyobb feladatod jelenleg, és rengeteg problémát megelőz.

2018. ápr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%

Aki szerint nem normalis az gondoljon mar bele mekkora gyomra van egy 5 NAPOS babanak. Kb cseresznye nagysagu. Teljesen normalis ha akar orankent enne. Nem lesz ez mindig igy, de meg nagyon kicsike. Egyebkent meg a babak sem egyformak. Lanyom kibirt siman 2-3 orat ennyi idosen, kisfiam viszont igy kb orankent evett. Mi felnottek sem vagyunk egyformak. Van olyan aki kb 2 orankent ehes, pl en, (2 gyerek utan is 47 kilo vagyok pedig), van aki pedig 4-5 ora utan sem ehezik meg.

Egy 5 napos baba meg nem fog nezelodni igazan, az o elete egyelore az eves, alvas, es a pelus telerakasa. Kialakul majd, ahogy no a gyomra is; tobbet tud enni, tobb ideig nem lesz ehes.

2018. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Altalában akkor csinálják ezt ha keveset esznek! Majd rájönnek, hogy hoppá...olyan éhes vagyok, mint aki már hetek óta éhezik...Az én kislányom is csinálta egy időben, az arc és tenyér simi, bevált!


Tudom, hogy nehéz, mert hamar beáll a kajakóma, és az ember lánya azt hiszi jól lakott, aztán meg nem!:D


Érdemes figyelni a kakis pisis pelók számát! Legalább hetente majd mérni egy pucér súlyt, abból látszik a gyarapodás! Ha szépen gyarapszik, elég a tejci!


Ha annyira nem szimpi neki a cumi, ne erőltesd, még cumi zavart is okozhat! Az a baj a cumival, hogy azt elől szívja míg a cicit egészen a szájpadlásnál, ha rosszul szopizik, az marha fájdalmas és nem hatékony! Nálunk is kiköpködte, ordított úgyis, ha a szájában volt, már nem dugdosom a szájába! El van nélküle...


Nyugodtan ragd cicire, ha nyűglődik, arra figyelj h kb 2.5 3 óranként válts cicit, csak akkor elöbb, ha már üres!


Jó Babázást!

2018. ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%

cseresznye. becarok


Picik & kicsik

Mennyit egyen a baba?


Egy jól szopó baba, ha elegendő anyatej áll rendelkezésére, akkor a neki szükséges mennyiség 90-%-át 5 perc alatt megeszi. Ezért mondják, hogy a szoptatásnak ideális esetben nem kell 15-20 percnél tovább tartani. Az sem véletlen, hogy az anyukáknak azt tanácsolják, hogy az újszülötteket 2,5-3 óránként szoptassák. Ha a baba a számára szükséges mennyiséget megeszi, akkor kb. ennyi idő alatt ürül ki a kis gyomra, és ennyi idő elteltével fogja az éhségét jelezni. Ebből következik, hogy újszülöttkorban 24 óra alatt átlagban 7-8 szoptatás történik. De mennyit is eszik egy baba valójában? Dr. Kovács Tibor csecsemő - és gyermekgyógyász, a Svábhegyi Gyermekgyógyintézet orvos - igazgatójának tanácsai.



Egy egészséges újszülöttnek kb. 150 gramm anyatejet kell megenni testsúly-kilogrammonként, 24 óra alatt. Koraszülötteknél ez a mennyiség kb.180 gramm/kg/24 óra. Az egyszerű számolás kedvéért ez azt jelenti, hogy egy 3 kg-os babának 24 óra alatt 3x150 gramm, azaz 450 gramm anyatejet kell elfogyasztani a nyugalma biztosításához és a megfelelő súlygyarapodás eléréséhez. Ez elegendő kalória- és egyben folyadékbevitelt is jelent számára. Ha ezt a mennyiséget elosztjuk a napi étkezések számával, akkor megkapjuk, hogy egy étkezés kapcsán átlagban mennyit kell szopnia a babának. Az előbbi 3 kg-os baba példájánál maradva: 450 gramm / 7 étkezés = kb. 65 gramm anyatej szoptatásonként. Ha cumisüvegből eszik a pici, akkor ennyi ml az ideális mennyiség számára.

Ez természetesen nem azt jelenti, hogy minden egyes étkezéskor a nap folyamán ugyanannyit fognak enni az újszülöttek. Nem gépek ők, amiken be van állítva az optimális szívásmennyiség és teljesítmény! A lényeg a napi elfogyasztott mennyiségen van, az legyen az ideális közelében! Kb. 20%-nyi eltérés pozitív és negatív irányba egyaránt lehetséges egy-egy szopás kapcsán. Az ennél nagyobb „kilengések” gondot okozhatnak. Ha kevesebbet eszik a baba, akkor sűrűbben fog enni kérni, vagy nem fog megfelelő ütemben gyarapodni. Ha túl sokat eszik, akkor pedig nyugtalanabb, hasfájósabb lehet.


Joggal vetődik fel a kérdés, hogy mégis hogyan lehet azt eldönteni, hogy elegendő mennyiséget evett-e a baba és garantáltan nem éhezik? Egy biztos, az anyuka önmagában a szoptatás idejéből, intenzitásából nem tudja megállapítani, és az is igaz, hogy az eredményes szoptatáshoz az anyatejnek nem kell feltétlenül úgy spriccelnie, mint egy szökőkútnak.

Összefoglalva: egy baba akkor eszik eleget, ha a megelőző étkezést követően nagyjából 2,5-3 óra elteltével éhezik meg, 24 óra alatt a számára szükséges mennyiségeket rendszeresen elfogyasztja (természetesen a kis súlyú újszülöttek ennél sűrűbben, nagyjából 2 óránként esznek az első időszakban), és ezek együttesen kiegyensúlyozott általános állapot mellett jó súlygyarapodást eredményeznek, átlagban heti 150-200 grammot.

2018. ápr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mennyit eszik ,hany milit?


A fiam 3 hetes koratol 1-2 orankent evett 50-70milit. Ha hetvenet akkor 2 orat aludt


Most 6hetes es 60-100milit eszik 2-3 orat alszik de napi 3 alkalommal legalabb eljatsza (abbol 2x ejszaka) hogy orankent felkel enni

2018. ápr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én nem pontoztam senkit. Mellre tettem de csak ordított. Gondolom nem jött már olyan könnyen belőle mint az elején.
2018. ápr. 15. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!