Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik már szültek! Van rossz...

Akik már szültek! Van rossz tapasztalatotok a kórházi ellátással/ körülményekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy amikor szültetek ért titeket valami kellemetlenség a nővérek, orvosok részéről? Pl.: felszínesen láttak el, bunkóztak vagy esetleg az újszülöttel rosszul bántak stb.


Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2018. ápr. 19. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos nekem mindket szulesemnel volt kellemetlen elmenyem a noverekkel kapcsolatban.pl amikor az elsot szultem, akkor kertem, hogy segítsenek, hogyan etessem meg a gyermekem(hozzateszem pont akkor volt etetes amikor felvittek szobara, eppen, hogy letettem a taskaim,mar hoztak is, de termeszetesen orultem) bar nagyon kimerult voltam igy sehogysem sikerult a szoptatas szegeny gyermekem meg csak sirt meg sirt. Azt mondtak amikor segitseget kertem, hogy "segitsenek a szobatarsaid, ok mar ugyis tapasztaltak,mi nem erunk ra" vagy "kire szultel otthon ki fog segiteni talan anyukad, mar tudnod kellene mindent" erre az volt a valaszom, hogy hogy q fenebe tudnam, berbe kellett volna vennem egy babat terhesen, hogy megtanuljam vagy mi a frrancc :D a masodiknal reggel szultem, egesznap konyorogtem, hogy hozzak mar at a masok oldalrol a gyermekem reggel ota nem is lattam, nekik allt feljebb ok nem ernek ra. Este 11kor hoztak, pedig koran reggel szuletett meg. Aztan azert mert mondtam, hogy elso nap nrm akarom kivenni magamhoz,mert nagyon kimerult vagyok, es felek, hogy nem tudok 100%ig odafigyelni, lehurrugtak, majd masnap azt mondtak "keso banat, tegnap nem kellett hozzad, mostmar nem adunk kocsit" (mert amugy amint megszuletik, rogton nyomjak nehogy megtobbel kelljen torodniuk) Ja az elso gyermekem nagyon sokat hanyt eves utan nem oltoztettek at, igy kikertem magamhoz, es hozattam be a ferjemmel ruhakat, pelenkat.(persze a ruhakat nem kaptam vissza, nem is ez a lenyeg). +mert sokaig evett a fiam, keson ertunk be arra az orvosi vizsgalatra, amikor azt nezik hazamehetunk e, plusz egy napot bent kellett maradnunk
2018. ápr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt gátmetszèsem, egy fiatal doki varrt össze. Ott volt körülötte 2 szülésznő hallgató is és egyik sem vette észre, hogy bennem felejtettek egy gèzcsomót. Miután végeztek én éreztem, hogy pisilni kell, a szülésznő segített letusolni és mondta, hogy ott nyugodtan engedjem el magam. Utána is éreztem olyan feszítő érzést és mondtam is, de annyi volt rá a válasz, hogy ez ilyen, majd elmúlik. Első szülésem volt, azt se tudtam mit kell érezni. Rám se néztek a kórházban, mielőtt hazaengedtek se vizsgáltak meg. Otthon nehezen mozogtam, alig bírtam ülni és hiába tusoltam le többször egy nap, mégis kellemetlen szagú volt odalent. Nem mertem megnèzni a varratot, de a szülés utáni 9. napon este megtettem. Akkor láttam, hogy hagytak bennem valamit. Ennek volt olyan szaga, ezért nem vèreztem olyan durván és emiatt nem tudtan rendesen mozogni. Kiszedtem magamnak és egyből megkönnyebbültem. Én voltam a hülye, hogy nem vettem észre hamarabb, de naív voltam és biztos a dokiban. Még szerencse, hogy nem lett bajom a bent pangó vér miatt.


A körülmèmyekről meg annyit, hogy csütörtök reggel szültem és vasárnap mentem haza. Egész hétvégén a takarítónő be se tette a lábát a közös wcbe. Meg is látszott, undorító volt. Az másik kérdés, hogy melyik nő hagy maga után olyan állapotot.


Kistarcsán szültem 1 éve.

2018. ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább az a kérdés, hogy kinek nincs rossz élménye? :(
2018. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly év végén szültem, már előre be voltam rezelve annyi negatív élménybeszámolót lehet olvasni a neten.Nekem nem volt semmi bajom az ellátással és fürdőket,wc-ket is napjában 3x takarítottak.Nagyon bezárva és elesettnek éreztem magam.Ha kértem segítettek,ha nem meg nem.
2018. ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sote I. Meglepő, de nincs rossz élményem. Igaz, fogadott dokival és szülésznővel szültem. Mondjuk én egy nagyon együttműködő, alkalmazkodó típus vagyok, elfogadtam, hogy ez egy medikalizált szülés (volt infúzió, gátmetszés, katéter, beöntés, nem ebben a sorrendben). De senki nem volt bunkó, mindenki kidolgozza ott a belét, akkor mérten keveset kommunikálnak, de azt nem bunkón teszik. Mondjuk én annyira kivoltam idegileg (kialvatlanság, hormonlöket), hogy lehet, hogy lettek volna zavaró dolgok, csak nem vettem észre őket.
2018. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
*ahhoz mérten
2018. ápr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Győr, orvosok-szülésznők előtt le a kalappal, ha hozzájuk tartoztam ,ha nem mindegyik nagyon kedves és hozzáértő, de ki ne hagyjam még a nővérek is akik jöttek injekciózni minden nap, mindig olyan aranyosak voltak.

De a csecsemősök, főleg az egyik, borzasztó volt, annyira megnehezítette a kórházi létet hogy teljesen ki voltam.

Tényleg ha nem aludt a gyerek non-stop a mellemen volt de nem akart beindulni a tejem, azt se tudtam mit csináljak, ott vagy egy újszülöttel, tele félelemmel valljuk be, és csak sír -sír és nem tuodd megetetni a melledből ahogy kéne, csecsemős nővér meg velem ordibál hogy miért nem rakom többet mellre, ő nem ad neki tápszert.

3. napig ez ment non-stop, mire egy normális csecsemős nővér jött, aki lemérte etetés után és előtt és 0-val lett egyenlő a különbség, és onnantól normális bejárásom volt a konyhára ahol csinálhattam neki a tápszert és végre nem sírt szegény babám, itthon érdekes nyugiba be indult a tejem .

2018. ápr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Miskolcon a Semmelweisben szültem kétszer is, másodjára épp 1 hete.

Sose volt fogadott orvosom, hálapénzt se adok soha senkinek, mégis mindenki normális volt velem. Mindkét szülésemet szülésznő vezette le, orvos csak utána jött ellátni.

Nagyon kedves szülésznőket fogtam ki, segítettek mindkét alkalommal a gátvédelemben.

A csecsemősök, nővérek közt már van több flegma, de egyik fülemen be, másikon ki amit mondanak.

2018. ápr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Én is szintén Miskolcon a Semmelweis kórházban szültem, ugyan volt fogadott orvosom, ettől függetlenül mindenki nagyon kedves volt velem. A szülésznők (nem volt fogadott), az ügyeletes orvos, szülès után az osztályos nővérek, le a kalappal egytől-egyig mind normálisak voltak és segítőkèszek. Na viszont ez már a csecsemőgondozókról nem mondható el, még olyan nagyképű bunkó nőket....tisztelet annak az 1-2 kivètelnek. Nem tudom hogy miért van ez, de tényleg úgy viselkednek mintha mindent tudnunk kellene. Pont az lenne a lényeg hogy segítsenek az anyukáknak, főleg akinek az első babája és fogalma sincs semmiről. A kórházban töltött 4 nap egy borzalom volt, alig vártam hogy hazajöhessünk. Bababarát kórház és a másodikat is ott fogom szülni, de ezzel kezdhetnének valamit, hogy normális csecsemőgondozókat alkalmazzanak. Hiszen egy frissen szült, újdonsült édesanyának lelkileg is támogatásra lenne szüksège.
2018. ápr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szintén Győr. Mindkétszer volt fogadott orvosom, de szülésznőm egyiknél sem.

Az első gyermekem születésénél a szülésznő rémes volt, "ez nem olyan fájás, ha nem fáj az egész dereka, akkor ebből nem lesz baba". Egyáltalán nem fájt az egész derekam, de beérkézéstől számítva 4 óra múlva megvolt a babám. Csecsemősök szintén rossz emlék. Rengeteg tejem volt, de ne menjek fejni, mert nem áll be a kereslet-kínálat. Ok, de ha nem fejem le, akkor begyullad, kőkemény volt mindegyik mellem. Egy csecsmős volt, ő idősebb volt, aki azt mondta, hogy fejjem le, ő megeteti a kicsit üvegből, addig fejjem a következő adagot. Nagyon rendes volt, mindben segített ha kellett.

Második gyermekem születésekor pont az ellenkezője volt. Nagyszerű szülésznőt sikerült kifognom, a csecsemősök is nagyon rendesek voltak, mindent elmondtak a gyerekkel kapcsolatban, nem is kellett kérdezni. Egyik este egyik csecsemős elvitte fürdetni, de be kellett mennie szüléshez, én mentem a babámért, de mikor végzett, visszajött és elmondta mennyinek mérte, holnap mire számítsak stb. Bár a szülésnél az egyik szülész tanuló morgott, mert túl gyorsan jött a babám és nem volt ideje neki felkészülni, így nem ő segített. Szerencsére!

2018. ápr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!