Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ennyire sértő tanácsot adni...

Ennyire sértő tanácsot adni szoptatásban?

Figyelt kérdés
Rokonomnak adtam tanácsot, nagyon óvatosan, nem beleszólósan próbáltam. Volt bőven teje, de tápszerhez nyúlt, mert szerinte estére nincs. Mivel az első gyerekével nagy bánata volt a szinte azonnali tápszer, azt gondoltam, szívesen hallja, hogy ezúttal nincs is rá szükség, teljesen normális, ha a baba estefelé nyűgös, gyakran kéri, stb. Megemlítettem, hogy így végül tápszeressé válhat. Ő elküldött konkrétan a halál f.ára (már bocs, de így volt), mert ő jobban tudja és rövid időn belül lett egy tápszeres babája. Most meg megint szomorkodik.
2018. ápr. 23. 06:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha jól értem most szült. Lehet hogy a hormonok dolgoznak benne, érzékenyebb, ami persze senkit nem jogosít fel erre a stílusra, de emiatt viselkedett így. Ne adj neki tanácsot főleg ha nem ő kéri.
2018. ápr. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Ez érzékeny pont sokaknál, de ne rágd magad, te elmondtad, nem fogadta meg a tanácsod, így alakult. Nekem is van egy barátnőm, aki mindent elrontott szoptatás terén, amit lehetett (a csecsemős nővérek rossz tanácsai miatt), és aztán odavolt, hogy nem sikerült. Sajnos sokan adnak rossz tanácsot, nem mindenki tudja, honnan informálódjon.
2018. ápr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Ha ennyi esze van,akkor csak szomorkodjon,hidd el aki akar szoptatni az fog is. Aki pedig nem az ugyis talál indokot hogy ne kelljen.
2018. ápr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Igen, ennyire sértő. Nem értem, hogy veszik egyesek a bátorságot, hogy osszák a tanácsokat kéretlenül, BÁRMILYEN témában. Ez tényleg a gyerekvállalás és -nevelés körül csúcsosodik ki, napi 50-60 jótanácsot kap az ember. Természetesen mindet kéretlenül, és legalább a 70%-a hülyeség. Ha valakit érdekel a másik véleménye, akkor megkérdezi.


Persze az is igaz, hogy utána neked sem kötelességed hallgatni a siránkozást.

2018. ápr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

Ha már úgyis haragszik rád, akkor legközelebb már tök mindegy és nyugodtan megmondhatod neki, hogy "Látom tápszeres lett, én mondtam, hogy ne adj, de te jobban tudtad, most meg sírsz. Sok eszed van, Erzsi!"


Persze itt is el fog küldeni, de legalább lesz rá oka.

2018. ápr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Tanácsot akkor adunk, ha a másik kéri. Ha te keres nélkül adtad elő a mondókádat, az nem tanacs, hanem beleszolas olyanba, amihez a vilagon semmi kozod nincs
2018. ápr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Igen ennyire sértő főleg ha kéretlenül érkezik. Még a védőnő elvakult szoptatós tanácsaitól is rosszul vagyok nem hogy egy nagyon okos másik nőtől. Senki ne szóljon bele mit hogy csináljak én is elküldtelek volna a bús fenébe. Majd ő tanul belőle (vagy nem) de tápszeren is felnő az a gyerek nem kell itt diadalittaskodni hogy bezzeg te megmondtad nagy okosan.
2018. ápr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor a jövőben nem szólok semmit, de olyan nehéz, mikor jót akarsz.
2018. ápr. 23. 18:59
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

"Mivel az első gyerekével nagy bánata volt a szinte azonnali tápszer, azt gondoltam, szívesen hallja, hogy ezúttal nincs is rá szükség"

Te azt mégis honnan tudod, hogy nincs rá szükség? Ezek szerint van. Te maximum feltételezheted, hogy esetleg előfordulhat, hogy a baba nyűgössége állhat a háttérben.

Mivel az ő testéről és az ő gyerekéről van szó(ráadásul nem is az első gyereke), igen, biztosan jobban tudja, mint te kívülállóként. Normális, hogy a kéretlen okoskodás idegesíti az embert.

2018. ápr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Eleinte nálam is az volt, hogy estére kevesebb volt és pótolni is kellett. Aztán fokozatosan tudtuk elhagyni a tápszert... Nem tudom a leírásból kinek lehet igaza. Mert van az az eset, pl. amikor már ötödször rakod vissza mellre és megint újra kérné, mert éhes, akkor lehet, hogy 6. alkalommal pótolsz. Persze ha könnyen nyúl a tápszer után, akkor szinte automatikus, hogy a meglévő tej is elapad. Meg persze baba függő is, hogy megzavarja-e a cumisüveg, vagy sem, stb.

Lehet, hogy kedvesen szóltál. De mivel mondtad is, hogy korábban bánata volt, hogy tápszeres lett a babája és most ezt lebegtetted meg előtte, gondolom nem esett neki jól... Úgy próbálj inkább segíteni, hogy csak a technikára adsz tanácsot, (leginkább azt is, ha ő kéri) de a negatív lehetőségeket nem emlegeted fel.

2018. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!