Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Férjek, mi a véleményetek...

Férjek, mi a véleményetek arról ha a feleségetek mások (család/barátok) előtt szoptatná a babát?

Figyelt kérdés

A hétvégén egy étterem teraszán ültünk és ebédeltünk. A szemben lévő asztalnál egy nő félig leengedte a felsője és a melltartóját is lehúzta a fél melléről majd valamivel elkezte törölgetni a mellét/mellbimbóját. A velünk lévő fiatal fiúk ( 9,13 és 20 év körüli) nagy érdeklődéssel figyelték, és bevallom én is, de a látvány mellett a meglepetéstől is leblokkoltam.

Csak ezek után vettem észre a kisbabát aki a karjába adtak, majd szoptatni kezdte. Az ő asztaluknál is sokan ültek, idősek ( nagyszülök) és fiatalok is 6-7 ember.

Ha más csinálja engem nem zavar, szép látvány egy ilyen női mell. Ami zavaró nekem, az az hogy sokan ültek az asztalunknál.

Belegondoltam, hogy a feleségem a hamarosan megszületendő gyermekünket az édesapám, öcsém, kollegáim/barátaim előtt szoptatná meg, az engem zavarna.

Sokszor hallom, hogy ha majd megszületik majd másképp gondolom .... hátnem tudom


2018. máj. 1. 17:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
99%
Mint egykori szoptató anyuka, én nem ítélem el, ha valaki házon kívül is szoptatja a babáját, én is csináltam, fogom is a következőnél. De az a véleményem, hogy attól, hogy nekem babám van, nem forog körülöttem a világ, tehát másokra való tekintettel illik ezt diszkréten rendezni. Takarja le magukat, akkor a kutyát nem érdekli, mit csinál, de így kirakni nem illik szerintem.
2018. máj. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%
El lehet vonulni. Osszesen 9 evet szoptattam. Nyilvanos helyen soha!
2018. máj. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%
1-es vagyok, a férjem ugyanezen az állásponton van, ez lemaradt. Sosem zavarta, ha máshol szoptattam, de én diszkrét voltam mindig.
2018. máj. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
64%

A szoptatás a világ egyik legtermészetesebb dologja.

Mindenki másképp csinálja.

Nálunk a családban elvonulunk mi nők ha szoptagunk,de ha erre nincs lehetőség akkor egy ruhapelenkával letakarjuk válltól magunkat.

2018. máj. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
31%
Kendőt érdemes használni tömegben. De a gyereknek enni kell. Másképp fogod gondolni, amikor ott fog üvölteni mert éhes. Amúgy meg hova menjen? A feleséged hova fog? Eteti a koszos közwc-ben a gyereked, nehogy valaki meglássa a melle tetejét?
2018. máj. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
97%

Elsôvel egyet értek.

Lehet ezt nyilvánosan, de diszkréten csinálni. Nekem volt egy kifejezetten ilyen célre való kendôm, amit szerencsére nem sokszor kellett használnon, de nagyon praktikus, mert senki nem bámulja, ami nem rá tartozik, a gyerek meg nyugodtan ehet alatta. Ok, hogy a szoptatás természetes, na de vannak még az életünkben természetes dolgok, amiket mêgsem mások szeme láttára csinálunk.

2018. máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
73%
Az én férjem még azon is puffogott ha a saját szüleim előtt szoptattam, nem tudom egy ilyenre mit mondott volna 🤣. De egyébként én sem éreztem késztetést a nyilvános szoptatásra.
2018. máj. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
82%

Én egy régimódi férfi vagyok.

Szóval ha ott az egész család és nem nyilvános helyen vagyunk, akkor nyugodtan menjen el az asztaltól és fáradjon át egy másik szobába.


Nyilvános helyeknél pedig próbáltunk mindig úgy időzíteni, hogy a kicsi ne legyen éhes.. ha mégis, akkor ott volt a cumisüveg. :)

2018. máj. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy régimódi vagyok, de én egy ilyen helyre, sem vinnék egy olyan pici babát. Van autónk, akkor üljön be oda (tudom, tudom nem mindenkinek van) és indulás előtt talán ha megetetti, nem tudom nem voltam még ilyen helyzetben, de ha a feleségem édesapám vagy valamelyik barátom előtt törölgetné a mellét ahogyan azt a hölgy is tette, nem örülnék neki.
2018. máj. 1. 18:04
 10/31 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok a nyilvános szoptatás ellen,ha mondjuk egy parkban jön rá a gyerekre az evés,de ne mondja már senki,hogy egy étteremben miközben mások esznek,az a normális,hogy kicsapom a mellem (előtte még törölgetem) és ott szoptatok,mások szeme láttára.Ilyen alapon már ne haragudjatok,de akkor a mutogatós bácsira se szóljunk rá,ha a facát veri,az is csak egy ösztön...tudom,durva összehasonlítás,de akkor is.Vonuljon el!Én is ezt tettem.
2018. máj. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!