Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki hogyan csinálta? Mi a...

Ki hogyan csinálta? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Teljes kétségbeesés uralkodik rajtam!18 hónapig kislányomat hagytam cicizni,engedtem neki,lelki-testi okokból,de 2 hónapja a hátam közepére nem kívánom már!Nem elég,hogy jár keze-lába,nyugtalan közben,engem matat,napi 10x minimum kéri s ha nem kapja meg hiszti,de ha terelek is kéri,csak később...és szeptembertől megy bölcsibe.Bármi éri,bármi történik körülötte a cicike a megoldás rá. :-(
2018. máj. 11. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Hát persze, hogy a cicike a megoldás neki mindenre, ezt lényegében te csináltad. Egyszerűen nem adod oda neki, bőgni fog pár napot, te meg cici helyett tejitalt adsz neki.
2018. máj. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

"bármi történik körülötte a cicike a megoldás rá."


De ezért nem a gyerek a hibás, hanem 100 %-ig te.

El kellene kezdeni nevelni. Következetesen.

2018. máj. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy az első írja. Ezt Te rontottad el. Erre nevelted.

Utazz ell pár napra, majd apa megolja.

2018. máj. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Közületek ki szoptatott,választotta el magát a kölyök és még sorolhatnám!Nem tűntök valami tapasztaltnak a témában!Tejitalt?Tudod,hogy egyáltalán szabad-e nekünk?
2018. máj. 11. 18:47
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Gondoltam, hogy annyi eszed van, hogy olyat adsz neki, amit lehet. Manapság már ezerféle nem tehéntejböl készülő termék van, akkor adj neki azt ha laktozérzékeny. De egyébként szerinted mit lehet neked javasolni?! Válaszd le és ennyi, nem kell túlbonyolítani és nem is lehet. Én nyilván nem ennyi idősen választottam le a lányomat, mert nem akartam így járni, mint te.
2018. máj. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
2-es vagyok és 2 éves korában "választottam" el, de addig se "cicikézett" naphosszat minden hisztinél, mert csak a hülye dugja minden nyekkre a mellét a gyerek szájába, amikor már nem kizárólag anyatejes. Mert az iszisznek addig van jelentősége, utána el kell kezdeni nevelni is. Megtanulni szép fokozatosan máshogy megvigasztalni, máshogy elaltatni, hogy ne juss ide, ahova nagy okosan te.
2018. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem fokozatosan próbáld. Cumisüvegből iszik? Azt add oda helyette. Próbáld meg,hogy napközbe is mondjuk csak alváshoz adod oda neki,aztán szép lassan már ahoz se.

Egyik pillanatról a másikra eléggé nehéz lesz,ha ennyire hozzá van szokva.

Esetleg még azt tanácsolnám,hogy úgy adj neki tejitalt,hogy ugyanabban a pózban ülsz/fekszel le vele,mintha szopizna,de szopi helyett cumisüvegből kapja.

2018. máj. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Tejitalt adni semmi értelme, mert nem tejet akar, hanem cicit. A cicitől vígasztalódik, nem a tejtől. Mindegy, hogy hibás -e a kérdező, de így biztos nem érett még a bölcsire a kislány. Én nem értek hozzá, fokozatosan kellene leszoktatni róla.
2018. máj. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos,nem keresünk úgy apukával ketten,hogy elég legyen,ezért vissza kell menjek dolgozni,és a kicsinek is szüksége van nagyon a szocializációra.Messze lakunk a nagyszülőktől,segítség nulla,gyerekek közelségében pedig csak a játszótéren van s ez sem elég neki.
2018. máj. 12. 05:11
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Valóban nem a tej a lényeg, hanem a testközel. Összebújással, cirógatással, egy kis dögönyözéssel próbáld pótolni az igényét, mikor cicizni szeretne. Hagyd, hogy ő is matasson rajtad, énekelj neki. Ezeket összekapcsolja, és ha egy eleme kimarad (szopizás) akkor nem hiànyzik neki annyira. Eleinte hagyhatod, hogy kicsit fogja a cicit. Aztán áttereled, hogy fogja a károd, a hajad.

Hosszabb folyamat lesz.

2018. máj. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!