Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tubuláris mellel (csőmell)...

Tubuláris mellel (csőmell) tudtatok szoptatni? Ha igen, meddig?

Figyelt kérdés
2018. máj. 12. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Szoptatáshoz a mell formája vagy a mérete teljesen lényegtelen!
2018. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A tubuláris mell nem szimplán egy forma, hanem fejlődési rendellenesség.

Sajnos nagyobb az esély rá, hogy emiatt nem tud egy nő szoptatni. De egyáltalán nem kizárt.


Én még csak 7 hetes vagyok, de mivel nekem is az volt, ezért aggódom én is. Azért csak volt, mert én plasztikával helyrehozattam. De ezzel csak a formája változik, a tejcsatornák elhelyezkedése, átjárhatósága nem.


Szóval ez majd kiderül, hogy tudok-e majd szoptatni.


De ha nem tudnál, akkor se csüggedj! Sok nőnek nincs teje, mégis makk egészséges, szép és okos gyerekük lesz :)

2018. máj. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

A masodik valaszolonak van igaza.

Sajnos ez nem csak siman egy forma, pl mint a megereszkedett mell.

A csomell fejlodesi rendellenesseg, mehen belul alakul ki mar igen korai embrionalis korban.

Sajnos sok esetben a tejcsatornakat is erinti a problema, a tejmirigyek sem fejlodnek ki sok esetben.


Alig van tejmirigy, vagy egyaltalan nincs, anelkul pedig igen nehez megfeleloen szoptatni.

Nekem pl alig van, nem csomell miatt, hanem mas miatt. Ezt sokaig nem tudtam, elso gyereknel kozel voltam, hogy bedilizzek a szoptatas miatt, mert nagyon akartam, de tejem minimalis volt.

Masodik gyereknel ugyanez, csak akkor mentalisan mar jobban viseltem.


Azutan kerultem egy orvoshoz mas miatt (plasztika), mar tapintasbol mondta, hogy minimalis tejmirigyem van, csoda lett volna, ha szoptatni tudok. De elkuldott ultrahangra is, hogy nezessem meg, ott is ugyanez lett az eredmeny.


Kerdezo, ha gondolod nezesd meg, egyebkent pedig csak allj hozza pozitivan. Mindenkepp erdemes megprobalni a szoptatast, mert a csomell nem kizaro tenyezo, siman lehet, higy neked menni fog. De ha megsem, akkor ne ostorozd magad.

2018. máj. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azért még továbbra is várom, hátha van itt olyan is akinek már megszületett a kisbabája.

Amúgy én már túl vagyok rajta, 1 éves a lányom. A szoptatáshoz úgy álltam hogy még cumisüveget se vettem a születése előtt.Igény szerint szoptattam, de így is minimális mennyiseg volt, de tápszeres kiegészítéssel 4 hónapig tudtam szoptatni. Csak kíváncsi vagyok, másnak hogy ment ezzel a rendellenességgel, mert tervezek még gyereket.

Arra is kíváncsi lennék, hogy ezzel vajon jogosult lennék-e anyatejgyűjtőből hozatni tejet?

2018. máj. 13. 08:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Gyorsan valaszolok, hogy le lehessen azt is pontozni. :)


Kerdezo, ha lenne arrol diagnozisod, hogy a keves (vagy tepjesen hianyzo) mirigyallomany miatt nem tudsz szoptatni, akkor elvileg a haziorvos/gyerekorvos felirhatna a babadnak az anyatejet receptre.

Igen eros megkotesek vannak, hogy ki jogosult anyatejre, de az a csecsemo kaphat, akit azert nem tud sajat tejjel etetni az anyja, mert fizikailag alkalmatlan ra. A tejmirigyek hianya eleg egyettelmuen fizikai/testi alkalmatlansag.


Az a kerdes, hogy milyen diagnozist fogadnak el, hova kellene menned. Esetleg kerdezd meg a haziorvost/gyerekorvost, hatha talalkozott mar ilyennel (nem hiszem, hogy gyakori keres lenne).

Nekem plasztikai sebesz mondta eloszor tapintasos vizsgalat utan, majd mellultrahangon is megerositettek.

Esetleg a nogyogyaszt kerdezd meg, mellvizsgalatot neki is csinalnia kell, lehet, hogy az plusz egy ultrahang eleg diagnozisnak.


Ha szeretsz szoptatni es mindenkeppen akarod, akkor az anyatejhez hasznalhatnaledela szoptanitot. Idoben sokkal gyorsabb, mint a szoptatas+potlas uvegbol, a baba igy kizarolag cicivel talalkozna es a melledet is tobb inger erne.

2018. máj. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Medele szoptanitot akartam irni...
2018. máj. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ma ot honapos a baba, de csak anyatejes, csak mellbol szopizik, soha nem kapott masbol tejet. Emellett lefejek meg napi 1 liter tejet, 3 tejtesoja van.

Nalam semmilyen problemat nem okozott.

2018. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van anyatejes csoport fb-on, ha sikerul talalnod anyukat, aki haztol-hazig rendszerben adna neked a tejet, valoszinuleg felirna a gyerekorvos. Anyatjegyujto allomasbol kicsit komplikaltabb tejet szerezni, mert ott szigorubban nezik, hogy tenyleg jogosukt vagy-e ra. Es mivel keves a tej, a kissulyu babak elobb fognak kapni.
2018. máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!