Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tüdőszűrés után lehet szoptatni?

Tüdőszűrés után lehet szoptatni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 16. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
2%
Egyáltalán nem ajánlott tüdőszűrő szoptatás alatt.
2018. máj. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodtan szoptass. A röntgen sugár áthalad a testen, szóval a tejed nem lesz sugárzó anyag.
2018. máj. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2018. máj. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nekem nem kellett mennem,mert volt egy éven belüli negatív leletem,de tejleadó voltam,és a tejleadás előtt kötelezően menni kell.Szóval jó kérdés,nagyon megoszlanak a vélemények.
2018. máj. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hátam miatt voltam röntgenen, vagy háromszor is rákérdeztem, hogy "de biztos lehet rögvest szoptatni?" - mindig azt mondták, hogy igen, lehet. (Aztán egy adagot azért kifejtem a mosdóba... mert hát parás vagyok.:) A gyerek kicsit meglepődött, de aztán bepótolta.) Tüdőszűrésről is jött egyszer meghívó, felhívtam őket, hogy szoptatok, azt mondták, hogy jó, akkor beírták, majd elég utána, jelentkezzek. Szóval ha nem sürgős, szólj nekik, de ha oka van, nyugodtam elmehetsz és ott helyben kérdezz rá, az a biztos.
2018. máj. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet szoptatni mellkas röntgen után.

[link]

2018. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenfajta röntgenvizsgálat után lehet szoptatni!


Egyedül olyan vizsgálatnál/kezelésnél nem lehet (átmenetileg) szoptatni, ahol radioaktív anyag kerül beléd. Pl. csontszcintigráfia, pajzsmirigy izotópos vizsgálata stb. De ott vizsgálat előtt erre rákérdeznének. Sőt a beutaló orvos is biztosan kérdezné, és vagy elhalasztaná a vizsgálatot, vagy tájékoztatna a szükséges korlátozásról.

2018. máj. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, én is tejleadó voltam, mint a 4-es válaszoló, kötelező volt a tüdőszűrés. Ha ártalmas lenne, nem tennék kötelezővé, de külön meg is kérdeztem, hogy szoptathatok-e, és mondták, hogy nyugodtan akár most rögtön is lehet, ahogy készen vagyunk.
2018. máj. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. máj. 19. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!